У Красноїльську під час пожежі загинув 62-річний чоловік

Минулої ночі у смт. Красноїльськ Сторожинецького району загорівся житловий будинок, який належав 62-річному пенсіонеру. Вже за 10 хвилин на місце події прибула місцева пожежна команда, згодом до неї долучилися і сторожинецькі вогнеборці. Горіла покрівля дерев’яного житлового будинку. Провівши пожежну розвідку, рятувальники виявили в кімнаті будинку, на ліжку, обгорілий труп власника житла. Вогонь загасили за 20 хвилин. Полум’я пошкодило покрівлю будинку та речі, які зберігалися в кімнаті. Орієнтовною причиною виникнення загоряння називають необережність під час паління в ліжку.

З початку року на Буковині на пожежах загинуло 22 людини, з них – одна дитина. У 16 випадках причиною виникнення загоряння стала саме необережність буковинців під час паління в ліжку або ж паління у нетверезому стані. У більшості таких пожеж люди гинуть від отруєння чадним газом. Прикро, але виявити такі пожежі на початковій стадії практично неможливо.

Встановлено, що сигарети вищої якості й ґатунку здатні тліти до 27 хв., тоді як низькоякісні – до 4 хвилин. Навіть цього короткого часу вистачає для займання більшості тканинних матеріалів. Коли недопалок тільки попадає на поверхню матеріалу, розпочинається тління. Згодом тління проникає вглиб виробу. Насамперед це стосується речей постільного призначення. Така пожежа може проявитися протягом 1-4 годин. Та найстрашнішим є те, що при тлінні будь-яких матеріалів проходить хімічна реакція окислення вуглецю. Як відомо, необхідним для загорання є кисень. Якщо кімната щільно закрита, а повітрообмін в ній поганий, то проходить неповне загорання вуглецю. Це призводить до утворення монооксиду вуглецю, який носить побутову назву “чадний газ”. На жаль, виявити чадний газ у приміщенні без спеціального обладнання неможливо, оскільки він прозорий та не має запаху.

Потрапляючи в організм людини через органи дихання, чадний газ призводить до отруєння, наслідком чого настає кисневе голодування, що супроводжується запамороченням і втратою свідомості. Критичний час перебування людини в середовищі, заповненому чадним газом, дуже малий і вилічується хвилинами. Найстрашнішим є те, що на момент виявлення пожежі в більшості випадків врятувати людину вже не можливо.


Центр пропаганди ГУ МНС України в Чернівецькій області


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації