Світлана Ісаченко про афери з брусницькою землею. І не тільки...

ПОВЕРТАЮЧИСЬ ДО ТЕМИ / 


Тема розкрадання Чернівецькою обласною радою комунальних земель територіальних громад області (у тому числі в корупційній історії з Брусницькою водолікарнею) вибухнула зараз разом з історією про звільнення керівництвом ОДА в авральному порядку багаторічного керівника комунального підприємства (в народі – автобаза) Анатолія Федорука, а також успішного директора Державного архіву Чернівецької області Ігоря Сідляра.

 

У будинку з левами зухвало звільняють поважних керівників однозначно через земельне питання. За відомствами Федорука і Сідляра закріплені в постійне користування чималі земельні ділянки в золотоносних для забудовників районах Чернівців.

 

Ще не так давно доступ до цих ділянок пролягав винятково через кабінет голови облради Івана Мунтяна. НАБУ відірвало Мунтяна від годівниці, і звільнене місце, схоже, не проти зайняти заступник голови Чернівецької ОДА Богдан Ковалюк (на фото нижче). Він ще в статусі депутата Чернівецької міськради досконало розібрався в схемі земельних афер облради.

 

Вона дуже проста. Державні реєстратори Мінюсту протизаконно (доведено рішеннями судів, у тому числі Вищого господарського) зазначали в Держреєстрі речових прав власником ділянок комунальної землі Чернівецьку обласну раду. А далі вже справа техніки змусити безвідмовних депутатів облради колегіально проголосувати за будь-який земельний дерибан за командою Мунтяна (чи його не менш безпринципного наступника або наступниці).

 

Депутат облради Світлана Фочук у своїх нещодавніх публічних дописах на відбілювання свого партійного боса свідомо вдавалася до брехні, коли присягала, що «депутати обласної ради – це самостійні особистості, які приймають рішення, керуючись здоровим глуздом і чинним законодавством».

 

Схема афери з ділянкою комунального санаторію «Брусниця» виглядає так само, як з усіма іншими комунальними землями, включаючи архів Сідляра і автобазу Федорука (не кажучи вже про роздерибанену Мунтяном землю обласної психлікарні в Чернівцях).

 

У 2013 році, 2 вересня, державний реєстратор Реєстраційної служби Кіцманського районного управління юстиції п. Козик в державному реєстрі прав власності на нерухоме майно протизаконно зазначила Чернівецьку обласну раду власником санаторної земельної ділянки у 8, 216 га. Ще раз наголошу для тих, хто на кшталт Івана Мунтяна чи Світлани Фочук суб’єктивно на свій розсуд трактують земельні закони України, – протизаконність таких дій реєстраторів доведена в судах.

 

Законним власником санаторної землі є територіальна громада села Кальнівці (тут розташований Брусницький санаторій), органом місцевого самоврядування якої є Брусницька сільська рада, котра об’єднує ще 5 довколишніх сіл кіцманського району (багаторічний сільський голова – Іван Загарія).

 

Тому Брусницька сільська рада, шановна пані Фочук, має усі законні права розпоряджатися комунальною земельною ділянкою Брусницького комунального санаторію і ухвалювати рішення щодо її поділу. Ваше твердження, що «до цієї землі сільська рада не має жодного стосунку», є брехливим.

 

Це якраз Чернівецька обласна рада не має жодного стосунку до земель комунальної власності. Вона навіть не має права розпоряджатися і управляти цими землями, оскільки їх конституційні власники не створили на жодній ділянці спільну часткову комунальну власність і не уповноважували обласну раду ухвалювати рішення від їхнього імені.

 

Саме тому усі без винятку рішення із земельних питань Чернівецька облрада 7-го скликання ухвалила з порушенням Конституції і чинного законодавства України.

  

Дивує, як одностайно протизаконно діє депутатський корпус обласної ради разом з її виконавчим апаратом, прикриваючись іменем якоїсь вигаданої ними громади краю чи громади області.

Привести до тями представницьку гілку влади області – керівників і депутатів облради повинна не тільки прокуратура, яка натомість відморожено спостерігає за правовим конфліктом (сподіваємося, тільки спостерігає) з важкими наслідками для місцевого самоврядування.

Усі повноваження, а також обов’язки покласти край земельним аферам є у виконавчої влади, тобто у Чернівецької обласної державної адміністрації (правда ж, Олександре Георгійовичу та Сергію Дмитровичу?). Але ні у попередніх, ні у нинішньої команди ОДА таких планів ніколи не було. Є, з усього видно, інші плани – поживитися на подальшому розкраданні комунального майна, йдучи до цієї мети протоптаною Іваном Мунтяном та його васалами стежкою. А саме:

- спокійно дивитися на протизаконну реєстрацію комунальної землі (що, по суті, є співучастю в обкраданні територіальних громад області);
- повиштовхувати неугодних керівників обласних комунальних підприємств-крупних землекористувачів і поставити на їхнє місце покірних слуг;
- провести реорганізацію (злиття-приєднання) комунальних установ і підприємств з метою передачі закріплених за ними земельних ділянок потрібним «інвесторам».
 

Хлібне місце порожнім не буває. Реалізацію цих планів вже розпочато. 

 

Світлана ІСАЧЕНКО, журналістка

(публікація у Фейсбук)


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації