Ющенко радить Росії звертатись до суду, якщо є докази крадіжок Україною газу

Президент також заявив, що Україна не сприймає жодних звинувачень щодо незаконного відбору газу, який проходив транзитом до Європи. Ющенко порадив тим, хто висуває подібні звинувачення, звернутись до суду, якщо в них є докази подібних фактів.

У Європі переконані, що у з’ясуванні правди навколо газового конфлікту мають бути зацікавлені як Україна, так і Росія. Про це заявив президент Польщі Качинський. Польський президент зауважив, що сьогодні у Євросоюзі недостатньо об’єктивної інформації. "Ми маємо в Європі інформацію змішану", - сказав він.

З ним погодився Ющенко, який сказав, що потрібно ретельно розібратися у тому, чому виникла газова криза, і яка сторона "приклалась до того". Також, на думку Ющенка, є дуже важливим "зробити уроки" з цієї кризи. Україна готова здійснювати транзит російського газу навіть без контракту, якщо він буде постачатись в повному об’ємі. Про це заявив Президент України Ющенко.

"Якщо "Газпром" Росії забезпечить відпуск 300-310 мільйонів метрів кубічних газу для споживачів Європи, Україна гарантує, навіть не маючи контракту на транзит, навіть не беручи плати до вирішення питання по суті за транзит, забезпечить поставки цього газу до європейських споживачів", - наголосив Ющенко, заявивши, що проблема не в українському транзиті, а проблема в поставці належних об’ємів газу до ЄС.

Ющенко підкреслив, що після припинення постачань газу на територію України без газу залишилась половина території держави. Тому Україна була змушена запустити газопровід в аверсоному режимі, щоб забезпечити газом південні та східні області країни газом.

Президент також підкреслив, що запропонований Росією об’єм газу в 72 млн кубометрів не дозволяє повернути наш газопровід у реверс, і в зміщеному режимі – аверс та реверс - він також не може працювати. "Для того, щоб відновити роботу у технологічному режимі, Росія повинна забезпечити поставку газу в тих об’ємах, які законтрактовані сьогодні в країнах ЄС", - сказав Президент України. Ця цифра, за його словами, в середньому становить 300-310 млн кубічних метрів на добу. "Ми повинні отримати повну добову поставку і її забезпечити", - сказав він.

Ющенко зазначив, що Україна підготувала проект технічної угоди про технічні умови транзиту газу в Європу й передала його "Газпрому". Він висловив сподівання, що найближчим часом російська сторона його підпише.

Нагадаємо, Україна поінформувала Єврогаз, а також керівництво ЄС про те, що можливості постачати російський газ не було через невиконання Росією технічних умов транзиту. Про це заявила прем`єр-міністр України Юлія Тимошенко сьогодні, 14 січня, відкриваючи чергове засідання Кабінету міністрів.

"Україна поінформувала Єврогаз, а також керівництво ЄС про те, що всі дії, які вчора робилися з боку Російської Федерації, не давали можливості транспортували російський газ до ЄС. У той же час, ми підтверджуємо, що якщо усі технічні умови на початок транзиту російською стороною будуть виконані, ми як країна-транзитер доставимо газ до ЄС. Ми зацікавлені у тому, щоб велися конструктивні переговори з ЄС, щоб велися конструктивні переговори з Російською Федерацією, і щоб можна було завершити цей конфлікт якомога швидше", - сказала Тимошенко.

NEWSru.ua


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації