ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 
Loading...

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ТЕХНОЛОГІЇ   >>> 21 Квiтня 2019

Іспаський кар’єр ККНК «Технобуд» - генеральний партнер «Французької весни» в Чернівцях (ФОТО)

СУЧАСНІ ПІДХОДИ* /


Цікава розмова з директором Майдан-Іспаського кар’єру не тільки про підтримку фестивалю в Чернівцях та діяльність підприємства, а й про наболіле для регіону: недобросовісних учасників бізнесу на ринку піщано-гравійної продукції, що грабують і руйнують річки та постачають неякісну продукцію.


Про роботу підприємства та співпрацю з громадами регіону розповів директор Іспаської філії ТОВ "ККНК "Технобуд" Володимир Барановський під час прес-конференції з нагоди відкриття у Чернівцях фестивалю "Французька весна".

- Володимире Григоровичу, цього року Ваше підприємство вперше стало генеральним партнером фестивалю «Французька весна» у Чернівцях, який після довгої перерви повернувся у наше місто. Розкажіть про Вашу участь у цьому заході.

- «Французька весна» – це масштабний фестиваль сучасного французького мистецтва, який вже багато років проводиться на території України, і наша компанія вже декілька років поспіль підтримує його проведення. Ми раді, що цьогоріч цей фестиваль завітав і до Чернівців передусім завдяки тому, що компанія «Технобуд Груп», до якої входить Майдан-Іспаський кар’єр піщано-гравійної суміші, є генеральним партнером фестивалю в Україні.

Ми дякуємо Французькому Інституту та Посольству Франції в Україні за цю можливість і вва-жаємо, що такі культурні заходи необхідні, оскільки вони роблять свій внесок в культурний розвиток регіону. Підтримуючи цей фестиваль, ми, як представники бізнесу, намагаємося показати людям, що культурний розвиток суспільства має забезпечуватися не тільки мистецтвом, а й культурою поведінки в ділових відносинах. Це культура виробництва, відношення до людей, забезпечення не тільки основних конституційних прав на працю, від-починок, безпечну роботу, а й дотримання цих культурних цінностей в інших сферах на базових засадах моралі.
Впевнений, що дотримання кожним із нас культурних цінностей в усіх аспектах життя здатне підняти наше суспільство на новий рівень та забезпечити більш комфортне та різноманітне життя для всіх.

- Що саме Ви маєте на увазі?
 
- Зараз ми спостерігаємо багато випадків недотримання таких принципів. І вони полягають не тільки в ділових відносинах з учасниками ринку, які представлені на території Буковини, але й з умовами, які створені у регіоні для виробництва будівельних матеріалів. Йдеться про незабез-печення дотримань вимог законодавства з екології та конкурентних умов на ринку.
  
Передусім хочу зауважити, що ринок будівельних матеріалів Буковини насичений неякісною продукцією, яка навіть не сертифікована, а якщо сертифікована, то не відповідає тим вимогам, і у багатьох випадках має показники, які взагалі забороняють використовувати її в будівництві.
  
Але одне питання, коли людина будує будинок і розраховує свої ризики, а інше – використання неякісних матеріалів у капітальному будівництві громадських будівель, багатоквартирних будинків та об’єктів інфраструктури. Діюча система виїмки гравію з річок дозволяє недобросовісним підприємцям по суті грабувати річки, що призводить до порушення екологічної системи і приносить підтоплення, зсуви тощо. У свою чергу держава витрачає набагато більше коштів на усунення катастрофічних наслідків, ніж би вони пішли на контроль за видобуванням гравію і просто забезпечення конкурентного середовища.
  
Тому ми закликаємо всі компетентні органи виконавчої влади і місцевого самоврядування врегулювати незаконну ситуацію видобування гравію на річках Буко-вини. Адже це дасть змогу наповнити бюджети, зменшити негативні наслідки, зберегти природу і врешті побачити повноводні річки нашим нащадкам. А якщо ті гравці на ринку, які видобувають гравій з річок, спрямують свої зусилля та інвестиції у розвиток сухих кар’єрів, край виграє від цього не тільки в якості.
  
На офіційному відкритті фестивалю «Французька весна в Україні» очільники обласної влади та органів місцевого самоврядування одностайно підтримали Майдан-Іспаський кар’єр у необхідності робити внесок у культурні проекти, які сприяють не тільки обміну духовними надбаннями різних народів, а й вихованню культурних, міжособистісних та ділових відносин, відповідального ведення бізнесу, поваги до рідного краю та навколишнього середовища взагалі.

- Як працює підприємство сьогодні, на що орієнтується у своїй роботі, яких принципів дотримується?


- Наша діяльність заснована на дозвільно-проектній документації, яка пройшла необхідні погодження. Деяка інформація є у вільному доступі, а за детальнішою можна звернутися безпосередньо на підприємство. Ми нічого не приховуємо.
 
