Буковинські екологи попереджають: варварські дії браконьєрів на водоймах області буде припинено

ПО РУКАХ! /

Однією з нагальних проблем природоохоронного характеру на території Буковини, яка потребує посиленого контролю є браконьєрство на р.Дністер. Варварське відношення горе-рибалок області призвело до того, що чисельність багатьох видів риб зменшилась, деяким з них необхідна охорона не лише на місцевому, регіональному, а й на державному рівні. Держекоінспекція в Чернівецькій області ніколи не стояла осторонь у вирішенні назрілих екологічних проблем, своєю налагодженою оперативною роботою здійснює постійний контроль на водоймах області в напрямку охорони, використання і відтворення рибних та інших водних живих ресурсів.

Лише протягом квітня було проведено 4 рейдові перевіри на Дністровському водосховищі та річках області. На порушників природоохоронного законодавства складено 3 протоколи та вилучено близько 1000 метрів сіток.

Миттєво відреагували праціники Іспекції на повідомлення громадського інспектора з охорони довкілля, який надав своєчасну інформацію про незаконний вилов риби на Дністровському водосховищі у Хотинському районі. В нічний час була здійснена рейдова перевірка, в результаті якої було затримано двох браконьєрів, що здійснювали вилов риби в заборонений період. У порушників виявленно та вилучено дві сітки довжиною 100 м, човен, а також 76 риб різних видів (вага 55 кілограм), складено два протоколи про адміністративні правопорушення за ч.4, ст.85. Розмір завданої шкоди заподіяної внаслідок незаконного добування риби становить 1540,2 грн.

Хочеться відмітити що стратегія роботи Інспекції направлена на залучення жителів області до співпраці в якості громадських інспекторів з охорони довкілля дає свої позитивні результати.

Але існує ще одна проблема у боротьбі з браконьєрством, яка потребує вирішення. На сьогоднішній день відповідальність за порушення природоохоронного законодавства в частині незаконного вилову риби в Україні є однією з найнижчих серед Європейських країн та країн пострадянського простору. Окремі види риб (короп), що вилучаються під час рейдових перевірок мають вагу 5 кілограм, ринкова ціна якої становить 25 гривень за один кілограм, тобто вартість однієї незаконо добутої риби становить 125 гривень, а шкода заподіяна внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення однієї риби (короп) у відповідності до діючих такс становить 1,5 неоподаткованого мінімуму доходів громадян тобто 25,5 гривень.

Тому з метою вирішення даного питання Інспекцією направлено пропозиції до Голови державної екологічної інспекції України з внесення змін до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 19 січня 1998 року № 32 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб та інших об'єктів водного промислу», в яких просимо звернути увагу на збільшення такс для обчислення відшкодування шкоди заподіяної внаслідок незаконного добування (збирання) або знищення цінних видів риб, водних безхребетних і водних рослин у рибогосрподарських водних об’єктах України в 10 раз, а за незаконне добування цінних видів риб в нерестовий період збільшити в 25 раз.

Державна екологічна інспекція в Чернівецькій області впевнена що пропозиції будуть взяті до уваги, а робота по охороні рибних запасів області буде здійснюватися в посиленому режимі, що дасть змогу припинити варварське браконьєрство на водоймах нашої області.


БукІнфо (с)
Джерело: Державна екологічна інспекція в Чернівецькій області


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації