Відбулися урочитості з нагоди 500-ліття від часу першої письмової згадки про поселення у мікрорайоні Рогізна, нині частина Чернівців

З ЮВІЛЕЄМ! /


7 жовтня з нагоди 500-ліття від часу першої письмової згадки про поселення у мікрорайоні Рогізна у Чернівецькій обласній універсальній бібліотеці ім. М. Івасюка відбувся вечір-діалог «Про Рогізну з любов’ю». У рамках проведення цього краєзнавчого заходу була представлена електронна презентація про історію та сучасність мікрорайону, яку підготував викладач Чернівецького коледжу дизайну та економіки Микола Семенюк.

 

У вечорі-діалозі взяли участь – викладачі факультету історії, політології та міжнародних відносин ЧНУ ім. Ю. Федьковича Іван Сандуляк та Віталій Калініченко, заступник директора ЧОУНБ ім. М. Івасюка Марія Довгань, методист українознавства науково-методичного центру виховної роботи ІППОЧО Тамара Мінченко, завідувач науково-методичного відділу Наукової бібліотеки ЧНУ ім. Ю. Федьковича Тетяна Мурашевич, завідувач відділом науково-освітньої роботи Чернівецького обласного художнього музею Лариса Курущак, краєзнавець Дмитро Сірман, дослідник національно-визвольного руху на теренах Буковини та Галичини Дмитро Проданик, староста храму Різдва Пресвятої Богородиці Іван Гаврилець, чернівецький бард Юрія Олесь, студенти Чернівецького коледжу дизайну та економіки, викладачі та учні Вищого професійного художнього училища № 5, вчителі та учні Чернівецької загальноосвітньої школи № 39, жителі мікрорайону та всі, хто цікавиться історією Рогізни.

 

 

Розпочався захід з колекції жіночих урочистих суконь «Буковинський віночок», виконаний в поєднанні елементів класичного стилю та стилю New Look, продефільованої студентським модельним агентством «Рута» Чернівецького коледжу дизайну та економіки. Ведучою вечору-діалогу була завідувач краєзнавчого відділу Лариса Шарабуряк.
 
 
Роздинками заходу стали продекломовані твори Софії Майданської та Юлії Косівчук, екслюзивно написані до дня першої письмової згадки. Завершився вечір-діалог «Про Рогізну з любов’ю» заключним словом викладача коледжу, краєзнавця Миколи Семенюка та подарунками від гостей. Серед них, твори І. Синюка «Чесна Вероня» та «Фейлетони» (1933), «Підпілля ОУН на Буковині» (2012), «Берегиня українознавства на Буковині» (2019), збірка поезій Ю. Олеся «Хай всміхається доля людині» (2019) та інші. 
 
 
Микола СЕМЕНЮК, для БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації