Мешканці будинків можуть самостійно обрати компанію для виконання комплексу робіт з обслуговування газових приладів і елементів системи газопостачання будинку. Інакше виникнення аварійних ситуацій є н

БУКОВИНСЬКИЙ ГАЗЗАВАТ /


Відсутність технічного обслуговування внутрішньобудинко-вих мереж призвела до погіршення їх стану, що у свою чергу стало причиною виникнення аварійних ситуацій в багатоквартирних будинках міста Чернівці.


Замість конструктивного діалогу та спільного розв'язання питання, вчора, 29 травня 2019 року на сесії Чернівецької міської ради прозвучала маса безпідставних звинувачень на адресу «Чернівцігаз» як зі сторони місцевих псевдо активістів, так і депутатського корпусу.

Для спростування подібних звинувачень, компанія, в той же день, в присутності мешканців, управителя будинку- ПП «Санітарія», представників ЗМІ та заступника Чернівецького міського голови, провела випробування системи газопостачання на внутрішньобудинкових мережах одного із відключених будинків за адресою: Південно-Кільцева, 25 в м. Чернівці.

Під час цих випробувань спостерігалося значне падіння тиску, що є недопустимим відповідно до вимог ДБН Газопостачання. Видимого падіння тиску, протягом 1 години, не повинно спостерігатися взагалі.

При цьому, присутні на випробуваннях засвідчили, що при нанесенні мильної емульсії на запірні пристрої (крани) та різьбові з’єднання, було виявлено негерметичність будинкової системи газопостачання. Іншими словами - на них утворювалися мильні бульбашки, що характерно при витоках.

Аналогічні випробування, сьогодні, 30 травня 2019 року, не пройшов ще один будинок за адресою: вул. М. Заньковецької, 27.

Варто зазначити, що вчора, представники компанії спільно з очільником міста Каспруком О.П., заступником міського голови Середюком В.Б. та керівником департаменту ЖКГ Бешлеєм В.В. провели спільну нараду та прийняли ряд рішень, що дозволяють розпочати роботу по відновленню газопостачання мешканцям багатоквартирних будинків.

Враховуючи попередні домовленості, «Чернівцігаз» вже сьогодні приступив до виконання ремонтних робіт за чотирма адресами. У свою чергу, міська рада, балансоутримувачі (управителі) та власники взяли на себе зобов’язання із забезпечення документального супроводу й роз’яснювальної роботи серед мешканців міста.

Такі результати випробувань ще раз засвідчили незадовільний стан внутрішньобудинкових мереж газопостачання, подальша експлуатація яких без технічного обслуговування неможлива, адже несе загрозу життю та здоров’ю чернівчан.

Вкотре нагадуємо, що за новими правилами (Наказу Міненерго №190 «Про затвердження Обов’язкового переліку робіт (послуг), витрати на які включаються до складу витрат на утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території», Постанови КМУ № 712 «Про затвердження Правил надання послуги з управління багатоквартирним будинком та Типового договору про надання послуги з управління багатоквартирним будинком», Наказу Державного комітету України з питань ЖКГ №76 «Про затвердження Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій») відповідальність за безпечне газоспоживання і утримання внутрішньобудинкових газових мереж та приладів в належному стані покладається на власників, балансоутримувачів (управителів) або орендарів житла.

Мешканці будинків можуть самостійно обрати компанію для виконання комплексу робіт з обслуговування газових приладів і елементів системи газопостачання будинку або делегувати ці повноваження своїм управителям. В іншому випадку, виникнення аварійних ситуацій є неминучими, - йдеться у заяві прес-служби ПАТ "Чернівцігаз".

Фото МБ
 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації