Зеленський, Порошенко, Тимошенко, але досі третина українців ще не визначилася: оприлюднили результати нового опитування

ІНТРИГА НАРОСТАЄ /


Опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 8 по 20 лютого 2019 року. Його результати свідчать, що кандидата у президенти та шоумена Володимира Зеленського мають намір підтримати понад чверть українців (26,4%), які планують голосувати на президентських виборах. Після коміка у рейтингу чинний глава держави Петро Порошенко (18%) та лідерка Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко (13,8%).

 

Про це свідчать результати опитування, яке проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) з 8 по 20 лютого 2019 року.

 

Крім того, 10,9% опитаних, які вирішили йти голосувати, готові підтримати члена «Опозиційної платформи — За життя» Юрія Бойка, 6,4% — лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка, 6,3% — лідера Радикальної партії Олега Ляшка, 3,1% — кандидата від «Опозиційного блоку — партії миру і розвитку» Олександра Вілкула. Будь-кого з інших зареєстрованих кандидатів підтримує менше 3% респондентів.

 

Із загальної кількості опитаних 8,3% зазначили, що не пішли б на вибори, 30,5% не визначилися за кого голосуватимуть, а 4,4% викреслили б усіх кандидатів або зіпсували бюлетень.

 

 

За цим же опитуванням, якби вибори до парламенту України відбувалися в середині лютого, то до Верховної Ради потрапило б 6 партій, лідирує "Слуга народу", а на межі - "Громадянська позиція", Радикальна партія, Опоблок та "Самопоміч".

 

Зокрема, у лідерах дослідження серед українців, які збираються взяти участь у парламентських виборах та точно визначилися з партією, "Слуга народу", яку готові підтримати 22,7% респондентів. Далі у рейтингу партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" - 16,9%, Блок Петра Порошенка "Солідарність" - 16,2%.

 

 

 

У Раді також може опинитися новостворена партія "Опозиційна платформа – "За Життя" з 11,4%. Можуть побороти п’ятивідсотковий бар’єр "Громадянська позиція" кандидата у президенти Анатолія Гриценка з результатом у 6%, а також радикальна партія Олега Ляшка з 5,7%. Також, з урахуванням похибки 1,4%, мають шанс потрапити у Верховну Раду і "Опозиційний блок" з результатом 4% і партія "Об’єднання "Самопоміч" з 3,7%.

 

Водночас, у Раду не проходять партії "Блок Святослава Вакарчука" з 2,3%, Всеукраїнське об’єднання "Свобода" - 1,7%, "Наші" - 1,5%, "Народний фронт" - 1,4%,"Основа" - 0,9%, "Відродження" - 0,8%, "УКРОП" - 0,7% Крім того майже третина опитуваних – 32,9% заявила, що не визначилася з партією, яку бажає підтримати.

 

У дослідженні КМІС опитано 2042 людини, які проживають в 110 населених пунктах усіх регіонів України, окрім Криму і непідконтрольних районів Донецької та Луганської областей. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3% для показників, близьких до 50%, 2,8% — для показників, близьких до 25%, 2% для показників, близьких до 10%, і 1,4% для показників, близьких до 5%. 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації