У Чернівецькій області представники ОВК і ДВК написали один на одного заяви в поліцію

ВИБОРИ 2019: БУКОВИНА / 

У виборчому окрузі №204 голови двох дільничних виборчих комісій відмовились передавати печатки окружній виборчій комісії після проведення першого туру виборів Президента України 31 березня 2019 року. Новостворена ОВК звернулась в поліцію. Представники ДВК пояснюють це тим, що ОВК не виплатила їм заробітної плати і теж звернулись до правоохоронних органів. Станом на 21:00 16 квітня за повідомленням поліції голови ДВК повернули печатки окружній виборчій комісії.


У виборчому окрузі № 204 голови двох дільничних виборчих комісій, які працювали у першому турі, ‑ Наталя Віконська (ДВК № 730125, с. Яблунівка, Заставнівського району) та Василь Бабич (ДВК № 730148, с. Чуньків, Заставнівського району)­ ­‑ відмовились передавати печатки ДВК окружній виборчій комісії. Згадані особи мотивували свої дії заборгованістю у виплаті заробітної плати членам ДВК і компенсації витраченого бензину та наголошували, що не хочуть віддавати печатки, поки з ними не розрахуються у повній мірі. Так, 13 квітня на інтернет-порталі «Заставна сьогодні» вийшов матеріал авторства члена ДВК № 730125 Євгенії Віконської-Влад, в якому зазначається, що у зв’язку із заборгованістю, члени дільничних комісій звернулися в поліцію.

Зазначимо, що відповідно до п. 3 Постанови Центральної виборчої комісії від 8 січня 2019 року № 36 «Про Роз’яснення щодо порядку передавання виборчої та іншої документації, а також матеріальних цінностей виборчими комісіями з виборів Президента України виборчим комісіям, склад яких сформовано для проведення повторного голосування з виборів Президента України», печатки дільничних виборчих комісій, штампи "Вибув" та інші матеріальні цінності, що надавалися дільничним виборчим комісіям з виборів Президента України, передаються цими комісіями окружній виборчій комісії, яка разом зі своєю печаткою передає їх окружній виборчій комісії, склад якої сформований для проведення повторного голосування з виборів Президента України, за актом приймання-передачі матеріальних цінностей.

Відповідно новоутворена окружна виборча комісія мала передати печатки представникам нового складу ДВК. Таким чином, 15 квітня дільничні виборчі комісії № 730125 та № 730148 не змогли отримали печатки. Без них останнім було відмовлено в отриманні іменних запрошень у відділ ведення ДРВ апарату Заставнівської РДА. Зауважимо, що згідно з Календарним планом основних організаційних заходів з підготовки та проведення повторного голосування 21 квітня 2019 року з чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року, іменні запрошення повинні бути надіслані або доставлені кожному виборцю до 17 квітня включно.

В зв’язку з цим, голова ОВК Олександр Ватаманюк звернувся із заявою про вчинення кримінального правопорушення до поліції, яка зареєструвала її в журналі єдиного обліку.

Втім, за повідомленням поліції станом на 21:00 16 квітня голови ДВК повернули печатки окружній виборчій комісії. В ОВК повідомили, що гроші уже перечислили на банківський рахунок. Окрім того, Олексій Тихенький, член дільничної комісії № 730403 прокоментував, що вчора відомість, яка передана на банк була з безліччю помилок. Декого з членів ДВК взагалі не було у відомостях, декому, кого комісії визначили на платній основі - не нарахували за ввесь період кошти, а тільки за день виборів, іншим членам комісій, хто був головою або секретарем, але не на платній основі - нарахували за 13.03-01.04, хоча вони в той час працювали в тому числі і на державних роботах.

Згідно з ч. 2 ст. 357 Кримінального кодексу України викрадення, привласнення, вимагання офіційних документів, штампів чи печаток або заволодіння ними шляхом шахрайства чи зловживання особи своїм службовим становищем, а так само їх умисне знищення, пошкодження чи приховування, вчинене з корисливих мотивів або в інших особистих інтересах, якщо воно спричинило порушення роботи підприємства, установи чи організації або вчинені щодо особливо важливих документів, штампів, печаток, - караються штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

Згідно ч. 3 ст. 157 ККУ, перешкоджання діяльності суб'єкта виборчого процесу, вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням свого службового становища, - караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від двох до трьох років.

Громадянська мережа ОПОРА у Чернівецькій області

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації