ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 


Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  РЕЛІГІЯ   >>> 15 Березня 2019

На Буковині уже 21 громада перейшла з Російської православної церкви до ПЦУ

ДАЙ, БОЖЕ! / 

На Буковині уже 21 громада перейшла з Російської православної церкви до Православної церкви України. Цей процес починає набирати все більшого масштабу.

Якщо у перші дні створення єдиної української церкви до неї переходили громади сіл Вижницького, Кіцманського та Заставнівського районів, де, в основному, проживають українці, то зараз стають активними села Новоселицького, Сторожинецького та Глибоцького районів, - пише газета "Час".

Минулого тижня до лона рідної церкви увійшли громади сіл Бережонка і Бережниця Вижницького району, Стара Жадова, Заволока Сторожинецького району та громада села Рингач Новоселицького району.

З поінформованих джерел нам стало відомо, що найближчим часом ціла низка сіл і громад районів Бессарабії відійдуть від Російської православної церкви до ПЦУ. А наймасовіший перехід від РПЦ до ПЦУ станеться тоді, коли в українській церкві буде створений вікаріат Румунської православної церкви. Саме над цим зараз працюють ієрархи України, Румунії та Константинополя. У перший же день створення такого вікаріату Путін і Кирило втратять сотні громад і храмів у румуномовних селах Буковини, Закарпаття та Одещини. Цей день стане для Російської православної церкви в Україні кінцем існування. Російські попи залишаться без громад, церков і прихожан. Тоді вони змушені будуть втікати до Росії, бо нікому тут не потрібні. Митрополит Чернівецький і Буковинський Данило нещодавно сказав, що питання про румунський вікаріат у ПЦУ наразі обговорюється. Його можливо створити. Бо подібний український вікаріат уже створено при Румунській православній церкві.

Зараз активізуються релігійні громади сіл Буковини. Цікаво і драматично відбувалися збори релігійної громади у селі

Бережонка Вижницького району

У цьому селі віддавна діє церква святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова. Колись давно тут служив батько митрополита Російської православної церкви в Україні Онуфрія (у миру Березовський). Село вважалося форпостом «руського міра» на Вижниччині. Воно розташоване поблизу Коритного, де народився Онуфрій. Хоча його рідне село ще до об’єднання відійшло від Росії та її церкви. Аби не допустити подібного у Бережонці, московські попи почали звозити на збори своїх прихильників з Мілієва, Замостя і Коритного. Але це нічого не дало. Люди були непорушні у своєму прагненні молитися в українській, а не російській церкві.

На збори релігійної громади прийшло 192 людей. За перехід до ПЦУ проголосувало 164. Проти – 18 і утрималося – 10. Більшість голосів ухвалили – українській церкві у Бережонці бути.

І тут не зміг утримати емоції московський піп Миколай. Він люто ненавидить ПЦУ. Почав називати розкольниками благочинного Вижницького району Іллю Кігніцького. А потім вдарив його в обличчя. Цим самим показав звіриний оскал російської церкви та її люту ненависть до України і українських людей. Піп мусить тепер відповісти з усією суворістю перед законом. Аби іншим не кортіло розпускати руки.

Поведінка попа Миколая зайвий раз нам показує, що Москва, Путін і Кирило не зупиняться ні перед чим, аби втримати Україну у їхніх звірячих лабетах. Московські попи стають небезпечною зброєю загарбницьких планів Кремля.

Колега попа Миколая піп Костянтин також поводиться не краще у сусідньому селі

Бережниця Вижницького району

Люди у селі не бажають ходити до московської церкви, коли вже мають свою, українську.

І знову ж, московський піп Костянтин виступає проти своєї релігійної громади. Він звозить звідкись агресивних прибічників і зачиняється у церкві святого Архистратига Михаїла. Московські холуї цілими ночами моляться у церкві і не допускають туди українських людей.

Аби не збурювати прихожан та уникнути бійок, сільський голова запропонував поки що компроміс: нехай піп служить, але у церкві мають бути тільки місцеві жителі, прихожани села Бережниця. Попові Костянтину це невигідно. Бо до нього на службу у селіа українці не хочуть ходити. Все село і вся громада Бережниці вимагає передати церкву Православній церкві України і забрати попа, який виступає на підтримку РПЦ та путінської Росії.

Рингач Новоселицького району


Збори релігійної громади села відбулися 10 березня на території Свято-Вознесенської церкви. Прийшло 70 прихожан – членів релігійної громади. Вони всі як один проголосували за те, аби більше ніколи не ходити до московської церкви. Натомість мати в селі справжню Православну церкву України.

У Новоселицькому районі це – перша громада, яка перейшла до ПЦУ. І знову ж таки, московський піп виступив проти українських людей. Піп Серафим спробував зірвати збори, завіз невідомих людей до села, агресував, називав прихожан розкольниками. Згодом його колеги з Московської патріархії шарпали за одяг блаженного отця православної церкви України Романа Грищука. Потім нападали на журналістку, яка знімала хід зборів. Вони відібрали у неї телефон. За це будуть відповідати згідно з Законом за ст.. 171- про перешкоджання професійній діяльності журналіста. Якщо справу доведуть до суду, то нападники сидітимуть у тюрмі як мінімум 5 років.
 


Село Заволока Сторожинецького району

Двічі громада села Заволока збиралася на збори, аби обговорити питання переходу з російської в українську церкву. Спочатку були збори села. А 10 березня біля сільського клубу зібралася релігійна громада церкви Святих Петра і Павла. Запросили попа, але він не прийшов. Напевне, у церкві зачинився і ховався від людей.

Цікава інформація була оприлюднена. З’ясовується, що церкву будували всім селом у 1994 році. І статус її був не УПЦМП, а УПЦ Київського патріархату. Тому люди дивувалися, яким чином московські попи раніше змогли захопити Божий Храм.

Далі вже недовго обговорювали – і всі 162 члени релігійної громади проголосували за те, аби перейти до єдиної Православної церкви України.

Хотіли відразу йти до церкви, аби забрати ключі. Але сільський голова вмовив громаду не робити цього саме зараз. А готувати документи, реєструватися у Чернівецько-Буковинській єпархії ПЦУ і згідно з Законом України діяти як цивілізовані європейці.

Московським агресивним попам досі не зрозуміти українську толерантність, людяність і терпимість. Вони надалі прагнуть розпалювати конфлікт між людьми, як це недавно хотіли вчинити у рідному селі митрополита ПЦУ Епіфанія,

Стара Жадова Сторожинецького району

Московські попи, ніби вош кожуха тримаються до останнього за село Стара Жадова. Вони хотіло всьому світові довести, що люди не сприймають і не підтримують єдину православну церкву України. Мовляв, навіть у рідному селі митрополита всі ходять до Російської православної церкви, хвалять Путіна і Росію, Кирила і Онуфрія.

Аби зробити таку фейкову картинку, місяць тому у селі Стара Жадова проводили якісь збори нібито громади, а насправді звозили з округи московських попів. Там нібито всі попи проголосували за те, аби сидіти у РПЦ і не переходити до ПЦУ. Коли селяни дізналися про цю провокацію, вони обурилися. Минулої неділі у сільському клубі ніде яблуку було впасти. На збори прийшло 415 людей – членів релігійної громади. Вони всі одностайно проголосували за те, аби перейти від російської до української церкви. Прихожани говорили про те, що бажають бути в Українській православній церкві. З гордістю і з високою пошаною згадували митрополита Епіфанія, коріння якого з села Стара Жадова.

Збори пройшли спокійно і без конфліктів. Запрошували місцевого священика, але він не захотів прийти до громади. Тим самим підтвердив, що буде служити Москві, Путіну і Кирилу.

На сьогодні вже 21 релігійна громада перейшла з Російської церкви до ПЦУ, - зазначає, "Час". 
Переглядів (5607) Коментарів (10) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Митрополит Данило розповів, що земельні ділянки, які були в його власності, віддав під будівництво монастирів
2. ПЦУ розцінює провадження проти Порошенка за Томос, як переслідування і тиск на церкву
3. На Буковині товариство "Просвіта" ім.Т.Шевченка просить настоятеля ПЦУ Епіфанія вплинути на керівництво ЧНУ та не допустити закриття філософсько-теологічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
4. Московська церква на Буковині засекретила дані про кількість хворих батюшок (ДОКУМЕНТ)
5. Великоднє богослужіння в Михайлівському кафедральному соборі. Митрополит Епіфаній розповів, як можна освятити паски вдома (НАЖИВО)
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...