Трудова книжка незабаром зникне, а Рада перегляне закон про пенсійний вік для жінок

  • Право
  • 3245
  • 0
ЩЕ НЕ ВЕЧІР / 

У Кабміні запланували за 6-9 місяців перевести документи щодо кадрових питань в електронний формат.


"Починаємо поступово винищувати паперові процеси у держорганах. За моєю оцінкою, тільки на канцелярію навколо кадрових документів держава витрачає 50-100 мільйонів гривень щороку", - написав у Facebook міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

За його словами, уряд запланував перевести в електронний вигляд подачу документів на прийом на роботу або на конкурси.

"Весь обіг щодо конкурсів, найму, відпусток, відряджень, звільнень - у цифру. У цифру потрібно також перевести архів. Закони, які зобов'язують зберігати паперові справи 75 років, мають залишитися в минулому столітті. Блок-схеми, за якими документи "ходять" кабінетами, спростимо і скоротимо в 3-4 рази", - наголосив він.

Треба зосередитися на створенні єдиного реєстру держслужбовців, додав Дубілет. Владі доведеться змінити кілька законів і постанов, а також впровадити правильне ІТ із особливою увагою до кібербезпеки.
 

Дмитро Дубілет доручив припинити закупівлю урядом паперу для блокнотів. Про це він повідомив Instagram. За його словами, Кабмін у режимі нон-стоп займається виробництвом різних блокнотів. Деякі з них - із золотим тисненням. Зазвичай це марна трата грошей навіть для приватних компаній. Треба припинити закупівлі чого-небудь, крім паперу А4 і А5. 

 

Водночас, Верховна рада розгляне з пропозиціями президента законопроект №1086 (в новому скликанні ВР реєстраційний №0972) "Про внесення змін до закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо удосконалення пенсійного забезпечення)". Про це свідчить інформація на сайті парламенту.

Відзначимо, автор законопроекту, народний депутат 8 скликання ВР з фракції Радикальної партії Юрій Шухевич зазначав, що даний закон пропонує дозволити до 2022 року жінкам виходити на пенсію у 55 років за наявності 30-річного стажу і за умови звільнення з роботи.

Так, останній етап проходження документа - готується на розгляд з вето президента. Відзначимо, що на початку вересня до закону були надані пропозиції глави держави, а документ направили на розгляд до комітету.

Нагадаємо, в січні 2015 року парламентарії підтримали в першому читанні і в цілому даний проект закону. За нього проголосували 256 нардепів при 226 мінімально необхідних.

Ще в лютому 2015-го п'ятий президент України Петро Порошенко ветував законопроект. У своїх пропозиціях він підкреслював, що протягом останніх років спостерігається дефіцит бюджету Пенсійного фонду, і тому на той момент було відсутнє фінансове забезпечення для реалізації цього закону.


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації