Найчастіше буковинці виїжджають на постійне проживання у США, Росію, Німеччину, Іспанію, Молдову, Білорусь та Ізраїль

Спостерігається зменшення кількості оформлених громадянам України документів для здійснення ними виїзду за кордон на постійне проживання – 32, проти 35 у минулому році. Найчастіше наші громадяни виїжджають на постійне проживання у США, Російську Федерацію, Німеччину, Іспанію, Молдову, Білорусь, Ізраїль. На постійне проживання в Україну з закордону повернулись 14 наших громадян, у минулому році 31.

Вподовж двох місяців 2009 року підрозділами у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Чернівецькій області громадянам оформлено 4345 паспортів громадянина України, у тому числі 453 замість втрачених. При досягненні громадянами встановленого віку в паспорти вклеєно 3700 фотокарток. Зареєстровано за місцем проживання 2543 особи та знято з реєстраційного обліку 2377.

Також, громадянам оформлено 5391 паспорт громадянина України для виїзду за кордон, за аналогічний період минулого року – 6325, у тому числі 5376 виготовлено із використанням технології Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб та їх документування, і лише 15 з вклеєною фотокарткою. Оформлено 227 проїзних документів дитини для виїзду за кордон (у 2008 – 376).
На виконання Закону України „Про громадянство України” підрозділами ГІРФО в області прийнято до свого провадження 52 заяви від іноземців, у тому числі: 47 – щодо набуття громадянства за територіальним походженням, 2 – за народженням, 2 – у зв’язку з громадянством батьків, 1 – щодо прийняття до громадянства.

Однак, хотілось б зазначити, що оформлення громадянам паспортно-візових документів, здійснення реєстрації місця проживання громадян та зняття з реєстраційного обліку тощо є важливим напрямком роботи підрозділів ГІРФО, але не пріоритетним. Насамперед, служба ГІФРО є міліцейським підрозділом і основна її робота пов’язана із протидією нелегальній міграції, профілактикою правопорушень, розкриттям злочинів, розшуком неплатників аліментів та боржників.

За 2 місяці 2009 року співробітниками служби безпосередньо розкрито 8 злочинів по лінії карного розшуку та 284 за їх участю. Встановлено місце перебування 10 осіб з 18, які знаходились в розшуку як неплатники аліментів.

У ході здійснення перевірок дотримання громадянами паспортного режиму до адміністративної відповідальності притягнуто 3226 осіб. Із них за ст.197 КУпАП (проживання без паспорта) складено 2724 адміністративних протоколи, за ст.198 (умисне зіпсування паспорта чи втрата його з необережності) – 436, за ст.199 (допущення проживання без паспорта) – 66.

Необхідно зазначити, що кодексом України про адміністративні правопорушення за порушення адміністративних норм зазначених статей передбачається покарання у вигляді попередження чи накладення штрафу від одного до трьох неоподаткованих мінімумів громадян, що у грошовому еквіваленті становить від 17 до 51 гривні.

Відповідно до кількості притягнутих до адміністративної відповідальності громадян за порушення адміністративних норм статей 197-201 КУпАП попереджено 620 осіб, застосовано штрафні санкції відносно 2606, на загальну суму 46749 грн., фактично стягнуто штрафів на суму 40544 грн.

Кошти які стягуються з громадян у вигляді штрафів є складовою частиною наповнення як обласного так і державного бюджетів.
Дотримання громадянами правил проживання, реєстрації, перереєстрації місця проживання та обережного, уважного поводження з паспортом громадянина України є їх обов’язком. Особливу увагу працівники підрозділів ГІРФО приділяють забезпеченню контролю за перебуванням на території України іноземних громадян та осіб без громадянства, дотримання ними та нашими громадянами українського законодавства, що регулює міграційні процеси.

Так, протягом двох місяців поточного року на території області співробітниками ОВС за координації співробітників ГІРФО проведено одне оперативно-профілактичних відпрацювання області з питання протидії нелегальній міграції та на даний час триває відпрацювання вищих навчальних закладів, що здійснюють навчання іноземних громадян.

У результаті проведених заходів до адміністративної відповідальності за порушення законодавства України про правовий статус іноземців та осіб без громадянства притягнуто 430 осіб. Безпосередньо за порушення адміністративних норм ст.203 КУпАП (порушення іноземцями правил перебування в Україні) до адміністративної відповідальності притягнуто 294 іноземця, за ст.204 КУпАП (порушення посадовими особами порядку працевлаштування іноземців) - 15 громадян України, ст.205 КУпАП (невжиття громадянами України заходів до забезпечення своєчасної реєстрації іноземців) – 87, ст.206 КУпАП (порушення громадянами України порядку надання іноземцям житла) – 21, ст.206-1 (порушення громадянами України порядку надання іноземцям транспортних послуг) – 13.

Виявлено та видворено за межі України 66 незаконних мігрантів, з яких 9 у адміністративному порядку – примусово. Задокументовано 3 групи нелегальних мігрантів. Скорочено термін перебування в Україні 47 іноземним громадянам.
Однак, не дивлячись на збільшений об’єм роботи відділ ГІРФО УМВС та його територіальні підрозділи вміло виконують покладені на службу завдання.

Особливу увагу приділяє керівництво відділу ГІРФО УМВС роботі пов’язаній із зверненнями громадян. Кожна заява чи скарга від громадянина яка надійшла у підрозділ уважно розглядається, з’ясовуються всі обставини справи, відповідальний працівник готує матеріали та надає громадянину вичерпну відповідь щодо питання зазначеного у зверненні. У разі наявності у зверненні громадянина посилань на порушення, які допущені з вини працівника чи працівників ГІРФО, відносно останніх проводиться відповідне службове розслідування за результатами якого винні притягуються до дисциплінарної відповідальності.

СЗГ УМВС України в Чернівецькій області


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації