Митрополит Московського партіархату Симеон, незважаюч на тиск, відмовився підтримати рішення Синоду про розрив стосунків із Константинополем

МАЄ СОВІСТЬ /


Ухвалу Собору Української православної церкви Московського патріархату, який відбувся 13 листопада в Києво-Печерській лаврі, не підписав лише один із присутніх там 83 архієреїв – митрополит Вінницький і Барський Симеон (на фото), повідомило видання LB.ua із посиланням на джерела.


За інформацією видання, він відмовився підтримати рішення Синоду, незважаючи на тиск, який на нього чинили інші ієрархи.

Симеон зазначив, що не згоден із розривом євхаристійного спілкування з Константинополем.

9 листопада митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко) повідомив, що зустріч кліру УПЦ МП із президентом України Петром Порошенком заплановано на 13 листопада. Прес-секретар УПЦ МП Василь Анісімов, зі свого боку, підкреслив, що така зустріч необхідна, аби "обговорити ситуацію" на тлі заяв Порошенка про те, що Російській православній церкві нічого робити на території України.

Зустріч було заплановано на 14.00 13 листопада в Українському домі, однак у цей самий час 83 із 90 єпископів УПЦ МП узяли участь у засіданні кліру в Києво-Печерській лаврі. Цього заходу ніяк не анонсували, повідомив прес-секретар УПЦ КП Євстратій (Зоря).

Собор єпископів УПЦ МП підтвердив готовність провести зустріч із Порошенком, але висунув умовою її проведення на церковній території. В Адміністрації Президента заявили, що Порошенко готовий до діалогу і "двері Українського дому залишаються відкритими".

Собор єпископів УПЦ Московського патріархату також заявив 13 листопада про припинення євхаристійного спілкування зі Вселенським патріархатом.

Радник президента України, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко повідомив, що Порошенко провів зустріч в Українському домі з деякими ієрархами УПЦ МП, які підтримують автокефалію.  

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації