В областях, де найбільше хворих на коронавірус, після 11 травня можуть посилити карантин. Серед них - Буковина (ВІДЕО)

ТАКІ РЕАЛІЇ / 


У Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях карантин можуть посилити.

Про це йшлося на засіданні Кабміну 4 травня, пише 24 канал.

"У тих областях, де ситуація з коронавірусом гірша, а наразі це Чернівецька, Івано-Франківська та Тернопільська області, планують запроваджувати окремі карантинні обмеження", - йдеться у повідомленні.

Перед їхнім запровадженням будуть проводити засідання спеціалізованих комісій з надзвичайної ситуації і техногенної безпеки.

"11 травня необхідно буде провести засідання (комісій ТЕБ і НС – 24 канал) і схвалити рішення, відповідно до ситуації на той день щодо запровадження окремих обмежень для тих регіонів, де епідеміологічна ситуація відрізняється і є гіршою, ніж загалом в Україні", – зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Як зазначив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, уряд має сформувати критерії "адаптивного карантину", за якими оцінюватиметься ситуація з коронавірусом у кожній області зокрема і у порівнянні між собою. Це дозволить "не рівняти під лінійку" усі регіони, закриваючи заклади.

"Ми в змозі сформувати критерії, де є чітко розраховані рівень захворюваності, розрахований на сто тисяч населення, навантаження на медичну систему, яка кількість хворих перебуває в палатах інтенсивної терапії", – зазначив Степанов.

Тим часом міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков вважає за необхідне надати повноваження місцевій владі. Саме вона, за словами міністра, має приймати рішення про послаблення обмежень.

"Окремо хочу сказати про темпи відкриття та порядку функціонування та контролю об'єктів на місцях, що в значній мірі, на мій погляд, ми повинні делегувати місцевій владі", – сказав Аваков.
 
Міністерство охорони здоров'я вважає ризикованим рішення Кабінету Міністрів про пом'якшення карантину.

Про це на засіданні уряду в понеділок сказав міністр Максим Степанов, передає Цензор.НЕТ із посиланням на lb.ua.

За його словами, Україна зараз перебуває на плато епідемії, і ознак сходження з нього поки що немає.

"За час карантину нам вдалося не звалитися в пік захворюваності, не навантажити нашу медичну систему до рівня, за якого ми б не змогли надавати медичну допомогу людям, які її потребують", - сказав міністр.

"Упродовж уже 17 днів поспіль ми реєструємо 400-600 хворих на коронавірус COVID-19. При цьому ми збільшуємо кількість тестувань. Поки що ми не бачимо зниження захворюваності... На наше переконання, пом'якшення, які ми робимо, - доволі ризиковані", - сказав він.

У зв'язку з цим Міністерство охорони здоров'я пропонує чітко прописати санітарні норми (дистанція між відвідувачами, дезінфекційні засоби тощо), які мають дотримуватися в закладах, які працюють, і жорстко їх контролювати.

Друга пропозиція Степанова стосується критеріїв адаптивного карантину.

"Наприклад, у нас є деякі області - та ж Чернівецька область або Івано-Франківська - де дуже високий рівень захворюваності і велику кількість хворих реєструють щодня. Звичайно, ми не можемо собі дозволити таке саме послаблення, як це відбувається в інших областях. Ми вважаємо, що потрібно вводити механізм адаптивного карантину: якщо десь ми відкриваємо велику палітру засобів торгівлі, то десь має бути менше", - сказав міністр.

Він додав, що МОЗ має намір стежити за ситуацією, і якщо буде негативна тенденція, карантин посилять.

Нагадаємо, карантин в Україні продовжено до 22 травня, але з 11 травня запроваджуються деякі пом'якшення. Планується відкриття парків, скверів, зон відпочинку, перукарень, салонів краси, манікюрних, педикюрних салонів за деяких умов. Зможуть працювати літні майданчики кафе і ресторанів. Також зможуть працювати непродовольчі магазини, побутові послуги, стоматологи.
 

Яка ситуація з коронавірусом у цих трьох областях:

Чернівецька область — 1887 (159 одужали)

Івано-Франківська область — 984 (86 одужали);

Тернопільська область — 896 (159 одужали).

 

Варто зазначити, що погана ситуація з коронавірусом, у порівнянні з іншими регіонами і в Київській області та столиці. Однак щодо цього регіону про додаткові обмеження поки не мовилося. У Києві — 1 535 випадків (80 одужали), а у Київській область – 853 (83 одужали). 

 

 

Тим часом: За останню добу в регіоні з'явилося 73 нових хворих, більше 30 з яких – у Чернівцях

У лікарнях Чернівців, які відведені для лікування хворих на Covid-19, залишилося менше 10 ліжок. Про це повідомив міський голова Чернівців Олексій Каспрук на своїй сторінці у Facebook.

Зокрема мер Чернівців поінформував, що станом на ранок, 4 травня, у нас лишилось 7-8 вільних ліжок в трьох міських лікарнях.

Також Каспрук додав, що в Чернівецький області після 11 травня буде адаптивний карантин. «Тобто дозволять менше ніж в інших регіонах», - пояснив мер.

Нагадаємо, станом на ранок 4 травня в Чернівецькій області загалом зафіксовано 1887 хворих на коронавірус. За останню добу, за повідомленням ОДА, в регіоні з'явилося 73 нових хворих, більше 30 з яких – у місті Чернівці. Перше зараження в області також виявилося першим в Україні. Воно було підтверджено 3 березня.

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації