Як зустрічали бранців Кремля в аеропорті «Бориспіль» (НАЖИВО)

  • Армія
  • 2173
  • 0

ГЕРОЯМ СЛАВА! /


Керівництво держави і рідні зустрічають 35 українців, яких вдалося визволити із російської в’язниці. Керівники держави, десятки рідних і журналістів зустрічають із Росії бранців Кремля, які прилітають із Москви. До аеропорту «Бориспіль» окрім президента Володимира Зеленського прибув генеральний прокурор Руслан Рябошапка. Раніше повідомлялося, що до українського аеропорту прибув глава МВС Арсен Аваков.


Як повідомлялося раніше, операція з обміну розпочалася близько 8:40 ранку, коли декілька автобусів виїхали з території слідчого ізолятора «Лефортово» в Москві з супроводом автомобілів ФСБ і ДПС Росії. В цей же час в’язнів, яких до останнього часу утримувала Україна привезли до аеропорту «Бориспіль». На територію аеропорту також заїхали автомобілі з дипломатичними російськими номерами.

О 10:30 російський літак Ту-204 з реєстраційним номером RA-64058 приземлився у «Борисполі» порожнім. Так само порожнім до аеропорту «Внуково» у Москві прибув український літак АН-148 з реєстраційним номером UR-UKR. Виявилося, що літаки були порожніми.

Пізніше родичі бранців Кремля почали збиратися в офісі омбудсмена у Києві. А через деякий час вони, у супроводі омбудсмена Людмили Денісової, приїхали до аеропорту «Бориспіль».

Адвокат Марк Фейгін повідомив, що Росія має відпустити 35 бранців Кремля, серед яких Олег Сенцов. Адвокат Микола Полозов також повідомив, що серед тих, кого буде звільнено і два співробітника СБУ, яких Росія раніше не хотіла відпускати. Натомість Україна погодилася передати Росії Володимира Цемаха, якого називають ключовим фігурантом справи щодо збитого Boeing MH17.
 

Впродовж тижня ЗМІ називали 7 вересня датою ймовірного початку процесу обміну полоненими між Україною та РФ.

 

 

Повідомлялося також, що президент Володимир Зеленський нібито помилував 12 ув’язнених, яких Україна включила до обмінних списків із Росією.

 


Як повідомлялось, 3 вересня Артемівський міськрайонний суд Донецької області визнав винним танкіста батальйону «Август» організації «ЛНР», громадянина Росії Руслана Гаджиєва, звинуваченого у веденні агресивної війни за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437 КК України), участі в терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України), незаконному зберіганні вогнепальної зброї (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 263 КК України) і терористичному акті (ч. 3 ст. 258 КК України). Суд призначив бойовику 15 років в’язниці з конфіскацією майна.
 


Зазначимо, Київський апеляційний суд 5 вересня відпустив Цемаха під особисте зобов'язання. Цей крок, ймовірно, розблокував процес обміну полоненими.

Одразу після звільнення Цемаха президент Росії Володимир Путін заявив, що обмін утримуваних осіб між Росією і Україною буде «масштабним» і стане кроком до нормалізації відносин між країнами.

Згодом свідка у справі про катастрофу MH17 Володимира включили до списків на обмін полоненими з української сторони.
 
В Україну повернулися 35 українців, незаконно утримуваних на території Російської Федерації. У рамках обміну полоненими Росія передала Україні:

Олега Сенцова

Кримський режисер, засуджений у Росії до 20 років позбавлення волі за сфабрикованим звинуваченням у підготовці теракту в анексованому Криму. Сенцов відбував покарання в місті Лабитнангі Ямало-Ненецького автономного округу Росії. Торік режисер 145 днів голодував з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Олександра Кольченка

Активіста Олександра Кольченка затримали в Криму разом з режисером Олегом Сенцовим у травні 2014 за звинуваченням у підготовці терактів. Російський суд засудив Кольченка до 10 років позбавлення волі.

Станіслава Клиха і Миколу Карпюка

26 травня 2016 суд Чечні засудив громадян України: Миколу Карпюка - до 22,5 років ув'язнення, Станіслава Клиха - до 20 років ув'язнення. Їх звинуватили в убивстві російських військових в Грозному в 1994-95 роках. Сторона звинувачення не надала жодних доказів того, що Клих і Карпюк перебували в Чечні в цей період.

Романа Сущенка

Кореспондент "Укрінформу" у Франції. Сущенка затримали в Москві у вересні 2016 року, його звинуватили в шпигунстві. У 2018 році Московський міський суд засудив Сущенка до 12 років колонії суворого режиму.

Павла Гриба


Гриб потрапив у руки російських силовиків після того, як у вересні 2017 року з'їздив у Білорусь, куди поїхав на зустріч до подруги, з якою познайомився в інтернеті. Він нібито переконував дівчину підірвати саморобний вибуховий пристрій на випускному вечорі. Пізніше Гриба знайшли в краснодарському СІЗО. У березні 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Гриба до 6 років позбавлення волі в колонії загального режиму. 23 липня Верховний суд РФ підтвердив цей вирок.

Миколу Балуха


Балуха затримали вдома в Криму в грудні 2016 року, окупаційний суд півострова засудив українця до 4 років і 11 місяців колонії. У березні 2019 року Балуха вивезли з Криму на територію Росії.

Олексія Сизоновича

61-річного громадянина України Олексія Сизоновича з Краснодона звинуватили в підготовці теракту в Ростовській області і засудили до 12 років в'язниці.

Едема Бекірова

Жителя селища Новоолексіївка Херсонської області Едема Бекірова затримали російські окупанти на в'їзді в Крим вранці 12 грудня 2018 року. Він прямував до Криму відвідати 78-річну матір і родичів. Пізніше його доправили в будівлю ФСБ Росії в окупованому Сімферополі. Підконтрольний Кремлю "Київський районний суд" Сімферополя заарештував Бекірова.

Артура Панова

Панова звинуватили в підготовці терористичного акту в Ростові-на-Дону з допомогою саморобного вибухового пристрою. Був засуджений до 8 років тюремного ув'язнення у 2017 році.

Євгена Панова

Влітку 2018 року Панова засудили до 8 років позбавлення волі, його визнали винним у "підготовці диверсії в Криму в складі диверсійної групи" і в "контрабанді боєприпасів через митний кордон Митного союзу".

Також в Україну повернулися 24 моряки, затримані під час захоплення українських кораблів у Керченській протоці:

Юрій Будзило
В'ячеслав Зінченко
Андрій Оприско
Сергій Цибізов
Андрій Артеменко
Володимир Терещенко
Євген Семидоцький
Віктор Беспальченко
Андрій Шевченко
Володимир Варімез
Михайло Власюк
Богдан Головаш
Сергій Чуліба
Олег Мельничук
Богдан Небилиця
Владислав Костишин
Сергій Попов
Юрій Без'язичний
Роман Мокряк
Андрій Ейдер
Андрій Драч
Володимир Лісовий
Денис Гриценко
Василь Сорока
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації