Британська поліція вивчає роль Путіна в отруєнні Скрипалів

ПАХНЕ ШМАЛЕНИМ / 

Британська поліція вивчає роль президента Росії Володимира Путіна в хімічній атаці із застосуванням нервово-паралітичної речовини "Новачок" проти колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, повідомляє gordonua з посиланням на газету The Guardian.

Путін, "найімовірніше", схвалив напад на Скрипаля та його доньку Юлію, які отруїлися "Новачком", але вижили, вважають служби розвідки Великобританії.

Розслідування отруєння Скрипалів триває, заявив глава контртерористичного управління британської поліції Ніл Басу. Він зазначив, що питання, пов'язані з висуненням обвинувачень, були складними, тому "безпосередню участь" Путіна у цій операції необхідно довести.

66-річного Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували із симптомами отруєння у британському Солсбері 4 березня. Пізніше обоє вийшли із критичного стану. Британське слідство з'ясувало, що під час замаху було використано розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок".

Скрипалі вижили, їх виписали з лікарні.

5 вересня 2018 року у прокуратурі Британії назвали прізвища, за якими підозрювані у скоєнні отруєння в'їхали у країну, – Олександр Петров і Руслан Боширов. Прем'єр-міністерка країни Тереза Мей підкреслила, що вони є офіцерами ГРУ.

Двоє чоловіків, чиї фото опублікувала британська прокуратура, заявили в телеінтерв'ю, що справді були в Солсбері в березні, але їздили туди суто на екскурсію. Свою причетність до отруєння та до роботи у ГРУ вони заперечували.

Розслідувачі групи Bellingcat і російського видання The Insider з'ясували, що людина, відома за прізвищем Боширов, – це полковник ГРУ Анатолій Чепіга, а Олександр Петров – це лікар із ГРУ Олександр Мішкін.

У жовтні 2018 року ЗМІ вперше повідомили, що до отруєння Скрипаля причетна ще одна людина – офіцер російської розвідки Сергій Федотов і що він міг відповідати за операцію щодо отруєння Скрипаля. Розслідувачі з'ясували, що Федотов – генерал-майор ГРУ.

Федотова також підозрюють у причетності до отруєння болгарського підприємця Еміліана Гебрєва у 2015 році. За даними розслідувачів, у 2012–2013 роках він відвідував Київ і Душанбе, а у 2014-му – Прагу, Мілан, Женеву й Париж. У столицю Чехії в січні 2014 року він їздив разом із Мішкіним.

У зв'язку з інцидентом влада Великобританії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації