Арсеній Яценюк: «Путін не змінив кінцевої мети — захопити Україну...»

НІМЦІ З НАМИ /


Минулої п’ятниці екс-прем’єр-міністр України, лідер партії «Народний фронт» Арсеній Яценюк у Берліні зустрівся з канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Після зустрічі він повідомив, що темою діалогу, зокрема, були питання економічного співробітництва, програми фінансово-економічної допомоги для України, співпраці з МВФ. Обговорювалася також ситуація на Донбасі, перебіг переговорного процесу в рамках Мінських домовленостей і «нормандського формату», події останнього часу на Азовському морі, геополітичні загрози, які можуть виникнути у зв’язку із пуском в експлуатацію газогону «Північний потік-2».


Пресі Арсеній Яценюк повідомив, що зустріч відбулася також і у зв’язку з візитом Ангели Меркель в Україну, запланованим на 1 листопада. На його думку, рішення канцлера відвідати Київ є свідченням того, що вона підтримує Україну.

А оскільки 29 листопада в Берліні відбудеться бізнес-форум за участі обох країн, то пані Меркель наголосила, що Україна на ньому має бути гідно представленою. У зв’язку з цим Арсеній Яценюк нагадав, що ФРН є одним з найбільших інвесторів в українську економіку, зокрема у створення підприємств автомобільної промисловості. Товарооборот між Україною і ФРН зріс на 25%, підкреслив екс-прем’єр.

Одним із важливих аспектів діалогу Арсенія Яценюка та Ангели Меркель була тема співробітництва Києва та МВФ. Яценюк зазначив, що загальний обсяг програми з Фондом становить 17,5 млрд. доларів, але Україна одержала з них лише вісім. Тож позиція Німеччини в Раді директорів МВФ, на його переконання, надзвичайно важлива, аби угоду про це було нарешті підписано. Це дасть можливість продовжити шлях реформ, яким іде Україна впродовж останніх чотирьох років.

Що стосується ситуації на Донбасі, переговорів і в Мінському процесі, і в «нормандському форматі», то Арсеній Яценюк у розмові з кореспондентом «Голосу України» зазначив: «Переговори щодо мирного врегулювання на Донбасі заблоковані Росією. Починаючи з того, що РФ не дотримується домовленостей щодо припинення вогню. Не кажучи про те, що російські війська на Донбасі, Росія і її поплічники вбивають українських громадян. Я вже не кажу про такі «технічні» деталі, що негідники в Донецьку та Луганську вирішили себе призначити чи «переобрати» на якийсь там цикл на якихось там «виборах». Тобто Росія не має жодного бажання та інтересу до виконання Мінських угод. Росія має лише один інтерес — далі продовжувати дестабілізувати Україну».

А. Яценюк вважає, що Путін не змінив кінцевої мети — захопити Україну, повернути її під повний і беззаперечний контроль Росії та відірвати від ЄС. Події на Азовському морі — ланка з цього ланцюжка: «Це — частка плану агресії Росії проти України. Тобто анексія Криму, далі Донецьк, Луганськ, далі Путін сподівався, що він захопить Маріуполь, Херсон, дійде до Одеси, дотягне повністю ланцюг до Придністров’я. Він думав, що його там з короваями будуть зустрічати, а зустріли озброєні українці, які б’ються за свою країну. Я вважаю, що країни — члени НАТО, а не лише США мають прийняти рішення щодо постачання військових суден для охорони Азовського моря. Щодо політичних аспектів, то, звичайно, ми не хочемо ескалації. Але ми не допустимо, щоб Росія заблокувала Азов і заблокувала Маріуполь. Тому я вважаю, що слід негайно запровадити постійну міжнародну моніторингову місію на Азовському морі».

Арсеній Яценюк, повертаючись до ролі Німеччини в розв’язанні проблеми агресії Росії проти України, сподівається на її допомогу вже в найближчому майбутньому. Зокрема йдеться про те, що ФРН наступного року отримає статус непостійного члена Ради Безпеки ООН. Тож дискусія про миротворчу місію на Донбасі, яку свого часу розпочав Петро Порошенко і яка була підтримана нашими західними партнерами, для німецького уряду і для німецької участі в Раді Безпеки ООН стане одним із пріоритетів. Щодо того, чи піде Путін на поступки, то Яценюк налаштований критично: «Я ніколи не вірив і ніколи не повірю в те, що з Путіним можна домовитись. А для того, щоб змусити Путіна не ігнорувати міжнародне право є тільки один механізм: єдність усіх і постійний тиск».

Під час візиту в Берлін Арсеній Яценюк також мав зустрічі з держсекретарем МЗС ФРН Вальтером Йоганесом Лінднером, керівниками фонду «Liberale Moderne», експертами Інституту східноєвропейських і міжнародних досліджень. Про це пише газета «Голос України».

Фото “Голосу України” 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації