Це таки вражає: Павлюку повідомили про страшні цифри корупції, халатності й порушень фінансової дисципліни на Буковині у минулому році (ДОКУМЕНТ)

МАЄТЕ ЗНАТИ /


У Чернівцях чотирьох працівників Водоканалу підозрюють у нецільовому використанні коштів, виділених на інвестиційні проекти для комунального підприємства. Про це на прес-конференції 16 січня повідомив начальник УСБУ в Чернівецькій області Руслан Сторожук.

 

За його словами, співробітники відомства розслідують два кримінальні провадження. За фактом нецільового використання 4,5 млн. гривень триває досудове розслідування, зареєстроване кримінальне провадження за ч.2 ст.364 ККУ. Крім цього, задокументовано механізм так званого «відкату» в рамках реалізації муніципального інвестиційного проекту на загальну суму 20 млн. гривень.


Руслан Сторожук повідомив, що у минулому році за ознаками корупційних правопорушень зареєстровано 29 кримінальних проваджень, оголошено про підозру 16 особам, засуджено 11 посадовців. Це посадовці, які працюють в системі правоохоронних служб та державних органів. Серед них – помічник судді, інспектори патрульної поліції, слідчий слідчого управління та військовослужбовці Чернівецького прикордонного загону.

Але, як кажуть, це лише видима частина айсберга. Так, редакція порталу БукІнфо отримала копію документу Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області на ім’я в.о. голови Чернівецької ОДА Михайла Павлюка щодо результатів роботи цього відомства зі здійснення державного фінансового контролю у Чернівецькій області. Оприлюднені мільйонні цифри просто вражають. (З копією цього документу ви маєте змогу ознайомитися нижче).

Але акцент зробимо на кількох фактах з цього переліку, бо тут мова йде не просто про рядових працівників, а про державних службовців високого рангу й підрозділи міської ради й обласної державної адміністрації. І ці факти також відомі правоохоронним органам, в тому числі УСБУ.

Отже, найбільші суми фінансових порушень, що призвели до втрат у 2-му півріччі 2018 року виявлено ревізією Управління капітального будівництва Чернівецької ОДА (керівник О.І.Пуршага, головний бухгалтер Т.Б Ратуш) загалом на 2 млн 781,4 тис. грн., які на даний час відшкодовані повністю.
 
Зокрема, протягом 2016-2017 років та з січня-червня 2018 року УКБ Чернівецької ОДА оплачено завищену на 2 млн. 732,2 тис. грн. вартість ремонтно-будівельних робіт на об’єктах житлово-комунального і соціально-культурного призначення внаслідок завищення 17 (!) підрядними організаціями обсягів цих робіт та через завищення ними в актах приймання виконаних робіт вартості матеріалів, витрат на відрядження та перевезення працівників, витрат на експлуатацію машин і механізмів тощо.

Матеріали ревізії, до речі, було передано в УСБУ в Чернівецькій області. В курсі цих справ наша обласна прокуратура й ГУ ДФС у Чернівецькій області. А ми ще дивуємося, чому так довго тягнеться будівництво перинатального центру у Чернівцях, вартість якого щоразу росте, як на дріжджах.

І ще один факт перевірки у Чернівцях , який нас особливо вразив. Ревізією комунального підприємства «Парк Жовтневий» (директор С.В.Столяр, головний бухгалтер О.В.Білоус) встановлено, що за рахунок коштів міського бюджету, передбачених для благоустрою парку, здійснювалася оплата за… електроенергію, спожиту суб’єктами господарювання, котрі здійснюють підприємницьку діяльність на її території! (Чи не «гикається» деяким нашим міським обранцям?) При цьому, отримані в рахунок відшкодування за спожиту електроенергію кошти в сумі 272,8 тис. грн. не були повернуті до бюджету, а зараховані га госпрозрахунковий рахунок та відображені,я е доходи від господарської діяльності. Далі – більше.

Державним фінансовим аудитом комунального підприємства «Парк Жовтневий» встановлено факти неефективних управлінських дій та ризикових операцій, що призвели до упущених вигод та неотримання доходів загалом на 1 млн. 683,9 тис. грн. Зокрема, через відсутність порядку визначення розміру плати за розміщення атракціонів та капітальних споруд на території парку, така плата визначалася за договірною вартістю (від 2,62 грн. за 1 кв.м. у 2017 році та від 3,29 грн. у 2018 році), що в ДЕСЯТКИ разів нижче від встановленого Чернівецькою міською радою розміру плати за розміщення пересувних тимчасових споруд та літніх торгівельних майданчиків для провадження підприємницької діяльності та території міста (відповідно 34,35 грн. та 39,07 грн. за 1 кв.м. !!!) наслідок чого цим підприємством втрачено можливість отримати додаткових доходів приблизно на 1 млн. 600 тис. гривень.

Ось де «закопані» наші з вами кошти, шановні читачі, платники податків. Не за горами й місцеві вибори. Робімо висновки…
 

Ростислав ЗАХАРУК, БукІнфо (с)

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації