Гриценко заявляє, що кум Порошенка розправляється з опонентами на виборах

ЩЕ НЕ ВЕЧІР / 

 

Команда президента Петра Порошенка доживає свої останні дні при владі, а його кум - Юрій Луценко - позбавляється опонентів.

Таку відповідь генпрокурору опублікувала прес-секретар екс-міністра оборони, кандидата у президенти Анатолія Гриценка на своїй сторінці у Facebook.

"Заява Генерального прокурора, кума Президента Юрія Луценка, як і решта дій блазнів Банкової, говорить про те, що команда Порошенка доживає свої останні дні при владі.

Посіпаки Банкової бісяться, бо розуміють, що не виконали жодної обіцянки, яку давали на Майдані", - заявляє Гриценко.

За його словами, натомість кум Путіна Медведчук "зміг стати олігархом, заволодіти телеканалами, придворними експертами та лояльністю президента".

"А кум Порошенка вислужується тим, що розправляється не з ворогами України, а з опонентами свого патрона - шляхом безглуздих і безпідставних звинувачень", - заявив Гриценко, додавши, що Генпрокуратура так і не змогла довести до логічного завершення гучні "бурштинові" справи, справи "діамантових прокурорів", розкрадання у ДФС та митниці.

 

Гриценко додав, що наразі Генеральна прокуратура і Державне бюро розслідувань підтвердили відсутність кримінальних правопорушень у його діяльності.

Нагадаємо, у понеділок генпрокурор Юрій Луценко заявив, що ДБР займеться перевіркою діяльності всіх колишніх міністрів оборони та керівників Генштабу з 1991 до 2014 років, щоб визначити, хто з них став "генератором знищення військового потенціалу" української армії.

Як приклад Луценко навів діяльність міністра оборони, а зараз кандидата у президенти, Анатолія Гриценка. На думку Луценка, саме з 2005 року, коли міністром був Гриценко, почався найбільший "розпродаж" військової техніки української армії. 
 
Колишнім міністрам оборони України та керівникам Генштабу у 2000–2014 роках може загрожувати підозра за статтями від недбалості до державної зради. Про це 4 лютого під час засідання тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради заявив генеральний прокурор Юрій Луценко, повідомляє "Українська правда".

За словами Луценка, експерти розділили процес "роззброєння української армії" на чотири етапи. Один із них тривав із 2006-го до 2009 року, коли відбувалися масові скорочення у Збройних силах, а керівництво відомства "створило умови для зниження боєздатності армії, розпродало військове майно". Водночас, як підкреслив генпрокурор, із 2005 року, коли міністром оборони був Анатолій Гриценко, почався найбільший розпродаж військової техніки.

На запитання журналістів, чи вплине якось засідання ТСК на Гриценка як кандидата у президенти, Луценко відповів негативно.

"Ми маємо сьогодні декілька блоків, яким належить дати юридичну оцінку. Перше – дії всіх міністрів оборони та керівників Генштабу, які реалізовували політику роззброювання за цінами, що не можна назвати достатніми для потреб модернізації ЗСУ. Друге – продовження цієї політики і після 2010 року, під час президентства Януковича", – сказав глава ГПУ.

За даними Луценка, у 1991 році Україну було забезпечено озброєнням та оборонними засобами, проте в період до 2014 року все "надлишкове майно" розпродали за заниженою вартістю.

Генпрокурора обурив перелік "надлишкового майна".

"Надлишковими були всі радіоприймачі, усі парашутні системи... Виявилися надлишковими, наприклад, танки Т-72, Т-72, Т-72 АК, які продавалися сотнями... Виявилися надлишковими самохідні гаубиці, гармати, "Піони", "Урагани", "Гради", "Васильки", "Штурми", "Фаготи", "Флейти", – сказав Луценко.

За його словами, зараз вилучають документи, на підставі яких формували списки надлишкового майна за підписом міністра оборони.

"Тільки в сукупності можна дати оцінку, хто був основним генератором цього бездумного знищення військового потенціалу ЗСУ, і після цього дати юридичну оцінку. Вона може коливатися від статті про недбалість, але може вийти і на статтю про державну зраду", – сказав Луценко.

Розслідування кримінального провадження доручено Державному бюро розслідувань.

У травні 2014 року Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження проти колишніх керівників Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних сил за підозрою в тому, що своїми діями на цій посаді вони знижували рівень обороноздатності держави. Серед підозрюваних називали екс-міністрів Павла Лебедєва, Дмитра Саламатіна, Михайла Єжеля та Анатолія Гриценка.

Гриценко керував Міністерством оборони України з лютого 2005 року до грудня 2007 року.

Він заперечував обвинувачення у розпродажі озброєнь, зокрема, виграв суд за позовом про захист честі та гідності до нардепа від Блоку Петра Порошенка Олександра Бригинця, який заявляв, що Гриценко під час роботи на міністерській посаді продав військового майна більше ніж на 1,3 млрд грн.

Після того, як в інтерв'ю Дмитру Гордону Гриценко згадав Луценка серед тих, чиї діти не воювали на Донбасі, генпрокурор став вимагати вибачень.

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації