Хто врятує від знищення знаменитий Перший Чернівецький ліцей?

Відкрите звернення
до Міністра освіти і науки України,
професора Івана Олександровича Вакарчука
до Голови Чернівецької міської ради,
Миколи Трохимовича Федорука


Шановний пане Міністре!
Шановний пане Чернівецький міський голово!


Цим зверненням випускники, учні, вчителі та прихильники Чернівецького міського ліцею №1 хочуть привернути Вашу увагу до питання розформування цього навчального закладу та висловити своє несхвалення такого рішення.

Чернівецький міський ліцей №1 математичного та економічного профілів є закладом із унікальними традиціями, чудовим педагогічним складом та обдарованими учнями. Навчальна система ліцею побудована таким чином, що кожен учень має змогу всесторонньо розвинути свої здібності, проявити свій інтелектуальний та творчий потенціал і найкращим чином підготуватися до навчання у ВНЗ.
Учительський колектив ліцею неодноразово визнавався найкращим у місті, а чимало вчителів ставали переможцями українських та міжнародних конкурсів та були нагороджені визначними професійними нагородами.

За статистикою ліцей забезпечує своїм випускникам стовідсотковий вступ до ВНЗ. Колишні ліцеїсти є студентами та працівниками таких престижних вузів як Київський національний університет ім. Т.Г.Шевченка, Києво-Могилянська академія, Київський політехнічний інститут, Київський національний економічний університет, Московський фізико-технічний інститут, Московський інженерно-фізичний інститут, Московський державний університет ім. М.В.Ломоносова та багатьох інших університетів Європи, США та Канади. Багато учнів ліцею є переможцями міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних олімпіад та конкурсів, беруть участь змаганнях та конференціях в Україні та за кордоном, а після закінчення ліцею продовжують свої успіхи, оскільки їх охоче запрошують на навчання та стажування у всьому світі. Вже чимало років ліцей №1 є обласним лідером за кількістю дипломів, які його учні виборюють на олімпіадах з усіх предметів, від профільних до загальноосвітніх, що безумовно є вагомим показником. Ліцей допомагає його учням прокласти дорогу у майбутнє, яке гідне їхніх талантів та здібностей.

Злиття ліцею математичного та економічного профілю із ліцеєм гуманітарного профілю призведе до невідворотних змін: звільнення частини вчителів, втрата учнів, зниження рівня підготовки, переорієнтацію на багатопрофільність. При об’єднанні загубляться ті традиції та цінності, які роблять ліцей таким унікальним та успішним: самостійність та незалежність учня, свобода творчості та особливий ліцейський дух, який живе в його стінах.

Ліцей №1 розташований у центрі міста, в історичній його частині, куди учням, які живуть в усіх куточках міста та за ним, зручно добиратися щодня громадським транспортом. Перенесення цього закладу у будівлю ліцею №2, яка знаходиться далі від центру та має поруч значно гіршу транспортну розв’язку, зробить неможливим для багатьох учнів навчання там. Будівля ліцею №2, де раніше розміщувалася школа №32, планувалася як школа для дітей, які живуть у цьому районі неподалік, а не для учнів із всього міста, що не можна сказати про ліцей №1, який із самого початку мав на меті зібрати разом найталановитіших дітей міста та навіть області.
Чернівецький міський ліцей №1 вже чимало років підтверджує високу якість своєї освіти, і втрата такого закладу буде проблемою не міського, а державного рівня. Більш того, в умовах світової фінансової кризи, в умовах структурної кризи в Україні необхідно вкладати всі зусилля в розвиток людського капіталу. Саме високий інтелектуальний рівень молоді є передумовою інноваційних змін, розвитку новітніх високотехнологічних та наукоємних виробництв та відновлення конкурентоздатності України на світовому ринку.
Саме тому структурні зміни ліцею неодмінно призведуть до нестачі інтелектуальних ресурсів та високорозвиненого людського капіталу, які так необхідні зараз нашій країні.

Ми просимо Вас проявити мудрість та далекоглядність та здійснити все можливе, щоб зберегти цей освітній осередок, який робить такий значний вклад у добробут та майбутнє України.

 

Збір підписів триває на сайті: http://www.petition.org.ua/?action=view&id=204638

 

Тим часом, як передає пресс-центр Ратуші, Питання реорганізації ліцею №1 шляхом приєднання до ліцею №2 обговорювалося 26 травня на засіданні виконавчого комітету міської ради за ініціативи міського управління освіти.

Як повідомила начальник міського управління освіти Валентина Малишевська, така пропозиція викликана необхідністю оптимізації освітянської мережі міста у зв’язку із скороченням кількості учнів та потребою покращання матеріально-технічної бази одного з найкращих профільних освітянських закладів міста – ліцею №1.

За останні п’ять років кількість учнів у Чернівцях скоротилася на 5,5 тисяч осіб, що відповідає заповнюваності у середньому 10 шкіл. Як наслідок, освітні заклади міста, де наповнюваність класів не відповідає нормативам, отримують недостатнє державне фінансування і дофінансовуються з бюджету міста за рахунок коштів бюджету розвитку. Недостатньо виділяється також коштів на розвиток матеріально-технічної бази освітянських закладів, у тому числі й профільних. Зокрема, ліцей №1, не зважаючи на високі досягнення у підготовці учнів, ще й досі не має достатньої кількості навчальних класів, актової зали, їдальні, належно обладнаної спортивної бази, бібліотеки.

З огляду на те, що питання оптимізації освітянської мережі потребує комплексного вирішення, виконавчий комітет міської ради відхилив пропозицію управління освіти щодо реорганізації ліцею №1 шляхом приєднання до ліцею №2.

Вирішено впродовж нового навчального року із залученням освітян, батьківської громадськості, депутатів вивчити та проаналізувати усі можливі варіанти оптимізації освітянської мережі міста з метою створення у кожному закладі освіти найбільш сприятливих умов для надання якісних освітянських послуг, посилення ефективності роботи профільних закладів, забезпечення набору до них учнів винятково на конкурсних засадах..

«Будь-яке рішення щодо функціонування у Чернівцях закладів освіти має готуватися виважено і прийматися відкрито із врахуванням думки громадськості, усіх плюсів та мінусів такого кроку. На освіті юних чернівчан ми економити не будемо, але й наявні кошти потрібно витрачати ефективно. Рівень освіти у школах міста має відповідати викликам часу, а навчально-виховний процес у них базуватися на кращих зразках світової педагогіки», - заявив міський голова Микола Федорук.

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації