Буковинська держекоінспекція закликає краян не труїти себе та оточуючих спалюванням опалого листя і трави

САМІ СЕБЕ ТРУЇМО /


Звернення головного державного інспектора
з охорони навколишнього природного
середовища Чернівецької області
Василя Дутчака до мешканців області
 

Щовесни та щоосені ми спостерігаємо одну й ту ж картину: масове спалювання опалого листя та сухої трави. Дехто просто своїм обов’язком вважає підпалити стерню в полях, смугах відводу автодоріг, лісосмугах, на схилах ярів, стихійно викинуте сміття. Ми живемо і навіть не підозрюємо, яку шкоду наносимо собі та природі необдуманими діями, змушуючи тим самим себе та оточуючих дихати продуктами горіння.

 

Відкрите спалювання листя вивільняє у навколишнє середовище маленькі часточки твердих згорілих речовин та вуглеводні, в яких містяться отруйні, подразнюючі речовини та канцерогенні компоненти. Дим від спаленого листя складається з дрібних часточок, які містять компоненти-забруднювачі. При попаданні в органи дихання, ці мікроскопічні часточки можуть досягти найглибших ділянок легень і залишатися там місяцями, і навіть роками.. Додаткова проблема полягає в тому, що з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери.

 

Крім того, при спалюванні трави на присадибних ділянках або торішньої стерні на фермерських полях, вдовж доріг, виникає загроза перекидання вогню на житлові будинки. Якщо спалювати суху траву на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, дим і вогонь здатні спричинити замикання ліній, що може призвести до руйнівних наслідків для населених пунктів та промислових об’єктів.

 

Найбільшої шкоди самовільні підпалювання завдають саме восени, після збирання зернових. У вогні гинуть дрібні тварини, які мешкають на таких територіях. Під час випалювання водно-болотної рослинності руйнуються місця гніздувань навколоводних птахів, значна кількість яких гніздиться в сухому очереті. Під час пожеж у лісових масивах повністю вигорає лісова підстилка, в якій буяє непомітне життя комах та іншої живності, яка є незамінною ланкою у природному ланцюгу. Доведено, що щорічні випалювання в одному і тому ж місці призводять до зміни видового складу рослинності.

 

Спалювання рослинності на узбіччях доріг, на схилах балок та пасовищах категорично заборонено законом і тягне за собою серйозні штрафні санкції. До порушників природоохоронного законодавства вживаються заходи адміністративного впливу згідно з ст. 77-1 КУпАП - на громадян накладається штраф у сумі від 170 до 340 грн., а на посадових осіб від 850 до 1190 грн. За ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, на громадян накладається штраф у сумі від 340 до 680 грн., на посадових осіб від 1190 до 1700 грн.

 

Державною екологічною інспекцією в Чернівецькій області до адміністративної відповідальності за порушення правил пожежної безпеки за 10 місяців 2011 року притягнено 105 посадових осіб та громадян на загальну суму штрафів 12172 грн.
 

Важливу роль у контролі над спалюванням листя відведена керівникам ЖРЕПів, тому Державна екологічна інспекція в Чернівецькій області особливо звертає увагу на належному прибиранні працівниками комунальних служб територій від опалого листя та недопускання самавільного його спалювання.

 

Тож, шановні буковинці, звертаємося до Вас і просимо кожного мешканця нашого краю щодня дотримуватись правила протипожежної поведінки. Давайте будемо небайдужі до екологічного стану навколишнього середовища, власного здоров'я та здоров'я оточуючих!

 

Нагадуємо, що повідомити про екологічні негаразди можна на "гарячу лінію" за телефоном - (0352) 55-90-92, а також повідомлення можна залишити на інспекційному сайті за адресою www.ecoinsp.cv.ua, де діє «гаряча лінія» ЕКО-ОНЛАЙН.

 

БукІнфо (с)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації