Рейтинги "Української стратегії Гройсмана" стрімко зростають

ВИБОРЧІ СЕНСАЦІЇ /


За три тижні до виборів рейтинги "Української стратегії Гройсмана" стабільно зростають у той час, коли опоненти втрачають позиції. Політична сила чинного Прем'єра впритул наблизилась до п'ятивідсоткової позначки і може отримати місця в парламенті.

 

Останнє опитування дослідницької компанії Active group показало, що наразі партія отримає 4,1% голосів серед тих, хто визначився. Експерти пояснюють неабиякий зріст довіри позитивними результатами 3-річної роботи Уряду.

 

Найзапекліша боротьба наразі йде за подолання 5% бар'єру, зазначає політолог Світлана Кушнір: «Тут просто "електоральна спека"- Опоблок, Радикальна партія, "Сила і Честь" Смешка та "Українська стратегія"… З тих, хто визначився і точно піде на вибори у цій категорії набирають: Опоблок - 5,1%, РПЛ -4,7%, «Українська стратегія» - 4,1%. Здається, у інтерв'ю для ВВС місяць тому я говорила, що у Гройсмана є непогані шанси на перемогу. Тепер дивлюся, що соціологи таки підтверждують мою тодішню тезу: стартувавши з одного відсотка ця партія нарощує позиції.”

 

Стабільне зростання рейтингів напряму пов’язане з бажанням бачити Володимира Гройсмана головою Уряду і надалі. Більшість українців вважають, що керувати Кабінетом міністрів має людина з досвідом, яка має значний доробок корисних справ. До слова, у віковій категорії громадян, що хочуть бачити досвідченого керманича Уряду, переважають саме люди поважного віку. А вони точно прийдуть на виборчі дільниці, не зважаючи на липневу спеку.

 

У голови Уряду є мінімум дві реальних переваги, вважає політолог Олексій Голобуцький. Виборці позитивно оцінюють результати його роботи за три роки. Результати, які кожен може «помацати» - ті ж дороги. Електоральний потенціал цього пункту ще тільки почали конвертувати в голоси. Є й інша перевага: велика кількість пунктів, на яких піаряться інші політики і їх партії, за фактом реалізовані саме чинним прем'єр-міністром України.

  

«Більше того: те, що той же Зеленський тільки обіцяє - «держава в смартфоні», скажімо, - за фактом вже частково реалізовано тим же Урядом Гройсмана», - підкреслив політолог.
 

На думку іншого політолога - Петра Олещука – «Українська Стратегія Гройсмана» вступає у боротьбу за "консервативним електоратом" Порошенка: «Фактично це означає, що у боротьбі за "електоральний спадок" Порошенка з'являється новий, потужний гравець».

 

«Цікаво дивитися на рейтинг «Української стратегії», Опоблоку і РПЛ Олега Ляшка, - каже журналіст Кирило Сазонов. - Яка користь від виборця, який підтримує партію морально? Тільки той, хто обов'язково прийде і проголосує, має значення. Гадаю, ми побачимо Володимира Гройсмана та його Українську стратегію в новому скликанні Верховної Ради, а може і в Уряді. Розчаровані в діях Зеленського і Порошенка переходять до лав прихильників Прем'єра».

 

Керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович зазначив, що рівень довіри до голови Уряду та рівень задоволення його діями досить високі. А такі індикатори говорять про певний електоральний потенціал. Опитування свідчать про 22% виборців, котрі позитивно оцінюють діяльність Прем’єра. Після 3-х років роботи на чолі Уряду це чи не найкращий результат за всю історію України (хоча в нас взагалі було всього 6 прем’єрів, котрі затримались на посадах довше 2-х років).

 

Політолог, керівник Центру політичного аналізу "Пента" Володимир Фесенко вважає, що "Українська стратегія Гройсмана» є своєрідним джокером на виборах. Він підмітив одну важливу деталь: «Цікаво, що відмовилася від висунення кандидатів по одномандатних (мажоритарних) округах. Можливо, тим самим хочуть показати виборцю, що впевнені в своєму подоланні п'ятивідсоткового бар'єру, і роблять ставку на командну перемогу. Слід враховувати непогані особисті показники нинішнього Прем'єра. Якщо його політтехнологам вдасться конвертувати особистий рейтинг в електоральний рейтинг його партії, тоді "Українська стратегія" зможе пройти до нового складу українського парламенту».

 

«Є 22% тих, хто відноситься до прем'єра добре і швидше добре, він не набрав токсичності як у Яценюка, - підкреслює відомий політтехнолог Андрій Золотарьов, - На тлі модних віянь, залишається і запит на політику з вираженим патерналізмом і «конкретними справами». І цей електорат на відміну від хіпстера, любителя смузі на вибори прийде».

 

Є суспільний запит на «нові обличчя», але люди розуміють, що обираючи парламент, обирають і уряд. Досвід перебування лідера політсили на посаді прем’єра оцінюється як позитивний, а в списку відсутні одіозні фігури з минулого. Тому підтримка його партії зростатиме і надалі, вважає експерт.

 

 

«Явка на виборах буде низькою, і це ключовий фактор, - переконаний блогер Михайло Чаплига, - Для перемоги потрібні всього лише 600 тисяч голосів. Куди піде електорат на тлі останніх і вельми грамотних заяв Гройсмана? Я впевнений, що він має всі шанси зібрати ці 600 тисяч голосів. Особливо на тлі того, що майже чверть громадян вважають його політику правильною».

 

Цілком можливо, що «Українська стратегія Гройсмана» стане сюрпризом і для своїх виборців і для опонентів та зможе усталити розвиток успішних ініціатив нинішнього Уряду.


Андрій СКИБА 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації