Головна архітекторка Чернівців Хілько розповіла про плани забудови міста

ТАКІ ПЛАНИ / 

У майбутньому вздовж Прута з’явиться набережна та багатоповерхівки, а проспект Незалежності хочуть продовжити до вулиці Винниченка.


Головна архітекторка Чернівців Наталія Хілько розповіла в інтерв’ю "МБ" про Генеральний план, нові житлові мікрорайони, школи та садки.

"Все будівництво в місті й робота головного архітектора повинні коригуватися основним документом – Генеральним планом. Ось він – на стіні, – показує пані Наталія. – Генеральний план Чернівців розроблений у десятитисячному масштабі. Тут прописано, що в кожній конкретній зоні можна будувати. Скажімо, в одній можна споруджувати багатоповерхові будинки, школи, дитячі садки, готелі, в іншій – відпочинкові та розважальні заклади. Це називається зонінг. Для того, щоби місто мало комплексний підхід до будівництва, ми розпочали розробку детальних планів територій. При цьому враховуємо все необхідне для комфортного життя мешканців. Детальний план уточнює, які там можуть бути будинки, якої поверховості, яка кількість населення проживатиме… Так інвестор може планувати забудову.

"Резервуємо території для садків і шкіл"


– Мешканці часто скаржаться, що в нових мікрорайонах немає шкіл та дитячих садків.

– Інвестор не зобов’язаний будувати школи та садки – це функція міської влади. Але ми резервуємо території для цих закладів. Нашим законодавством не передбачено, що так само можна було би резервувати місця для лікарень, поліклінік. Напевно, вважають, що їх цілком достатньо. Також прикро, що під час планування нових мікрорайонів у нас часто займаються дезінформацією, навіть деякі архітектори, тому виникають конфлікти з мешканцями.
 
До прикладу, на одне громадське слухання привели людей, сказали, що силоміць зноситимуть їхні приватні будинки. У результаті вони виступили категорично проти забудови. Хочу, щоби чернівчани зрозуміли: ніхто не має права нічого зносити. Робота архітектора полягає у розробці стратегії розвитку міста. Тобто, якщо з’являться інвестори і будуть гроші, то щоби знали, як можна розвиватися далі: де потрібно змінювати характер забудови, де розширювати вулиці. Це світова тенденція: кількість сільського населення зменшується, а міського – збільшується. Цього ніхто не може зупинити.
 
На жаль, останніми роками за кількістю зданого в експлуатацію нового житла наше місто позаду багатьох обласних центрів, скажімо, сусіднього Івано-Франківська. Одна із причин, на мою думку, – конфлікти із забудовниками. У нас немає великих інвесторів, більшість – місцеві.
 


У Садгорі передбачена багатоповерхова забудова

– Де зараз будують нові житлові мікрорайони?

– Активно розвивається вулиця Сторожинецька. Ми розробили три детальних плани територій, які вже пройшли всі необхідні процедури. Зарезервовано земельні ділянки для навчальних закладів. Якби були кошти, то можна було б розпочати будівництво нової школи та садочка. Хоча є серйозна проблема. Коли ми розробляємо детальний план територій, то не маємо узгоджень з іншими відповідальними підрозділами. До прикладу, підведення інженерних мереж, пішохідно-транспортну розв’язку, прокладання доріг. Якщо запускаємо будівництво нового житлового мікрорайону, то має бути світло, вода, газ, опалення. Для цього потрібно або підсилювати підстанції, або прокладати нові мережі, а це дуже дороговартісний процес.

– Що ще плануєте зробити?

– Зараз детально опрацьовуємо промисловий район біля річки Прут. Тут планується багатоповерхова житлова забудова, відпочинкова зона, набережна. Ми вже провели конкурс, заклали кошти на розробку документації. Також передбачено продовження проспекту Незалежності до вулиці Винниченка, щоби зменшити затори в місті. Для цього необхідно буде викупити кілька земельних ділянок для облаштування дороги.

– Чи буде продовжуватися забудова багатоповерхівок на вулиці Руській?

– Уздовж вулиці Руської будівництво не планується. Цей район був забудований у радянські часи. Можливо, будуть якісь інвестиційні вкраплення, як на вулиці Героїв Майдану.

– Яка ситуація у Садгорі?

– Цей район міста будемо розвивати. У Садгорі ми розробили багато детальних планів територій. Там, зокрема, передбачено і багатоповерхову забудову.

– Які плани щодо будівництва надалі?
 

– Будувати можна завжди. Завдяки цьому розвивається та розширюється місто. Колись воно закінчувалося біля церкви Святої Параскеви, потім – біля Центрального парку… Усе залежить від нас. При цьому слід приділяти увагу всім видам споруд. Бо, крім житла, людині потрібно десь купувати продукти, відпочивати, водити дітей у садочок та школу. Отож треба думати про майбутній розвиток міста. 

 

Головне фото МБ


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації