Три роки безвізу. Українці здійснили майже 49 мільйонів поїздок в країни ЄС

ЦЕ ПОДІЯ, ДРУЗІ! / 

Сьогодні рівно три роки, як громадяни України з біометричними паспортами отримали можливість на безвізові поїздки до країн Європейського Союзу (окрім Ірландії), а також до Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії, які входять до Шенгенської зони, але не є членами ЄС.


Процес перетину державного кордону для українців став значно простішим та комфортнішим. Адже для безвізової подорожі окрім документу необхідно мати лише медичну страховку, зворотні квитки та за необхідності підтвердити місце проживання у європейській країні й наявність певної суми коштів, - інформує Держприкордонслужба України.

Відмітимо, від початку дії безвізу (з 11 червня 2017 року по квітень 2020 року) українці загалом здійснили майже 49 мільйонів поїздок до країн ЄС як за біометричними так і не біометричними документами.

Найбільша кількість наших співвітчизників користуються кордоном із Польщею. Також для українців були активними ділянки кордону з Угорщиною та Румунією, і дещо менше кордон зі Словаччиною.

Крім того зауважимо, що українці все частіше користувалися авіаційним сполученням. Тоді як морське сполучення є найменш популярним.

При цьому додамо, що пасажиропотік наших співвітчизників до країн ЄС зростає щороку. Зокрема у 2018 році кількість поїздок була на рівні 17,5 млн, а в минулому році вона становила – 18,65 млн.

Перші місяці 2020 року також не стали винятком, однак далі на ситуацію вплинула пандемія захворювання на коронавірусну інфекцію через що більшість країн обмежили в’їзд, а регулярне міжнародне авіаційне сполучення призупинилося. Так, відповідно до аналізу у січні та лютому цього року українці в країни ЄС прослідували 3 млн. разів, а за аналогічний період 2019 року – 2,3 млн.

Чоч на даний час із загальної статистики не виокремлюються громадяни, які перетинають кордон використовуючи біометричні паспорти, проте попередні роки свідчать про зростання кількості таких мандрівників. Зокрема за другий рік безвізу кількість українців, які віддали перевагу безвізовим поїздкам (виключно за біометричними паспортами), зросла в 4,2 рази у порівнянні з першим роком.

У 2019-2020 роках перелік популярних для відвідування країн ЄС українці значно розширили. Якщо в 2017 році найбільшим попитом користувалися такі країни як: Італія, Німеччина, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина, то далі цей список поповнився ще й Австрією, Грецією, Іспанією, Італією та Чехією. 
 
Відкриття кордонів з ЄС — як це було

Менш ніж через два роки після завершення Революції гідності, у грудні 2015-го Європейська комісія у своїй доповіді підтвердила успішне виконання Україною всіх критеріїв, необхідних для скасування віз. Вони були прописані в Плані дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС (його Україна отримала ще у 2010 році).

17 травня 2017 року у французькому Страсбурзі відбулося підписання угоди про безвізовий режим України з ЄС. На церемонії були присутні президент України Петро Порошенко, а від Євросоюзу — голова Європейського парламенту Антоніо Таяні.

Менш ніж через місяць, 11 червня 2017 року, безвіз набрав чинності.

«День, який запам’ятаємо. Безвізові подорожі для українців стали реальністю. Це зближує нас», — написав на честь цієї дати Дональд Туск, на той момент — президент Європейської Ради. Свій пост у Twitter він розмістив українською мовою.

Від цього дня громадяни України, які мають біометричні паспорти, отримали право на в'їзд до країн Шенгенської зони на термін до 90 днів протягом 180-денного періоду одного року. Правило поширюється на поїздки з діловою або туристичною метою, а також візити до родичів — але не стосується тих, хто має намір прибути в ЄС з метою працевлаштування або навчання.

Крім біометричного паспорта, при в'їзді на територію країн Шенгену громадянам України необхідно мати підтвердження мети поїздки, місця проживання, наміру повернутися до місця постійного проживання (як правило, зворотний квиток), медичне страхування та наявність певної суми коштів.

До списку країн, які відкрилися для українців, увійшли держави-члени Європейського Союзу (окрім Ірландії та, на той момент, Великої Британії), а також асоційовані учасники Шенгенської угоди — Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія та Швейцарія.

11 червня 2020 року п’ятий президент Петро Порошенко привітав українців з річницею «падіння паперової завіси, яка протігом років відділяла українців від європейської сім'ї».
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації