Міжнародна слідча група в Нідерландах та журналісти Bellingcat оприлюднили імена підозрюваних в причетності до знищення Боїнг-777 рейсу МН 17 над Донбасом

АГРЕСОРА ПРИПЕРЛИ ДО СТІНИ /


РФ прогнозовано відмовиться видавати підозрюваних у причетності до катастрофи рейсу MH17 у липні 2014 року, це створить підстави для посилення антиросійських санкцій, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" юрист-міжнародник, колишній уповноважений України в Міжнародному суді ООН і екссуддя Міжнародного кримінального трибуналу Володимир Василенко.


"Троє підозрюваних росіян – військовослужбовці РФ. Четвертий – теж був на боці Росії. Не варто навіть згадувати, що він громадянин України. Це кидає тінь на всю країну. Ми говоримо про те, що військовослужбовці збройних сил РФ знищили цивільний літак. Це військовий злочин, яке є наслідком ще більш серйозного і масштабного злочину – військової агресії Росії проти України. РФ як держава є відповідальною. Саме Росія не попередила злочину, який скоїли її військовослужбовці. Москва не доклала жодних зусиль, щоб спільно з міжнародною спільнотою встановити істину. До того ж, РФ переховує на своїй території людей, підозрюваних у скоєнні цього злочину", – підкреслив юрист.

Він зазначив, що суд над підозрюваними може відбутися без їх особистої присутності на засіданнях.
 


"Я впевнений, що суд відбудеться без присутності підозрюваних. Заочний судовий розгляд цілком можливий. І очевидно, що їх буде визнано винними. Залишиться лише питання їхнього видавання для покарання. Це може зробити лише Росія. Оскільки РФ прогнозовано відмовиться видавати їх, це створить підстави для посилення санкцій. І якщо світова спільнота хоче прискорити відновлення міжнародного правопорядку та припинення агресії проти України, то вона має розширювати санкції проти Росії.

Це єдиний реальний шлях, який дає надію, що винних буде покарано. Подати підозрюваних у розшук можуть не тільки уряди України і Нідерландів, а всі країни, чиї громадяни загинули під час аварії літака. Беручи до уваги, що ці четверо – підозрювані, вироку суду для цього не обов'язково чекати. А після суду – так узагалі сам бог велів", – резюмував Василенко.

19 червня міжнародна слідча група в Нідерландах оголосила підозру чотирьом причетним до катастрофи рейсу MH17 – колишньому "міністру оборони" угруповання "ДНР" Ігореві Гіркіну, ексголові розвідки "ДНР" Сергію Дубінскому, колишньому російському офіцеру Олегові Пулатову та громадянину України, командиру розвідувального батальйону "ГРУ ДНР" Леонідові Харченку.

Цього ж дня слідчі Служби безпеки України оголосили про підозру чотирьом підозрюваним.

Boeing 777, що летів з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав аварії 17 липня 2014 року поблизу Тореза Донецької області. Загинули всі 298 осіб, які перебували на борту.

28 вересня 2016 року в Нідерландах міжнародна слідча група, що складається із представників Нідерландів, Малайзії, Бельгії, Австралії та України, оголосила проміжні підсумки розслідування. Згідно з висновками експертів, рейс MH17 було збито з комплексу "Бук", привезеного з Росії, із території, підконтрольної проросійським бойовикам. Після аварії літака знаряддя повернули до РФ.

24 травня 2018 року слідчі уточнили, що "Бук" прибув на Донбас із Курської області, де базується 53-тя бригада збройних сил РФ. Група відновила маршрут, яким перевозили установку.

У травні 2018 року Нідерланди і Австралія офіційно обвинуватили Росію в аварії рейсу MH17.
 
Слідству доведеться з’ясувати роль Аксьонова в збитті МН17 та назвати членів екіпажу «Буку» - МЗС

В авіакатастрофі загинули 298 людей, які були на борту «Боїнг 777» (рейс MH-17) авіакомпанії «Малайзійські авіалінії»

Судовий розгляд справи щодо основних підозрюваних розпочнеться 9 березня 2020 року в національному суді Королівства Нідерланди, - інформує Главком.

Оприлюднені 19 червня Спільною слідчою групою результати розслідування збиття літака Малайзійських авіаліній МН17 мають ключове значення, адже дають остаточну відповідь на питання, звідки смертоносна зброя потрапила на територію України і хто організував цю операцію.

Про це заявили в МЗС України.

«Названі основні підозрювані: чинні і колишні співробітники російських спецслужб і громадянин України, який надавав їм сприяння. Слідству доведеться з’ясувати роль т.зв. «прем’єр-міністра Криму» Сергія Аксьонова та інших високопосадовців у організації злочину, а також назвати його безпосередніх виконавців - членів екіпажу «Буку», - підкреслили у міністерстві.

Зазначається, що судовий розгляд справи щодо основних підозрюваних розпочнеться 9 березня 2020 року в національному суді Королівства Нідерланди.

В МЗС зауважили, що всі важливі правові аспекти, пов’язані із передачею кримінальних проваджень, судового розгляду справи та виконання покарання, врегульовані відповідною Угодою між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародне правове співробітництво щодо злочинів, пов'язаних зі збиттям літака рейсу МН17 Малайзійських авіаліній, укладеною 7 липня 2017 року.

«Зазначена угода створює належне правове підґрунтя для ретельного та правомірного судового розгляду результатів розслідування Спільної слідчої групи, в рамках якої українські правоохоронні органи співпрацюють з правоохоронними органами держав, громадяни яких загинули внаслідок збиття літака», - говориться у повідомленні.

МЗС звернуло увагу на те, що кримінальне переслідування підозрюваних в організації та вчиненні злочинів щодо збиття літака нерозривно пов’язане також і з відповідальністю Росії, як держави, за грубе порушення низки міжнародно-правових норм. Серед них - положення Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму, яка є предметом розгляду справи України проти Росії у Міжнародному Суді ООН.

«Ми закликаємо РФ визнати свою відповідальність за постачання зброї та співпрацювати зі слідством, як це передбачено резолюцією РБ ООН 2166 від 17 липня 2014 року», - підкреслили в Міністерстві закордонних справ України.

Як відомо, на пресконференції в Утрехті 19 червня представники міжнародної слідчої групи (JIT) оприлюднили фрагменти перехоплених телефонних розмов, з яких випливає, що високопосадовці Російської Федерації влітку 2014 року брали участь в обговоренні постачань летальних озброєнь терористам Донбасу.

Перший фрагмент датовано 8 червня 2014 року, коли «міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін зв'язався телефоном із помічником глави російської окупаційної адміністрації Криму Сергієм Аксьоновим і попросив сприяти в постачаннях військової допомоги з Росії.

Нагадаємо, Міжнародна слідча група (JIT) назвала імена перших підозрюваних в причетності до збиття літака рейсу МН17 в 2014 році.

Команда розслідувачів Bellingcat опублікувала нову доповідь, яка містить імена реальних бойовиків, які виявилися фігурантами прослуховувань СБУ та були причетними до транспортування російського «Бука» і збиття MH17.

СБУ оголосила про підозру чотирьом фігурантам справи за фактом збиття літака «Боїнг 777» рейсу MH-17.

Нідерланди направлять запити до Російської Федерації та України з вимогою допиту Ігоря Гіркіна, Сергія Дубинського, Олега Пулатова та Леоніда Харченка, підозрюваних в катастрофі рейсу MH17, заявив головний прокурор Національної прокуратури Нідерландів Фред Вестербеке.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації