Жінки Буковини сіли за кермо автомобіля, щоб потім взятися за кермо влади

22 травня 2009 року за сприяння Чернівецької обласної державної адміністрації та Чернівецької обласної ради відбувся обласний гендерний автопробіг приурочений до 125 річчя українського жіночого руху, ініційований Асоціацією жінок-депутатів місцевих рад Чернівецької області. Учасниці автопробігу в своєму зверненні до керівництва області вимагали поновити фінансування обласної Програми впровадження гендерної рівності, активізувати інформаційно-просвітницьку діяльність. Щоб зберегти історичне надбання створити музей гендерної історії та культури. Кожен буковинець і буковинка можуть долучитися до цього процесу.

«Від керма автомобіля – до керма влади», «Голосуйте за жінок – до кращого життя надійний крок», «Хто за те, щоб скрізь був лад – вибирай жінок до рад» - з такими гаслами 30 жіночих екіпажів вирушили по визначених маршрутах. В районних центрах, селах і селищах, по маршруту автопробігу, були організовані міні-мітинги, до яких активно долучилися мешканці територіальних громад. На мітингах жінки-депутати, керівники районних адміністрацій і районних рад проголошували ідею гендерної рівності, закликали виборців голосувати за політичні партії, де чоловіки і жінки будуть представлені у виборчих списках на паритетних засадах. Як приклад, приводили парламент Швеції, де жінок майже 50% і рівень життя, один з найвищих в Європі.

Учасниці автопробігу сподіваються, що виконавча і представницька влада, дослухаються до звернення, і гендерна рівність, як запорука розвитку демократичного суспільства на Буковині, стане реальністю.

Українське суспільство має історичний досвід існування жіночого руху другої половини ХІХ – початку ХХ століття, і сьогодні, на етапі становлення сучасного жіночого руху, в умовах пошуку об’єднавчої ідеї та формування ідеології надзвичайно важливим є знання історичних уроків жіночого руху, усвідомлення традицій самого руху, без яких розвиток сучасного етапу не має перспективи.

На західноукраїнських землях, що входили до складу Австрії, Наталя Кобринська в 1884 році заснувала в Станіславі “Товариство руських женщин”. Саме від 1884 року веде своє літочислення український жіночий рух.


Наталя БАТРАКОВА,
голова Асоціації жінок-депутатів
місцевих рад Чернівецької області




З В Е Р Н Е Н Н Я
учасниць Чернівецького обласного гендерного автопробігу
присвяченого 125 річчю українського жіночого руху


22 травня 2009 року м. Чернівці

Ми, учасниці Чернівецького обласного гендерного автопробігу, відзначаємо, що жіночий рух України не є абсолютно новим соціальним явищем в українському соціумі, і на Буковині, зокрема. Українське суспільство має історичний досвід існування жіночого руху другої половини ХІХ – початку ХХ століття, і сьогодні, на етапі становлення сучасного жіночого руху, в умовах пошуку об’єднавчої ідеї та формування ідеології надзвичайно важливим є знання історичних уроків жіночого руху, усвідомлення традицій самого руху, без яких розвиток сучасного етапу не має перспективи.
 
На зміну визначенню «жіночий рух» сьогодні вживається термін «гендерний рух», що за своєю сутністю значно ширше охоплює проблеми не тільки жінок, а й чоловіків. Впровадження гендерної політики визначено одним із пріоритетних напрямів державної політики. Важливим кроком в реалізації гендерної політики на місцевому рівні було прийняття обласної Програми впровадження гендерної рівності, підтримки сім’ї і протидії торгівлі людьми в Чернівецькій області на 2008-2010 роки, затвердженої рішенням 19-ї сесії обласної ради V скликання від 23.04.08. № 112-19/08. Прийнявши Програму, буковинська громада отримала дієвий механізм для здійснення заходів гендерного спрямування. Призупинення фінансування Програми впровадження гендерної рівності свідчить про те, що державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, представники виконавчої і представницької влади свідомо звужують коло гендерних проблем, тим самим гальмуючи демократичний розвиток громадянського суспільства на Буковині.
 
Тому, ми учасниці(ки) гендерного автопробігу, депутати місцевих рад всіх рівнів Чернівецької області, звертаємося до голови Чернівецької обласної державної адміністрації, голови Чернівецької обласної ради, депутатів Чернівецької обласної ради У скликання створити не декларативні, а реальні дієві механізми забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків на регіональному і місцевому рівнях, а саме:

1. Відновити фінансування обласної Програми впровадження гендерної рівності, підтримки сім’ї і протидії торгівлі людьми в Чернівецькій області на 2008-2010 роки.
 
2. Сьогоднішній день стане історією, і тому щоб зберегти історичне надбання, необхідно започаткувати створення Музею гендерної історії «Для себе і про себе». Кожен буковинець і буковинка мають можливість долучитися до цього процесу.
 
3. Створити експертну групу із фахівців профільних управлінь виконавчої влади, обласного управління статистики, громадських експертів для розробки гендерного портрету Буковини в структурі всього населення області, окремих міст і районів, в різних галузях суспільного життя, а також в структурах чоловічого і жіночого соціумів.
 
4. Виконавчій владі в партнерстві з громадськими організаціями активізувати інформаційно – просвітницьку діяльність щодо політики рівних прав і можливостей з метою підвищення загального рівня обізнаності буковинської громади в даній сфері.


Учасниці(ки) Чернівецького
обласного гендерного автопробігу

БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації