Чому ВАТ “Чернівецька обласна друкарня”зазнає збитків ?

ВАТ « Чернівецька обласна друкарня» є підприємством, де 100% акцій належить державі в особі ДАК "Укрвидавполіграфія». На підприємстві працює 115 працівників.

Проведенною ревізією спеціалістами КРУ в Чернівецькій області фінансово-господарської діяльності ВАТ “Чернівецька обласна друкарня” за період з 01.01.2006 по 01.11.2008 року встановлено, що у 2006 та 2007 роках Товариство працювало прибутково. Однак вже за підсумками роботи протягом 9 місяців 2008 року підприємство отримало збитки в сумі майже 0,7 млн. гривень.
Ревізією виявлено фінансових порушень на 0,3 млн. грн. та втрат фінансових ресурсів, допущених внаслідок неефективних управлінських дій на загальну суму 1,5 млн. гривень. Зрозуміло, що допущені порушення та недоліки не просто негативно вплинули на роботу, а стали основною причиною збитковості друкарні.

Слід зазначити, що протягом 2008 року у Товаристві тричі змінилося керівництво (до 2008 року друкарню протягом 25 років очолював один керівник), при цьому право підпису на банківських документах мав лише керівник Товариства, в той час коли в штаті Товариства була заміщена посада головного бухгалтера, що не сприяло прийняттю ефективних рішень.

Отже які саме неефективні управлінські дії призвели до того, що державне прибуткове підприємство стало збитковим ?
Ревізією з’ясовано, що у 2008 році, в порівнянні з аналогічним періодом 2007 року, фонд заробітної плати адміністративно-управлінського персоналу було збільшено в 2,3 рази, однак ці витрати не були включені в калькуляцію собівартості продукції. Як наслідок протягом січня-листопада 2008 року Товариством було реалізовано недержавним підприємствам книжкової продукції за цінами, нижчими від собівартості її виготовлення, та відповідно понесено втрат на суму понад 1 млн. гривень, що і призвело до отримання збитків.

Також, протягом ревізійного періоду Товариством витрачено 0,2 млн. грн. на оплату юридичних та інших консультаційних послуг стороннім юридичним особам, при наявності посади юриста у штаті самого Товариства. Крім того, Товариством не повною мірою вживалися заходи для отримання належних йому доходів. Замовники не розрахувались з Товариством за отриману продукцію на загальну суму майже 0,3 млн. грн., причому строк позовної давності по заборгованості минув, однак жодних дій претензійно-позовного характеру не здійснювалось.

Тільки після втручання КРУ в області товариство направило відповідні вимоги всім боржникам, хоча могло і зобов’язано було зробити це самостійно, зважаючи також на збитковий стан підприємства. Крім того, ревізією встановлено проведення витрат з порушенням нормативних та законодавчих документів, які призвели до втрат на загальну суму 0,16 млн. грн., які підлягають відшкодуванню.
Окрім зазначених вище порушень, ревізією виявлено, що друкарня у 2006-2007 роках здійснювала окремі господарські операції через посередника, внаслідок чого втратила майже 300 тис. грн. доходів. Відповідні висновки з цього питання зроблять вже правоохоронні органи, до яких управлінням направлено матеріали ревізії.

Також, за результатами ревізії за порушення законодавства з фінансових питань 6 осіб притягнуто до адміністративної та 2 осіб - до дисциплінарної відповідальності.

Отже, при ефективному управлінні друкарнею, та не допущенні втрат фінансових ресурсів внаслідок неефективних управлінських дій на загальну суму 1,5 млн. грн. можна було б отримати не збитки, а додатковий прибуток близько 0,8 млн. грн. На думку КРУ в області в умовах високої конкуренції у цій галузі та теперішній економічній ситуації у державі та світі, на позитивний результат фінансової діяльності, повинен спрямовувати свої зусилля кожен керівник державного підприємства.

Прес-служба КРУ в Чернівецькій області


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації