Буковинські лісівники вважають, що назва Буковина пішла саме зі сторожинецьких лісів

БУКОВИЙ КРАЙ /


Хто бачив ліси Сторожинецького лісництва, той підтвердить, що назва нашої землі – Буковина – пішла саме звідси, з цих розкішних чистих бучин. Вони особливо красиві у сонячну осінь, коли крони буків набувають різних кольорів і створюють дивовижні мальовничі краєвиди з палаючого багрянцю, виблиску золота і міді.

  

Сторожинецьке лісництво, що входить до складу ДП «Сторожинецький лісгосп», одне з небагатьох на Буковині (і, зрозуміло, в Україні) вкрите винятково буковими насадженнями. На території у 3 тис 021 га зростає бук, де-не-де зі своїм природним супутником – грабом. Є також дуб, ясень, клен-явір.

Для збереження унікальних лісів у їх первозданному вигляді, у лісництві створено три генетичні букові резервати загальною площею 105 га. Еталонні букові насадження віком більше 110 років отримали статус об’єктів природно-заповідного фонду. Вони мають важливе лісівниче, науково-естетичне, історичне значення. Лісівники забезпечують їм належний догляд і охорону.

«Резервати чистих бучин слугують збереженню типових насаджень цього куточку Сторожинеччини, – розповідає лісничий Олександр Іванович Москалюк. – Ближче до гір до буку усе більше домішуються хвойні породи, аж поки ялиці і смереки остаточно не забирають домінування у листяних дерев. У напрямку Дністра маємо гарні діброви. А тут у нас – природний ареал суто букових лісів. Найцінніші з них виведені з господарської діяльності. У наших генетичних резерватах є поважні буки, яким понад 140 років. Ліс омолоджується самий, через природне поновлення. Ось під старими буками зростають молоді деревця».

«Букові резервати є також генетико-селекційними та насінницькими об’єктами, – додає інженер лісових культур ДП «Сторожинецький лісгосп», кандидат сільськогосподарських наук Вадим Михайлович Яковишин, який також викладає на кафедрі ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Чернівецького національного університету. – Проводимо тут заготівлю букового насіння. Зараз якраз триває ця робота, важлива для лісового господарства. Окрім того, сюди часто приходять на практичні заняття студенти Чернівецького університету та Сторожинецького лісового коледжу».

Букові ліси Сторожинецького лісництва входять у регіональний ландшафтний природний парк «Чернівецький», створений заради збереження унікальних лісових комплексів Буковинського передгір’я.

Ці ліси утворюють рекреаційну зону – улюблене місце відпочинку чернівчан, туристів та гостей Буковини. Для них лісівники Сторожинецького лісництва створили дендрарій. На сонячній ділянці біля розсадника і лісового кордону висадили сіянці сосни жорсткої, модрини європейської, каштану посівного, інші цінні і красиві дерева.

«Сіянці каштанів були вирощені студентами ЧНУ, які вчаться на спеціалістів лісового господарства, – каже Олександр Москалюк. – Також вони допомогли закладати дендрарій».

На фото: Біля вікового буку інженер лісових культур Вадим Михайлович Яковишин (зліва) та лісничий Олександр Іванович Москалюк.

Прес-служба ДП «Сторожинецький лісгосп» 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації