Свободівець Віталій Мельничук: «Більшість депутатів Чернівецької облради не відчувають небезпеки впливу російськомовного культурного продукту на Буковині»

ТРЕБА РОБИТИ ВИСНОВКИ / 

На позачерговій 27 сесії Чернівецької обласної ради, яка відбувалась 21 листопада у День Гідності та Свободи, серед інших питань розглядався проект рішення про введення на території Чернівецької області мораторію на російськомовний культурний продукт. 18 вересня цього року за ініціативою свободівця Руслана Кошулинського таке рішення прийняла Львівська облрада.

 

Підтримуючи важливий крок щодо обмеження російськомовного культурного продукту львівських депутатів, письменниця, начальник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська 24 вересня цього року звернулася до голови Чернівецької обласної ради з офіційним листом таке рішення підтримати і на рівні Чернівецької області. Розуміючи важливість цього питання для розвитку української культури та мови, депутати фракції ВО «Свобода» зареєстрували відповідний проект рішення, який вже на цю сесію було включено до порядку денного сесії обласної ради.

 

З аргументами на його підтримку виступив керівник фракції ВО «Свобода» Віталій Мельничук, який зазначив, що за роки Незалежності України керівництво держави системно не займалося розвитком українського культурного продукту.

 

- Можновладці, для яких не були важливими дух і культура української нації, упродовж 27 років Незалежності створювали сприятливі умови для безконтрольного поширення у всі сфери суспільного життя російськомовного культурного сурогату. Саме через це у свідомості наших українців поняття свого, рідного, яке треба плекати та розвивати, дуже розмите, воно не стало пріоритетним. Упродовж цього часу в суспільстві підігрівалися меншовартісні настрої через застосування маніпулятивних технологій, ставилося «на сміх» традиційно українське, натомість популяризувалося шароварне та російськомовне, - сказав Віталій Мельничук.

 

За словами депутата-свободівця, через те, що за роки Незалежності у державі законодавчо не було регламентовано використання українського культурного продукту, в Україні, та й в області, почав агресивно насаджуватися і «розцвів» низького рівня російськомовний. Письменницька, наукова, культурна та мистецька еліти висловлюють, свої застереження щодо цього небезпечного явища. Про це у своєму виступі на сесії говорила авторка звернення - керівник управління культури Чернівецької ОДА Віра Китайгородська, яка переконувала депутатів підтримати мораторій на використання російськомовного культурного продукту, як це зробили депутати Львівської обласної ради.

 

На жаль, більшість депутатів Чернівецької ради навіть під час московсько-української війни ще не відчувають небезпеки російськомовного культурного продукту і при голосуванні лише 22 депутатів (з необхідних для прийняття рішення 33) проголосували за відповідний проект рішення.

 

За словами Віталія Мельничука, це дуже тривожний симптом, який свідчить, що уроки минулого не навчили слуг народу нічому, бо і те, що сталося в Криму та на Донбасі, коли кремлівський чобіт ступив на українську землю, вбивав і продовжує вбивати українців, відбувається саме через переважну відсутність на цих територіях україномовного простору з живим та дієвим українським культурним продуктом та практично відсутнім впливом української мови.

 

 

Саме тому для розвитку та поширення українського середовища та підтримці україномовного культурного продукту на рівні Чернівецької області, місцевій владі, активній патріотичній громадськості потрібно значно посилити діяльність для відновлення того балансу співіснування культурних традицій, який був у часи Буковинського Віча 100 років тому, - інформує прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода".

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації