Втручання Росії у вибори в 2019 році може стати безпрецедентним, - Горбулін

УТІ-ПУТІ /


Путін захоче показати світу, що готовий "піти до кінця", і постарається залякати українців маневрами, провокаціями і загрозою масштабного вторгнення. Таку думку в статті для "Дзеркала тижня" висловив перший віце-президент Національної академії наук України Володимир Горбулін, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".


"Втручання Москви в перебіг виборчих кампаній загрожує стати безпрецедентним. На кону стоїть дуже багато. Не випадково деякі наші західні партнери не ризикують формувати плани двостороннього співробітництва до закінчення виборів", - пише Горбулін.

Крім того, як зазначає експерт, серед потенційних кандидатів "на пальцях однієї руки" можна перерахувати людей, здатних мислити і прораховувати ситуацію хоча б на два кроки вперед.

"Небезпека в тому, що серед потенційних претендентів на президентське звання і майбутніх кандидатів у депутати - явні або латентні агенти впливу Росії, для яких вона намагається створити необхідні умови для перемоги", - вважає експерт.

Він також наголошує на відсутності у багатьох із них виразних і зрозумілих програм, стратегічного бачення майбутнього, адекватного розуміння міжнародної ситуації, усвідомлення ступеня і характеру загрози від Росії.

Експерт не сумнівається, що Москва докладе всіх зусиль для того, щоб створити максимум хаосу на українських виборах, лякаючи масштабною інтервенцією, здійснюючи маневри біля кордону, а можливо, і здійснюючи криваві провокації.

"Нинішнє завдання президента РФ - демонструвати світові, що він готовий до будь-якого розвитку подій і, якщо буде потрібно, піде до кінця. Але неостаточна внутрішня готовність до масштабної війни не означає відмови від ескалації напруги та нових спроб дестабілізувати ситуацію", - йдеться в статті.

На думку Горбуліна, для керівництва РФ Україна, Білорусь і Казахстан - це програма-мінімум. Програма-максимум - це не лише встановлення контролю над країнами Балтії, створення зон нестабільності в Польщі, Румунії, Болгарії, Греції, але і формування таких же зон у Німеччині, Франції, центральних і південних країнах ЄС.

"Чи готовий Захід взагалі до війни як до реального явища, котре може несподівано й різко увірватися у європейську реальність? Ні, попри постійну дестабілізацію, яку чинить Росія. Вододіл між державами, які усвідомлюють реальність загрози (Литвою, Естонією, Латвією, Польщею, Британією, скандинавськими країнами, частково Словаччиною та Чехією) і рештою став ще глибшим. Імітацією дійової реакції стають багатослівні декларації, половинчасті резолюції, різноманітні конференції", - вважає експерт. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації