"Слуги" і депутати Медведчука відправили у відставку генпрокурора Рябошапку (ВІДЕО)

РЕВАНШИСТИ НАСТУПАЮТЬ /


Верховна Рада на позачерговому засіданні в четвер, 5 березня, відправила у відставку генерального прокурора Руслана Рябошапку. За це проголосували 263 депутатів. Не дали жодного голосу за відставку фракції ЄС, Голосу та ВО "Батьківщини".

Виступаючи з парламентської трибуни, Рябошапка заявив, що проект постанови про його відставку «побудований на брехні».

«Я не став нічиїм слугою. Я був і є незалежним. А незалежного прокурора не можна змусити. Його можна тільки звільнити. І я йду. Але я йду, щоб повернутися», — сказав Рябошапка і покинув трибуну, відмовившись відповідати на запитання нардепів.

Проект постанови про відставку Рябошапки з поста генерального прокурора 3 березня внесли в Раду народні депутати від Слуги народу Максим Бужанський, Олександр Дубінський, Богдан Торохтій, Олександр Куницький та інші.

Вони звинуватили Рябошапку в провалі розслідування справ щодо топ-представників влади.

Рябошапка заявляв, що Рада зацікавлена в його відставці, тому що внаслідок реформи в органах прокуратури не залишилося співробітників, з якими депутати звикли «щось вирішувати».

Президент Володимир Зеленський спочатку дистанціювався від питання про відставку Рябошапки.


«Рябошапка — це не до мене питання. Це ж депутати там працюють», — сказав глава держави.

Однак потім прямо заявив, що, на його думку, Рябошапка "не показав результат".

Рябошапка був призначений главою Генеральної прокуратури наприкінці серпня 2019 року. 25 вересня ГПУ була переформатована в Офіс генерального прокурора (ОГПУ).


Президент Зеленський у цій ситуації "вмив руки". "Нехай народні депутати голосують щодо недовіри Генеральному прокурору Руслану Рябошапці, як вони самі вважають за потрібне", - заявив сьогодні президент Володимир Зеленський на зустрічі з представниками бізнесу на Полтавщині.

  

"Я чесно вважаю, це моя особиста думка ... Тут, до речі, і посли "Великої сімки"... Добре, що ви запитали, думаю, мене будуть питати: "Ай-ай-ай. Не можна чіпати Генпрокурора". Хоча, ви знаєте, ми з ним пройшли довгий шлях виборчої кампанії. Але, моя особиста думка, нехай там голосують депутати, як вони хочуть. Моя особиста думка дуже проста: немає результату - не маєш займати місце", - заявив Зеленський.

 

Пряму трансляцію з сесійної зали Верховної Ради здійснює Радіо Свобода:

 

 

Звільнення Рябошапки схвалюють як новий керівник Офісу президента Андрій Єрмак, так і всі інші центри впливу навколо Зеленського. Про це написав у фейсбуці головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"Генпрокурора Руслана Рябошапку буде звільнено. Мені здавалося, що це станеться через один-два місяці, але, мабуть, вирішили не чекати. Рябошапка був другом і довіреною особою колишнього глави ОП Андрія Богдана, і Богдан був для Рябошапки "політичною кришею" і точкою опори.

Президент Зеленський, до речі, ще у вересні 2019-го особисто пропонував Рябошапці призначити свого юриста Сергія Іонушаса першим заступником генпрокурора, але Рябошапка за підтримки Богдана у результаті так і не призначив конкурента. Були дуже кумедні ситуації й у конкретних справах - так, саме Рябошапка зробив себе процесуальним керівником у справі Національної академії аграрних наук, яка була відкрита під постійною увагою Богдана проти керівництва НАА без якихось серйозних процесуальних підстав. Справи щодо мерії Дніпра - це теж були "лічняки". Тепер бумеранг повернувся.

Новий керівник Офісу президента Андрій Єрмак зачистку людей Богдана у владі схвалює і сприяє, і звільнення Рябошапки підтримують і всі інші центри впливу навколо Зеленського, і більшість депутатів "Слуг народу", і Коломойський, і в кожного свої резони.

Президент Володимир Зеленський дзвонив і ставив завдання генеральному прокурору Руслану Рябошапці, звичайно, не так часто як міг би - якихось 2-3 рази на день. Ну і приблизно раз на тиждень по понеділках викликав Рябошапку для заслуховування резонансних справ і давав доручення по кому генпрокурор має працювати. Тому чути "Рябошапка - це не до мене питання" від президента досить дивно для всіх, хто розуміє, як працює влада.

Новим генпрокурором буде обрано того самого Сергія Іонушаса, юриста "95-го кварталу", який спеціалізувався виключно на авторському і патентному праві, і також мало тямить у кримінальному праві. Чи буде він адекватним генпрокурором? Не маючи жодного управлінського досвіду, не маючи розуміння політики, організації кримінального процесу, Іонушас буде довгий час на посаді вчитися, а не приймати рішення. Якщо Іонушас призначить собі дієздатних заступників - то можуть бути позитивні зміни. Але навряд чи йому дозволять бути самостійним керівником, досвіду самостійного лідерства у нього в житті не було, це буде знову історія залежності від когось. ГПУ як була так і буде перебувати у владі політичних емоцій, в ручному режимі управління з Офісу, помінялися лише диспетчери, надій на професійні зміни дуже небагато", - написав журналіст.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації