Українки святкують Міжнародний День Прав Жінок

Сьогодні українські жінки святкують 8 Березня - Міжнародний День Прав Жінок. Напередодні свята українських жінок привітали президент України Віктор Ющенко та прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Зазначимо, що у зверненнях двої головних осіб української політики відсутні слова про історичну роль жінок в Україні та власне права жіноцтва, хоча торік феміністки зверталися з відкритим листом до президента з проханням не вітати їх з 8 Березня з суто патріархальної позиції.

Міжнародний День Жінок, від початку натхненний лівими революційними ідеями, в СРСР згодом було підлаштовано під культурні умови східного патріархального суспільства.

Протягом багатьох десятиліть в Україні атрибутами святкування 8 Березня стали тюльпани, мімози, листівки та подяка жінкам за хатні клопоти і допомогу чоловікам як фактичним культурним і політичним діячам. Водночас, у країнах Заходу цей день присвячується звітам про дотримання прав жінок та демонстраціям проти побутового насилля та за гендерну рівність (гендер - соціальні характеристики статі поза біологічними ознаками - прим. ред.).

А за задумом засновників свята, 8 Березня мало б стати днем, в який жінка має задуматися, чого вона варта, і що зробила в своєму житті для ствердження як самостійної особистісної одиниці.

Дані ООН: у парламентах світу жінкам належить 18% депутатських місць

З урахуванням виборів, які в 2008 році пройшли в 54 країнах світу, зараз в цілому представники прекрасної половини людства займають лише 18% місць в найвищих органах законодавчої влади, повідомляє Центр новин Організації Об'єднаних Націй.

Як зазначила на прес-конференції в штаб-квартирі ООН президент координаційної ради Міжпарламентського союзу Піа Каетано, міжнародне співтовариство поволі просувається шляхом до гендерної рівності в парламентах. "За таких темпів мети в 30% присутності жінок в найвищих законодавчих органах у всіх країнах світу вдасться досягти не раніше ніж через 20 років", - зазначила Каетано.

За даними ООН, на сьогоднішній день 30% присутності жінок в парламентах вдалося добитися лише в 32 країнах світу. В їх числі, наприклад, Білорусь. При цьому з 450 народних депутатів України жінки складають 8%.

За кількістю жінок українська армія поступається лише ізраїльській

Якщо в українському парламенті справи з гендерною рівністю йдуть не кращим чином, то інша ситуація в українській армії, якщо вірити даним міністра оборони України Юрія Єханурова.

Міністр стверджує, що в процентному співвідношенні серед країн світу кількість жінок в українській армії є меншою тільки за Армію Ізраїлю, що свідчить про активну гендерну політику у ВСУ.

Сьогодні у Збройних силах України проходять службу і працюють понад 60 тисяч жінок, серед яких майже 18 тисяч є військовослужбовцями. Серед жінок-військовослужбовців майже 7% - офіцери і 92% проходять службу за контрактом, повідомляє УНІАН з посиланням на управління прес-служби Міністерства оборони. "Так, у Збройних силах України поки немає жінки-генерала, але це лише справа часу", - констатував міністр.

Історична довідка
:

8 березня 1857 року робітниці швейних і взуттєвих фабрик вийшли на демонстрацію, вимагаючи скорочення робочого дня і поліпшення умов роботи. Тоді чоловікам довелося піти на поступки, і вимоги робітниць були виконані.
В 1910 році на Міжнародній конференції жінок соціалістів в Копенгагені Клара Цеткін запропонувала святкувати 8-е березня, як день боротьби за рівноправ'я жінок із чоловіками.
З перших днів правління Радянської влади Міжнародний жіночий день почав відмічатися як державне свято.
В 1977 році ООН ухвалила резолюцію 32/142, закликавши всі країни проголосити 8 березня днем боротьби за жіночі права - Міжнародним жіночим днем.

NEWSru.ua

Чоловіча частина "БукІнфо" приєднується до усіх побажань дорогим жінкам: подругам, дружинам, мамам, бабусям і бажає їм міцної любові, здоров'я, сімейного затишку, благополуччя і здійснення самих назаповітних мрій!!! Зі Святом!


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації