Буковинці можуть залишитися без тепла в оселях

Про ситуацію тепло-енергопостачання Буковини йшлося сьогодні на традиційній селекторній прес-конференції в облдержадміністрації. З представниками обласних та районних засобів масової інформації спілкувалися заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Усик, начальник управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації Георгій Леонтій, директор Чернівецької філії дочірнього підприємства "Укргазмережі" Іван Козар, голова правління ВАТ ЕК "Чернівціобленерго" Ярослав Команяк, перший заступник директора - начальник управління житлово-комунального господарства департаменту житлово-комунального господарства міської ради Василь Манчуленко.

Заступник голови облдержадміністрації наголосив, що, аби подолати складну ситуацію, яка склалася сьогодні на ринку енергоресурсів, потрібно, перш за все, проплатити заборгованості, які на сьогодні маємо в краї. Як констатував під час прес-конференції Георгій Леонтій, опалювальний сезон станом на 1 листопада область розпочала з нульовими боргами перед газопостачальними підприємствами. Та протягом 2 місяців минулого року та за 10 днів поточного року борги склали понад 13 млн. грн. Основна частка цих боргів припадає на борги за теплопостачання - більше, аніж 12 млн. грн. Є й інші борги з житлово-комунальних послуг: за водопостачання, водовідведення, утримання будинків борги складають майже 30 млн. грн., за електроенергію - в межах 28 млн. грн.

Загалом, станом на сьогодні, населення заборгувало підприємствам житлово-комунального господарства більше 70 млн. грн. Іван Козар у спілкуванні з журналістами зазначив, що станом на 1 січня по підприємствам теплокомуненергетики заборгованість склала майже 3 млн. грн. від промислових та комунально-побутових підприємств. Така заборгованість спричинила прийняття ВАТ "НафтогазУкраїни" рішення про те, що протягом ІІІ декади листопада та всього грудня ліміту газу для підприємств теплокомуненергетики не виділятиметься. Таким чином, ресурс газу для підприємств теплокомуненергетики надходив з того ресурсу, який подавався для населення.

"Ситуація змушувала нас працювати в екстремальних режимах - той газ, який поступав безпосередньо для населення, ділити на населення і на підприємства теплокомуненергетики", - відзначив пан Козар. На сьогодні наші підприємства теплокомуненергетики споживають 300-450 тис. кубометрів щодоби, а область загалом - 3-3,5 млн. кубометрів газу на добу, залежно від температурних режимів зовнішнього середовища. "Нам треба працювати всім разом для того, аби максимально погасити заборгованість і опалювальний сезон пройти з безперебійним постачанням газу", - закликав на прес-конференції пан Козар. Газові мережі працюють на межі можливостей, інших ресурсів та лімітів підняття тиску газу немає, тому, за словами Івана Козара, потрібно бути готовими до того, що системи теплопостачання працюватимуть в екстреному режимі. Це означає, що підігрів як помешкань населення, так і приміщень підприємств, буде проводитись в нічні часи та в час, коли пікові навантаження використання газу населенням зменшуються: вдень - 11.00-17.00 та вночі з 23.00 до 07.00. Зниження тиску газу, недохід газу у певні райони спричинило суттєве збільшення споживання електроенергії. Використання великої кількості електроприладів може призвести до збоїв в роботі енергосистеми області та аварій. Аби запобігти аваріям в мережі, Ярослав Команяк попросив буковинців не вмикати всі електричні прилади одночасно, адже внутрішньобудинкові та підвідні електричні мережі на це не розраховані.

Прес-служба Чернівецької ОДА


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації