Посли країн Заходу попросили переглянути судову реформу Зеленського. У президента вирішили не реагувати?

ЩО ТИ КОЇШ, ЗЕ?! / 


Посли Канади, Великобританії, Німеччини та Євросоюзу звернулися до спікера Дмитра Разумкова, прем'єра Олексія Гончарука та голови Офісу президента Андрія Богдана з проханням переглянути окремі положення законопроекту про реформу судової системи.


Про це пише "Судебно-юридическая газета" з посиланням на заяву послів від 15 жовтня. Підписанти висловили бажання зустрітися з адресатами заяви, щоб пояснити загрози окремих положень ухваленого Радою законопроекту цілям запропонованої урядом реформи.

Крім того, автори документу порадили співпрацювати з Венеціанською комісією з метою приведення закону "у повну відповідність нашим спільним цінностям".

У додатку до заяви викладені зауваження до законопроекту від ЄС, USAID та експертів з Канади.

Щодо скорочення складу суддів: "Скороченню суддів Верховного Суду має передувати перегляд норм юрисдикції суду та укомплектування належним штатом судів нижчих інстанцій для забезпечення доступу до правосуддя та стабільності судової системи".

Щодо підпорядкування Вищої кваліфікаційної комісії суддів Вищій раді правосуддя: "Надання ВРП повноважень затверджувати правила та методологію судового відбору перешкоджає ВККС ефективно виконувати свої функції.

Таке підпорядкування має відбутися лише після реформування ВРП".

Щодо повноважень комісій: "Вимоги щодо створення конкурсної комісії з відбору членів ВККС та Комісії з питань доброчесності та етики при ВРП, включно з умовами участі та залучення міжнародних експертів, потребують перегляду, аби забезпечити їхню ефективність".

16 жовтня за закон №1008 "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування" проголосували 236 депутатів – 219 від "Слуги народу" і 17 позафракційних.

У рішенні йдеться про зміни до законів "Про судоустрій і статус суддів", "Про очищення влади" та "Про Вищу раду правосуддя".

Документ скорочує склад Верховного суду з 200 до 100 суддів, запроваджує новий порядок формування Вищої кваліфікаційної комісії суддів, створює при Вищій раді правосуддя комісію доброчесності та етики.

Передісторія: 11 вересня у посольствах ЄС і Канади в Україні розкритикували низку положень законопроекту. Посли написали листа на ім'я голів комітетів Ради з питань правової політики Ірини Венедіктової та з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського.Дипломати, зокрема, вказали на безпідставність скорочення кількості суддів Верховного Суду й застосування люстрації до членів ВККС.

Крім того, голова Верховного суду Валентина Данішевська скаржилася, що не може поспілкуватися з президентом Володимиром Зеленським про його політику стосовно Верховного суду. 

 

Тим часом, Верховна Рада не буде переглядати судову реформу Зеленського, як того вимагають посли країн Заходу.

На цьому наголосив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія, коментуючи в кулуарах лист послів, - пише "Газета по-українськи".

"Ми не будемо ніяк реагувати. Ми будемо показувати, що перезавантаження судової влади з залученням міжнародних експертів працює. Тоді риторика суттєво зміниться.

До того ж, хочу наголосити, що жодні посли не можуть втручатися в державні справи. Якщо посли хочуть щось змінити у цій державі, нехай отримують українське громадянство, балотуються до Верховної Ради, приходять до парламенту і голосують", - сказав Арахамія.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації