Хто з буковинців піде до команди Гройсмана?

ЧАС «Х» /


Отже очільник українського Уряду йде на вибори на чолі нової політичної партії. Це доволі непростий виклик, утім є гарні перспективи, зумовлені здобутками і рішучістю Володимира Гройсмана. Прем’єр-міністр гуртує навколо себе сильних людей, котрі працюватимуть на подальший розвиток країни:

  

«Я прагну, щоб це була достатньо якісна з точки зору професійності та здатності політична сила. Насправді можу сказати, що зараз шукаю людей, які могли би бути достатньо результативними.

Також би хотів бути дотичним до створення класичної центристської політичної партії, яку би було створено не під вибори, а яка би була достатньо організованою структурою з визначеною ідеологію з об’єднанням якісних і фахових людей, які можуть не просто розмовляти. Ми дійсно зараз збираємо команду по всій країні: на рівні громад, міст, на рівні районів і областей. Збираємо тих людей, які мають здорові думки і розуміють, як їх впроваджувати. Я вважаю, що така команда, яка може генерувати ідеї і впроваджувати їх, має бути успішною».


Високий рейтинг завдяки позитивним змінам

Наскільки високими є шанси нинішнього глави Уряду сформувати дієздатну політичну силу і пройти до парламенту? Експерти зазначають, що це більш ніж реально. Адже згідно з останніми соцопитуваннями рівень довіри населення до Володимира Гройсмана складає 20 відсотків.

"Він молодий і належить до того ж покоління, що й Зеленський. Вони ровесники, як Арсеній Яценюк і багато інших. Зараз починається епоха людей цього віку. У Володимира Борисовича є стартовий рейтинг, який дозволяє боротися за проходження партії в парламент. ", − переконаний політолог Володимир Фесенко.

Ще в квітні 2018 року соціологи фіксували зростання довіри Гройсмана й задоволеність його роботою серед населення. А на початку 2019 року, згідно з даними всеукраїнського опитування громадської думки, який проводив КМІС, у рейтингу потенційних прем’єр-міністрів чинний очільник Кабміну набрав найбільшу кількість прихильників – 15,3%.

Успішні реформи та інші позитивні зміни в країні зумовили настільки високий рейтинг глави Уряду. На думку експертів за політичну силу Володимира Гройсмана голосуватимуть помірковані виборці, які розуміють, що таке популізм і не підтримуватимуть тих, хто обіцяє вже завтра пенсію в тисячу євро. Це люди, які оцінили зміни в країні і віддають належне "компетентності і стабільності прем'єра".

Експертне опитування оцінки роботи Кабміну, проведене "Агентством моделювання ситуацій", показало, що 85,2% експертів вважають – загальноекономічна ситуація в країні за три роки діяльності уряду Володимира Гройсмана суттєво покращилася.

На виборах до парламенту обирають Прем'єра


Якщо на президентських виборах обирають президента, то на парламентських – главу уряду. Прем'єр відчуває, що й далі може очолювати Кабінет міністрів. І якщо йому вдасться заручитися підтримкою більшості в парламенті, його команда здійснить значні і рішучі перетворення.

«У мене є розуміння, що робити далі, - каже Володимир Гройсман. -- Якщо український народ вирішить, що я і сформована нами команда буде достойна представляти їх інтереси і реалізовувати ті завдання, які люди перед нами ставлять, то я готовий буду очолити уряд. Головне, щоб була сильна і згуртована коаліція, тому що ефективність уряду залежить від того, наскільки він може спиратися на парламентську більшість».

Те, що слова Гройсмана не розходяться з ділом, давно знають вінничани. Він двічі обирався на посаду міського голови. На другий термін йшов із закликом забезпечити підтримку його команди в міській раді. Отримавши таку підтримку, Володимиру Гройсману вдалося значно пришвидшити позитивні зміни у місті. Кожен, хто приїжджає, до Вінниці, може побачити результати його роботи неозброєним оком. Так само, як і в усій країні, це якісні дороги, великі інфраструктурні об’єкти тощо.

«Гройсману довіряють порядні люди»

Директор Буковинського центру виборчих технологій Ігор Баб’юк вважає, що у Чернівецькій області Гройсмана можуть підтримати люди різного віку і статусу.

«Йому довіряє багато порядних громадян. Я думаю, що його потенціал є в різних категоріях - молодь, середній вік, люди похилого віку. Досить багато громадських експертів сприймають його позитивно. Саме він став асоціюватися із тими реформами, які зараз впроваджуються в Україні. Щодо команди, то він міг би опиратися на лідерів нових об'єднаних територіальних громад - громад які показали реальні успіхи, на громадських діячів, які підтримують реформи децентралізації, освіти, медичну реформу тощо.» - зазначає Ігор Баб’юк.

А на Буковині є чимало очільників успішних ОТГ, яких пітримує громада. Не бракує й енергійних молодих громадських активістів, котрі прагнуть подальших змін на краще. Тож у разі успіху нової команди Україна продовжить торувати шлях до розвиненої європейської держави.

Андрій СКИБА, для БукІнфо (с) 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації