У «Просторі «Свободи» документаліст Євген Дзюба презентував свою творчість та фільм «Буковина: 14 лицарів УПА» (ФОТО)

НАША ІСТОРІЯ / 

Вицвілі фотографії буковинців, які боролись за волю і незалежність, свідчення вцілілих і живих ще учасників – бійців УПА, розповіді дослідників про геноцид буковинців енкаведистами, від яких кров стигне в жилах… «1941 рік. с. Кадубівці Заставнівського району. Церковний хор в кількості 37 чоловік знищено…», «Під час відступу радянських військ всіх політв»язнів коломийської тюрми знищено», «Кілька вагонів з політв»язнями Чортківської тюрми скинуто з моста у р. Дністер». Кадр за кадром, документ за документом, обличчя за обличчям…

  

Фільм з промовистою назвою: «Буковина: 14 лицарів УПА» створив легендарний документаліст героїки ОУН -УПА, просвітянин з Луганщини Євген Дзюба. Це одинадцятий фільм про кращих синів України, які боролись за її незалежність проти совєтського режиму в повоєнні роки минулого століття.

Саме в ці дні, коли Україна в скорботі вшановує Героїв Небесної Сотні, які 5 років тому загинули під час Революції Гідності, луганчанин Євген Степанович Дзюба приїхав до Чернівців, щоб презентувати фільм про ОУН-УПА на Буковині в громадському "Просторі «Свободи" на Центральній площі, 4 і таким чином нагадати, що це завдяки святій пожертві власним життям ми маємо Україну і є українцями, і що боротьба за ідентичність нації і народу ще не закінчилась. Вона триває.
 

Як повідомляє прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода", перед початком зустрічі присутні вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, загиблих бійців московсько-української війни на Донбасі та героїв ОУН -УПА, які боролись за Україну під час другої світової війни і в післявоєнний період - жорсткої радянської окупації. А потім переглянули відеокадри кількох документальних фільмів Євгена Дзюби та завершений нещодавно фільм "Буковина: 14 лицарів УПА".
 

Автор титанічної роботи над проектом «Рабів до раю не пускають» Євген Дзюба про себе та роботу над відеофільмами розповідає мало. Як і на кожній зустрічі, він не втомлюється говорити про людей, яких зустрів на своєму сподвижницькому шляху, особливо тих живих свідків, які ризикували життям і боролись з радянськими окупантами. Можна лише здогадуватись скільки кілометрів по Західній Україні намотав автор безцінної документалістики, щоб добратись до потрібного села чи хутора і розговорити людину, викликати довіру до нього, східняка.
 
 
Були такі, що ставились з недовірою. Але більшість були раді, що є на сході України людина, яка підняла потужний пласт історії, щоб розповісти правду про військо УПА, діяльність ОУН, що на Західній Україні такі самі люди, як і всюди, що це працьовитий і хазяйновитий народ, який понад усе любить свою землю і свободу, а також розвіяти міф, що бандерівці їдять дітей …
 

Розповідаючи про роботу над фільмами, Євген Дзюба зізнався, що сам Бог допомагає йому, посилаючи цікавих людей, свідчення яких лягають в основу його документалістики про героїчне минуле українського народу.

- Знімати фільми про УПА я почав тоді, коли на Донбас прийшла війна. Зрозумів, що тим людям, які кричали «Путін, пріді», потрібно на фактах довести, що загроза не від бандерівців, а якраз від Путіна, з того боку поребрика. І що такі путіни вже приходили в Україну ще в сорокових роках і знищували, особливо на заході, тисячі українців лише за те, що вони хотіли залишатись українцями, розмовляли українською. Я знайшов велику підтримку серед західняків у кожному місті і селі, тут у вас чудові люди. У створенні фільмів допомагали просвітяни, церкви, єдина з політичних партій – «Свобода», за представника якої, а це Руслан Кошулинський, - буду голосувати на виборах Президента, особисто голова партії на Буковині Віталій Мельничук. Але найбільше посприяли прості люди, яким не байдуже минуле нашого народу, - каже Євген Дзюба.
 
 
- Нам, свободівцям, дуже важливо, щоб буковинці знали історію і про тих людей, які поклали голови за незалежність. Тому таким безцінним є вклад документаліста Євгена Дзюби у цю дослідницьку справу. Правда про УПА очима східняка є переконливою для тих, хто живе на сході, а саме для них насамперед Євген Степанович вже п»ять років поспіль займається створенням фільмів. Для нас, буковинців, цей відеоматеріал є також дуже вагомим, бо дає змогу подивитись на події тих часів під іншим кутом зору. Це неоціненний інформаційний матеріал, який міг би ввійти в історію вивчення діяльності ОУН-УПА у навчальних закладах міста Чернівці та області. Від себе особисто та свободівської організації нашої області щиро дякую пану Євгену Дзюбі за його сподвижницьку працю в ім’я України, - сказав лідер свободівців області Віталій Мельничук.
 

Фото ЧОО ВО "Свобода"

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації