Іван Рибак: Газ власного видобутку міг би не тільки підсилити енергонезалежність України, але й зменшити його вартість для населення

ВІЧНА ГАЗОВА ТЕМА / 

Проте облради, а подекуди і громади активно протистоять цьому, саботуючи погодження проектів Державної служби геології та надр України, чим блокують збільшення обсягів видобутку. Про це народний депутат України Іван Рибак заявив у ефірі на одному зі столичних телеканалів.


"Тому газ українського видобудку не є справою абсолютно прозорою і позбавленою корупційних ризиків. Україна до всього сьогодні ще й не має відповідних коштів, а "Укргазвидобування", як компанія, котра якраз і займається розвідкою і видобуванням власне українського газу, не має відповідних інвестиційних можливостей, які б дозволили швидко наростити рівень видобутку вітчизняного газу. Про це повідомляє прес-служба народного депутата України Івана Рибака.

А коли знаходиться інвестор, який готовий вкладати кошти в цю сферу виникає інша проблема. Не так давно Державна геологічна служба розіслала на погодження до обласних рад по всій Україні близько 200 листів з проханням погодити проекти з газонафтовидобутку на територіях областей, і надати дозволи для проведення відповідних аукціонів з геологічного вивчення та промислової розробки родовищ.

У результаті, обласними радами погоджено лише, якщо не помиляюся, 4 таких об'єкти! Всі інші пропозиції повернули назад не погодженими. Що це? Корупція чи звичайна байдужість і незацікавленість у вирішенні питання збільшення видобутку саме українського газу. Це питання, окрім обласних рад, стосується і місцевих громад, позицію яких депутати облрад представляють", - наголосив Іван Рибак.

За його словами, український парламент щодо цього прийняв відповідне законодавство, створивши правову базу для збільшення видобутку газу власного виробництва. Причому, частина плати за видобуток вуглеводнів якраз залишається на місцях: у районах, в ОТГ, надходить обласним радам.

"Але ми бачимо, що всі перепони для збільшення квоти видобутку власних вуглеводнів не усунуто. Вирішення питання на місцях блокується людьми, котрі одночасно, як представники політичних партій, волають з трибун про високі тарифи на газ і проблеми їхніх виборців з оплатою комунальних платежів.

До ускладнення процедур різним чином долучаються і місцеві правоохоронні органи, з діяльності яких ніяк не вдається прибрати економічний блок питань, як того вимагає Євросоюз та інші наші партнери. Намагаються урвати своє і активісти за наймом, які повсюди супроводжують хлібні, на їхню думку, проекти.

Тобто, виникає замкнене коло: Верховна Рада створює преференції для здешевлення газу для громадян, "Укргазвидобування" розробляє проекти та вишукує інвесторів, а місцеві політикани з популістських партій у сесійних залах облрад підкилимно роблять усе, щоби цей процес стриножити. Бо до них особисто не підійшли і не зацікавили. Хоча у мікрофони та на людях саме державу звинувачують у високій ціні на газ, чим створюють соціальну напругу і сприяють зубожінню людей.

Такий стан справ треба ламати. Хочемо дешевшого газу, маємо зробити все, щоби він видобувався", - зазначив народний депутат Іван Рибак.

Він наголосив, що практика розвинутих держав показує, що кардинального зменшення сум у платіжках за газ можна досягти лише впровадженням тепломодернізації та енергоефективності. Саме вона є ключовою складовою енергонезалежності держави. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації