У польському місті Лодзь з’явилася україномовна школа

НАШОГО ЦВІТУ /


У Лодзі житель Тернополя відкрив українську школу. Віталій Затильний – лінгвіст і талановитий викладач, який став засновником школи польської та української мови. Про це повідомляють Тернопільські експрес-новини.


Віталій працював викладачем польської мови в Чорткові, а також ведучим програми на одному з тернопільських телеканалів. Потім чоловік переїхав до Польщі, де з часом (у вересні 2018) заснував суботню двомовну школу.

Віталій розповідає, що школа заснована завдяки докладеним зусиллям, величезній праці та просто співпраці багатьох талановитих викладачів або ж просто людей, які люблять і цінують щось рідне. Школа є офіційною, після її закінчення учні отримують свідоцтво і конкретний кваліфікаційний рівень. На даний момент в школі функціонує два невеликих класи. Її майбутнє залежить від вибору українців, які проживають в Лодзі.

Польська мова в школі вивчається нарівні з українською. Це робиться з єдиною метою – показати дітям глибину цих двох таких рідних і схожих мов. При вивченні не будуть зачіпатися політичні проблеми або історичні суперечки. Робиться акцент на найкращому, що можна взяти від польської та української мов.

Віталій зважився на відкриття мовної школи саме тому, що в Лодзі згідно з дослідженнями, проживає близько 80 тисяч українців, і часто серед усіх домінує російська мова. Тому потрібно воскрешати українську мову, робити її популярною і відомою. Віталій не приховує, що мріє про той час, коли в Польщі українська стане такою ж популярною як італійська або іспанська.
 


На даний момент школа не користується популярністю і не дивлячись на те, що багато українців приїхало в Лодзь з дітьми, бажаючих навчатися в українській школі дуже мало. В основному люди поспішають вивчати польську і в тому випадку, якщо це потрібно для роботи.

Адміністрація школи і вчителі не здаються, а намагаються робити все найкраще для своїх учнів. У січні 2019 року одна з учениць візьме участь в міжнародному конкурсі юних перекладачів «Мовограй».

Навчальну програму індивідуально під школу не складали, але активно використовують доступні матеріали, які змінюють під свою специфіку навчання. У школі з 5 років діти вивчають польську, щоб при бажанні піти вчитися в польські державні школи.

Серед співробітників – двомовні вчителі, які докладають максимум зусиль, щоб діти швидко і добре засвоїли матеріал. Для батьків також проводяться спеціальні мовні заняття. Вивчати польську не так вже й складно в порівнянні зі схожою українською, але дуже часто виникають проблеми з правописом (і не тільки в українських дітей).
 


Засновник школи вважає, що вивчати рідну мову – це святий обов’язок кожного емігранта. Діти вивчають дві мови паралельно, тренуються в польсько-українському перекладі, шукають синоніми, аналізують, порівнюють, тренують пам’ять.

Віталій Затильний мріє про те, щоб школа росла і удосконалювалася, щоб збільшилася кількість класів, з’явилося багато учнів. В майбутньому планується організація багатьох свят на українську тематику, походи в музеї, поїздки на екскурсії, відвідування театрів.

Мета школи – бути незалежними, сучасними, толерантними, відкритими для діалогу. Співробітники школи запрошують батьків не бути байдужими і надати діткам можливість вчити також рідну мову, живучи в еміграції. 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації