В Україні хочуть запровадити "другу пенсію". Як діятиме нова накопичувальна система?

ВАЖЛИВО ЗНАТИ / 

Від нового року уряд планує запровадити другий рівень пенсійної системи. Це означає, що частину зарплати будуть відраховувати до нового накопичувального фонду. Там ростимуть відсотки. І на старості кожному з українців обіцяють дві пенсії. 
Про це йшлося в сюжеті програми "Сніданок з "1+1".

Молодим українцям пропонують подбати про другу пенсію. Обов’язково ця система запроваджується для тих, хто не досягнув 30-35 років.

Накопичувати собі так звану другу пенсію українці можуть почати вже наступного року. Паралельно з нинішнім Пенсійним фондом хочуть створити новий, куди примусово доведеться відраховувати частину зарплати.

Аби не шокувати людей, спочатку це буде 2%. Якщо зарплата зростатиме - щороку сума відрахувань також збільшуватиметься, але не більше 15%.

"Завдання цієї системи – збільшити розмір заощаджень щонайменше вдвічі. Щоб забезпечити мінімально достатній рівень для пенсіонерів", - говорить експерт з питань пенсії Григорій Овчаренко.

Нова система буде зовсім не вигідна тим, кому до пенсії залишилося років п’ять.

Отримати другу пенсію можна буде не раніше, ніж після досягнення пенсійного віку. У разі важкої хвороби чи виїзду на проживання за кордон усі накопичення можна буде одразу зняти з рахунку. Або ж залишити у спадок. До того ж самостійно можна буде обрати, отримувати гроші пожиттєво чи впродовж конкретного періоду.

З нового року уряд планує запровадити другий рівень пенсійної системи. Це означає, що частину зарплати будуть відраховувати до нового накопичувального фонду. Там ростимуть відсотки. І на старості кожному з нас обіцяють дві пенсії. Скільки треба буде сплачувати у фонд та чи готові українці до таких нововведень – дізнавався Сніданок.



У ефективність, а ще більше у чесність якої-небудь пенсійної системи зовсім не вірить Павло. Хлопець смажить і продає бургери. Усе зароблене вкладає у розвиток бізнесу. На нього і сподівається.

"Я розраховую лише на себе. Я не відкладаю, я примножую гроші, щоб потім на старості у мене їх було більше", - говорить Павло.

І не дарма Павло так вирішив. Адже поки жоден державний орган не береться гарантувати, що внесені до накопичувального фонду гроші повернуться.

"На жаль, у цієї концепції немає прямих гарантій повернення цих коштів. Хоча б суму внесків", - каже експерт з питань пенсії Григорій Овчаренко.

Експерти зазначають, запровадження нового накопичувального фонду неминуче. Адже сьогодні в Україні близько 12 мільйонів пенсіонерів. І невдовзі їх буде більше, ніж українців, які працюють. І тоді просто не буде звідки платити пенсії.

Тим часом у Рахунковій палаті повідомили, що в бюджеті-2019 обмежені можливості на підвищення пенсій і зарплат.  

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації