Що відчуває жінка на 17 тиждень вагітності?

НА ЗАМІТКУ МАЙБУТНІМ МАТУСЯМ* / 


На сімнадцятому тижні малюк починає активно набирати вагу. Через це майбутні мами іноді хвилюються та переживають стрес. Чому болить голова? Чи не зашкодить такий біль дитині? Де знайти корисну інформацію про розвиток плоду?
 
У статті ми розповімо про звичайний перебіг вагітності на цьому терміні та про симптоми, що її супроводжують.

 

Розвиток плоду на 17 тиждень вагітності

  

На цьому етапі дитина отримує навички смоктання та ковтання. Це допоможе їй годуватися на початку життя. У цей час у дитини формується підшкірний жир. Він буде зігрівати малюка після народження.

Відтепер серцебиття дитини проходитиме під контролем мозку. Нормальна кількість ударів на хвилину – від 140 до 150. Тобто майже удвічі більше, ніж серцебиття матері. Настав час для формування візерунків на кінчиках пальців – відбитків, за якими в майбутньому будуть ідентифікувати вже дорослу людину.

Як полегшити симптоми вагітності

На 17 тиждень вагітності стан жінки супроводжується такими симптомами:

Підвищений апетит. Це пов’язано з тим, що дитина в утробі зростає й також харчується разом з мамою. Тому відчуття голоду виникає частіше. Матусі з клубу «Нестле Бебі» радять їсти «на вимогу організму», але водночас дотримуватись правил здорового харчування. Від лікаря можна отримати пораду, як зберегти здорову вагу.

Раптовий головний біль. Його спричиняють гормони, надмірна напруженість, стресові ситуації, пов’язані з поважним станом. Ліки проти головного болю можна приймати лише за рекомендацією лікаря, адже для багатьох медикаментів вагітність є протипоказанням.
Збільшення грудей та розтяжки. Вагітність завжди супроводжується збільшенням грудей через гормони. Шкіра на них може потемнішати, іноді з’являються розтяжки. Це відбувається в індивідуальному порядку. Лікарі зазначають, що поява розтяжок є спадковим симптом. Тобто якщо у матері були коричневі смужки на шкірі під час вагітності, то її доньку спіткає те саме. Але потрібно все ж таки намагатись цього уникнути — набирати вагу помірно, без ривків, щоб розтягнення шкіри було поступовим.

Що радять лікарі?
 

Лікарі радять прислухатись до своїх відчуттів. Найбільше жінок турбує постійна втома та біль у ногах. Це пов’язано з надмірним тиском на сідничний нерв — нормальний біологічний процес під час збільшення ваги плоду.

 

 

Гормональні зміни також сильно впливають на стан кісток і зубів жінки. Ситуація покращується після народження дитини. Однак якщо виникають перші ознаки пародонтозу, потрібно звернутись до лікаря.

Під час вагітності на обличчі та тілі майбутньої мами можуть з’являтися пігментні плями. Дерматологи зазначають, що це є нормальним тимчасовим процесом. Як і в попередніх випадках, винуваті гормони. Лікарі радять менше часу перебувати на сонці та використовувати сонцезахисний крем з SPF 30 та більше.

Дізнаватись про корисні поради жінкам у поважному стані можна:

► Від лікаря, який спостерігає за вагітністю
► На офіційному сайті Клубу Турботливих Матусь «Нестле Бебі»
► У тематичних блогах
► З книжок
► Від жінок, які вже стали мамами

Потрібно пам’ятати, що сильні прояви симптомів – нестерпний головний біль, розхитування зубів тощо, є підставою для термінового звернення до лікаря за консультацією. Організм жінки при надії дуже чутливий, тому потребує особливих умов лікування у разі появи хвороби.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації