На День міста Чернівців серед святкових заходів вперше відбудеться парад з тайстрами
НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ /
«З Чернівців до Яворова нам дорога всім відома», - співають в авторській коломийці учасниці проекту Школа буковинської тайстри. Адже у Яворові відбувався перший етап школи. А цього разу, на Різдво Богородиці, – поїздка майстринь на міжнародне свято ліжникарства, на яке ще під час навчання їх запросив сільський голова Яворова.
Майстрині вирушили на свято зі своїми авторськими тайстрами, створеними під час проекту. Дорогою до Яворова відвідали кілька музеїв у Верховині та Криворівні, де ознайомилися з традиціями народного ткацтва, заприязнилися з молодятами справжнього гуцульського весілля, на яке всі учасники одягають виключно давній народний стрій.
На самому святі вперше продемонстрували свої чудові тайстри, поспілкувалися з добрими знайомими – майстрами народного ткацтва з Буковини та Гуцульщини, привітали з ювілеєм експерта проекту, організатора свята ліжникарства – Миколу Шкрібляка, дали інтерв’ю знаним науковцям Коломийського музею Гуцульщини і Покуття, набули нових друзів і запросили їх на презентацію результатів проекту Школа буковинської тайстри.
Проект «Школа буковинської тайстри» реалізує ГО «Вишиваний дивотвір» за підтримки Українського культурного фонду. Партнер проекту - учбово-методичний центр культури Буковини.
-
У Чернівцях на День вишиванки жива й динамічна мотанка Марти Пітчук здійснила мистецький фурор
-
Сорочка, вишита окопами: в Україні в День вишиванки презентували військову вишиванку «Оберіг»
-
Народні прикмети 21 квітня – що обов’язково треба зробити в Поливаний (Мокрий) понеділок
-
У Глибоці на Буковині малюють унікальні каруковані писанки
-
У Чернівцях відбувся інклюзивний великодній захід “Розпис буковинських писанок” у межах проєкту “Захистимо дітей”
-
Великодній кошик: що категорично не можна нести святити