Майдан-Іспаське родовище розташоване на площі більше 120 га на території с. Іспас Вижниць-кого району. Наразі тривають роботи з видобування піщано-гравійної суміші і виробництва нерудних будівельних матеріалів: щебеню різних фракцій, піску та суміші з цих компонентів. За 2018 р. було реалізовано 550 000 тонн продукції. А це означає додаткові робочі місця для місцевих мешканців, сплачені податки за використання надр, за землю в межах населеного пункту, яку ми орендуємо, виплата колективу з 60 осіб заробітної плати, яка вища за середню по області. Також ми залишаємося тут одним із найбільших платників податків.

Як відомо, робота в кар’єрі пов’язана з небезпекою, роботою в різних небезпечних умовах. Під ці умови ми підлаштовуємо засоби індивідуального захисту для всіх працівників. Це є обов’язковою умовою. Більше того, у нас діє система контролю за дотриманням цих вимог.

 

На всіх наших підприємствах створені потужні служби охорони праці, обов’язкове забезпе-чення сучасними засобами захисту: каски, спецодяг, спецвзуття. Також ми влаштовуємо Дні Здоров’я та Безпеки на підприємстві, куди запрошуємо учнів шкіл, чиновників на екскурсії. Показуємо, які мають бути кар’єри та як дотримуватися правил безпеки.

 


- На що спрямована соціальна турбота підприємства?

- У нас є укладені угоди з органами місцевого самоврядування, згідно з якими ми формально підтвердили свою готовність допомагати у розбудові та ремонті місцевої інфраструктури, підтримувати місцеві навчальні та дошкільні заклади, медичні та культурні установи, брати участь у благодійних проектах та акціях, сприяти розвитку фізичної культури та спорту. Але у нас є кілька принципів роботи з органами місцевого самоврядування та з органами місцевої влади: ми не передаємо жодні грошові та жодні інші цінності безпосередньо органам влади. Розглядаємо кожен окремий захід разом: чи це необхідний капітальний ремонт, чи ямковий ремонт дороги. Виїжджаємо на місце, дивимося, який об’єм матеріалів потрібен, з’ясовуємо, хто виконавець і співпрацюємо вже безпосередньо з виконавцем, щоб забезпечити законність і неможливість скористатися цією допомогою в інший спосіб. Тому вся наша допомога адресна. 

- Як реагує Іспаська громада на присутність на її території такого підприємства?

- Як і у всій Україні, у нас немає абсолютної однозначності у суспільстві. Безумовно, є люди, які розуміють необхідність такого виробництва на території. Тому що це податки, бюджет, робочі місця, знову ж таки, дороги. У наш час промислового розвитку саме так розвиваються громада і суспільство. Хоча є й інша категорія людей, які використовують популістські методи і стравлюють місцеве населення з нами. Та ми відкриті до спілкування, пояснюємо, намагаємося показати і підтримати будь-яку ініціативу місцевих щодо зменшення впливу, мінімізації чи компенсації, якщо від нашої діяльності потерпають якісь інтереси людей.
 


- Як саме вирішуєте питання впливу діяльності підприємства на довкілля, щоб згодом це не мало негативних наслідків?


- Ми здійснюємо промислову розробку родовища, запаси якого були затверджені за радянських часів. Затвердження цих запасів обов’язково відбувається з експертизою щодо наслідків у багатьох аспектах, у тому числі й гідрогеології, коли з’ясовуються наслідки антропогенного впливу на цю територію. Висновки експертиз, які були проведені як за радянських часів, так і нещодавні під час проведення повторної геолого-економічної оцінки родовища, підтверджують відсутність негативного впливу на водоносні горизонти і на ґрунти. Коли ми проводили громадські слухання, і людей непокоїла ця тема, ми за домовленістю з громадою провели додаткові обстеження саме з гідрогеології. Крім того, на нашому підприємстві є так звані спостережні свердловини, які дають змогу спостерігати за будь-якими змінами в середовищі.

Ми працюємо відповідно до робочого проекту розробки родовища, розділом якого є оцінка впливу на навколишнє середовище. Ця оцінка передбачає аналіз усіх аспектів: викиди, на-вантаження на водні ресурси, шум, санітарно-захисна зона. Відповідні експертизи пройдено і в Києві. Для ефективності мінімізації впливу на довкілля підприємство впровадило систему екологічного керування.

Наталя БЕСАРАБ
Фото Ігоря Константинюка


*На правах реклами 
Переглядів (2249) Коментарів (0) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Мобільні оператори домовилися розширити покриття 4G в Україні
2. Соцмережі про вибори: за що «голосують» Facebook, Instagram та VK?
3. Відтепер зареєструвати громадську організацію можна онлайн
4. Три причини вибрати газову плиту саме зараз
5. SpaceX Ілона Маска вивела на орбіту 60 супутників, які роздаватимуть інтернет на весь світ
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...