Всесвітній День вишиванки у цьому році присвятять темі українських політв'язнів часів СРСР та нинішньої Росії

ПІДТРИМУЄМО!!! / 


Вишиванка - одяг вільних. Навіть коли ув'язнюють тіло, український дух залишається нескореним.

 

Друзі, користуючись популярністю Всесвітній день вишиванки, цього року ми б хотіли привернути увагу до іншого важливого дня - Дня пам'яті жертв політичних репресій, який припадає на третю неділю травня.

 

Закликаємо заклади освіти та культури присвятити цьогорічний День вишиванки темі українських політв'язнів часів СРСР та нинішньої Росії.

 

Заходи

Чернівці, місто, де народився Всесвітній день вишиванки

 

16 травня

 

9.00 – Акція «Народжені у вишиванках». Передача вишиваночок для новонароджених.
Міський пологовий будинок №2, вулиця Рівненська, 8.
10.30 - Відкриття виставки тканих рушників з приватної колекції Петра Панчука. Показ українських строїв. Виставкова зала «Вернісаж», вул. Ольги Кобилянської, 53
12.00 - Свято патріотичної музики від оркестрових колективів, дитячих музичних
шкіл та оркестрів будинків культури області. У програмі - українські, козацькі марші,
авторські твори українських композиторів, які постраждали внаслідок політичних репресій. (Захід організовано спільно з Управлінням культури Чернівецької ОДА). Соборна площа 
14.00 - Загальнообласний флешмоб «Вишиванка - одяг вільних». Приходьте у вишиванках та з роздрукованими фото українських політв’язнів. (Захід організовано спільно з Чернівецькою ОДА та Чернівецькою міською радою)

Київ


16 травня


10.00 - Відкриття артінсталяції «Вишиванка - одяг вільних». Інсталяцію присвячено Всесвітньому Дню вишиванки (щороку третій четвер травня) та Дню пам’яті жертв політичних репресій (щороку третя неділя травня). 


Артоб’єкт символізує «в’язничну камеру», в яку «ув’язнено» вишиванку. Таким чином організатори Дня вишиванки намагаються відновити в пам’яті сучасних українців інформацію про українських політв’язнів СРСР, яких засуджували до довічного ув’язнення чи розстрілювали за носіння вишитої сорочки чи спілкування українською мовою. Також автори ідеї привертають увагу громадськості до того, що понад 70 українців сьогодні знаходяться за ґратами в російських в’язницях за вигаданими звинуваченнями та вважаться політичними в’язнями. Крім того, досі в російському полоні перебувають 24 військовослужбовці ВМС України.


Символічний хрест означає пам’ять про українців, які загинули за національні переконання.


З іншого боку «в’язниці» - дерево життя - символізує безперервність українського роду, силу, єдність та незламність української нації.

Ідея: ГО «Всесвітній день вишиванки»
Творча реалізація: Анатолій Фурлет, Сергій Лаушкін, Надія Фурлет.
Площа Конституції перед Верховною Радою України


12.00 - відкриття виставки «Вишиванка - символ нескорених», що включає 25 експонатів, серед яких - старовинні вишиті сорочки, рушники, скатерки, вишиті полотна (початку 20-го століття) з українською символікою, зокрема тризубами, скриня. Ці артефакти українці закопували в землю напередодні операції Вісла та перед засланнями в Сибір, щоб уберегти від знищення. Чимало експонатів були відкопані нащадками власників. Експонати виставлятимуться в Києві вперше в Верховній Раді України, а згодом - і на інших майданчиках.


Виставку організовують ГО «Всесвітній день вишиванки» спільно із Сокальським осередком ГО «Союз Українок» та ГС «Музбат».


13.30 - Громадська акція за участі громадськості, відомих культурних діячів та депутатів «Вишиванка - одяг вільних». Приходьте у вишиванках та беріть фото українських політв’язнів. Площа Конституції біля Веховної Ради України.


22.00 - Телевізійна прем’єра документального фільму про вишиті сорочки «Спадок нації» та ефір з авторами фільму Лесею Воронюк та Олександром Ткачуком. 5 канал.
 

Також просимо долучитись до підписання петиції, ініційованої Українською громадою Мюнхена, на сайті німецького Бундестагу про визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу:

 

Петиція:  

https://epetitionen.bundestag.de/petitionen/_2018/_12/_14/Petition_89118.mitzeichnen.html

 

Оргкомітет свята


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації