У Британії за контрабанду садять на 7 років. У нас - 300 доларів штрафу

ТАКІ РЕАЛІЇ /


Відміна кримінальної відповідальності за контрабанду товарів призвела до значного її зростання, а окремих груп – особливо. Тільки минулого року співробітники Держприкордонслужби завадили переміщенню 12 мільйонів пачок тютюнових виробів та близько 50 000 літрів горілчаних виробів.

 

У Великій Британії контрабанда товарів розглядається як небезпечний злочин. Правопорушнику загрожує тюремне ув’язнення до 7 років. В Ірландії середній розмір штрафу за контрабанду тютюнових виробів становить 2 830 доларів США та позбавлення волі до 5 років. А в Польщі – якщо таке порушення неодноразове і при цьому особа є громадянином Польщі, то на неї чекає вилучення та анулювання паспорта, у якому стоїть віза на виїзд з ЄС.

 

Як повідомляє Держприкордонслужба, загалом у розвинутих країнах із потужною економікою та високим рівнем законослухняності часто є жорсткі законодавчі важелі впливу на контрабандистів. Серед країн, де існує кримінальна відповідальність за контрабанду, є багато європейських держав, зокрема Австрія, Велика Британія, Ірландія, Німеччина, Італія, Литва, Латвія, Польща, Словаччина, Румунія, Угорщина, Іспанія, Фінляндія.

 

 

В Україні ж, організатори каналів тютюнової контрабанди почуваються безкарними. Особливо, ми це бачимо на Буковині. У нашій країні діє штраф, еквівалентний всього 300$. Сума для контрабандистів смішна. Вони підкуповують прикордонників та митників сумами в десятки разів більшими.
 
 
«Необхідно встановити більш сувору відповідальність за спроби контрабанди товарів. Як тільки хтось почне отримувати реальні строки, порушники швидко замисляться чи варто ризикувати свободою заради грошей», - каже голова Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко. І він має рацію.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації