«Головне - змінити систему влади, як того вимагав Майдан. Як це відбудеться – виборчим чи революційним шляхом – покаже час», - Віталій Мельничук

СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ / 

Напередодні Дня Гідності та Свободи, у Чернівцях, в «Просторі Свободи» на Центральній площі, 4, свободівці, майданівці, громадські активісти, студенти, журналісти зібрались на дискусію «Революція Гідності» та війна на Донбасі: Згадаймо головне», де говорили про Майдан, війну на сході України, здобутки та втрати. Були кадри відео мирних мітингів по всій Україні з вимогою приєднатися до Євросоюзу, жорстоке побиття студентів, мільйонні протести на Майдані Незалежності, домовини із загиблими Героями Небесної сотні, які несли над головами майданівців, молитва за убієнних, «Пливе кача…», що кликала до помсти… Були кадри війни на Донбасі, яка точиться й донині.

 

Коментуючи відеоролик з подіями останніх п’яти років в Україні, модератор дискусії – керівник буковинських свободівців Віталій Мельничук зазначив, що феномен нашого спротиву ще будуть вивчати й усвідомлювати десятиріччями. А тоді мільйони свідомих українців вийшли з мирними протестами на головні площі міст і сіл, щоб продемонструвати режиму Януковича, що вони не бажають так далі жити, що Україна прагне бути в Європі і не зверне з цього шляху.

 

За словами Віталія Мельничука, Майдан спротиву режиму виник і в Чернівцях, де на Центральній площі активісти розклали намети, куди щодня сходились сотні людей.

 

 

 
Неформальним «комендантом» Чернівецького Майдану став Дмитро Чернишов, який брав участь у всіх революційних подіях в області, активно допомагав волонтерам, а відтак разом з сином Максимом добровольцем поїхав на схід, де в складі штурмової роти "Карпатська Січ» захищав Україну. Бойовий офіцер Дмитро Чернишов продовжує працювати й далі на благо України, він є керівником ГФ "Буковинська народна комендатура». Лідер свободівців зазначив, що, незважаючи на те, що Дмитру Чернишову за 60, він збирається знову на Донбас воювати з ворогом.

- Згадуючи ті часи, скажу, що нас дуже підтримала молодь, особливо студенти. Вони приносили на Центральну площу, де були розташовані намети, теплий одяг, продукти харчування. Частину – для нас, частину – для столичних майданівців. Молодь горіла, вона хотіла змін у цій країні і готова була з нами йти до кінця, - ділився спогадами Дмитро Чернишов.
 

Віталій Мельничук представив також інших учасників дискусії, зокрема, Івана Попадюка - свободівця, сотника "Буковинської сотні" на Майдані Незалежності в Києві, учасника бойових дій московсько-української війни, депутата Новоселицької міської ОТГ.

- Чесно кажучи, не думав, що мені колись доведеться займатись політикою. Однак переживши перший, другий, третій Майдани, зрозумів, що не можна бути осторонь, що потрібно включатись у боротьбу проти владників, які говорять одне, а роблять зовсім інше, поневолюючи людей. А це і є політична боротьба. Саме тому у 2014 році я відбув, відмерз на Майдані у столиці, саме тому поїхав у найскладніші для країни часи на фронт. Бо вважаю, що завжди потрібно говорити правду. І по правді жити. І працювати правдиво задля людей. На жаль, пролита на Майдані кров не спонукала нинішню владу зробити життя українців кращим. Навпаки – вона довела країну до повного зубожіння. Тому зараз нам треба виправляти ситуацію. Свободівці повинні насамперед агітувати людей йти на вибори. І голосувати за націоналістів, які, переконаний в цьому, - наведуть порядок в країні, - сказав Іван Попадюк.
 

У дискусії «Простору Свободи» взяв участь і виступив також громадський, державний діяч, член президії ГО "Майдан", активний учасник Революції Гідності у Чернівцях та Києві Василь Бойчук.

- Мені здається, що події п’ятирічної давності - Революції Гідності - є черговою спробою української нації побудувати справедливе українське суспільство. На добрій пам’яті більшості з нас – події Помаранчевої Революції та Революції Гідності. А я, як учасник національно-визвольного руху 90-х років, пригадую як ми ламали Радянський Союз, створювали перші осередки руху на Буковині… І поки ми, ідеалісти, будували нову країну, комуністи грабували національне багатство - приватизовували фабрики та заводи і ставали мільйонерами, забезпечивши своїх дітей і онуків. Як так сталося? Де соціальна функція держави? Чому не захистила інтереси тих українців, які прагнули свободи й волі? Це розпочалося при Президентові Кравчуку, а при Кучмі утворилось до 300 сімей, які остаточно розтягнули усе. Нами й досі маніпулюють грошові мішки. Не українські, до речі, за суттю. Який вихід? Перш за все - дбати про українську мову. Бо де сталася найбільша біда? Там, де було найменше української мови. Тому всі посадовці, які на крові хлопців, що поклали душу й тіло, прийшли до влади після Майдану, - зобов»язані розмовляти українською. Ми повинні зброєю й мовою відстоювати свою землю, - вважає Василь Бойчук.
 

Тема подій довкола Майданів та війни на Донбасі нікого не залишила байдужим.

- Мені страшно від того, настільки ви всі праві. Я ніколи нікого не била, фізично не карала, але мені зараз хочеться стріляти у тих, хто на смертях українців прийшов до влади і знищує українську націю, - поділилась своїми емоціями Оксана Меленко.

- На жаль, всі Майдани, які були в Україні, не керувались верховенством закону. До влади прийшли ті, хто найменше заслужив на довіру народу і хто нас зараз стравлює. Сподіваюсь, що в Україні ще буде останній Майдан – хвиля, яка змете корумповану систему і ми станемо, нарешті, окремою, сильною державою, - вважає свободівець Дмитро Дорош.
 

Про критичне становище з демографічною ситуацією у нашій державі говорив член ВО «Свобода» Ігор Шеремета.

- Якщо ще років 100 тому українців, які проживали на території держави, було від 90 до 100 мільйонів, то зараз нас залишилось від сили 30-35 мільйонів. Тобто, в країні відбувається неоголошений геноцид українців: де голодом морили, де війнами, у даному випадку населення економічно добивають…У нас фахівці тікають за кордон, в країні не вистачає вчителів, медичних працівників… Тобто влада свідомо позбувається фізично здорових, думаючих людей, які мають свої погляди на життя і відстоюють власну думку, - висловив свою думку свободівець Ігор Шеремета.

Підсумовуючи сказане під час дискусії, модератор заходу Віталій Мельничук зазначив, що хоч пройшло 5 років від початку тих подій, однак якщо щось змінилось у країні, то переважно на гірше.

- Після Революції Гідності до влади прийшли люди, яких затягнула корумпована м»ясорубка у свої важкі механізми і трапилось це через те, що не було змінено систему влади, як того вимагав Майдан. Це головне завдання потрібно виконати. Як це відбудеться – виборчим чи революційним шляхом – покаже час. Однак це потрібно здійснити в країні, інакше суспільство не вийде з брудного намулу економічної кризи і беззаконня, - резюмував лідер свободівців Віталій Мельничук. Він подякував учасникам дискусії за цікаву й змістовну дискусію.

Про це інформує прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації