Виступ Порошенка на 73-й сесії Генасамблеї ООН: головні тези

СВІТ МАЄ ЗНАТИ /


26 вересня президент України Петро Порошенко виступив на загальних дебатах 73 сесії Генасамбеї ООН. НВ наводить головні тези цього виступу.


- У світі відбувається "відкат до дедалі більшої нестабільності і небезпеки, де традиційні і гібридні загрози становлять виклик міцності наших суспільств".

- Українці стали частиною тієї п'ятої частини населення світу, яка переживає жахи війни. "Поки я виступаю, приходять сумні звістки про ще одне щойно втрачене людське життя на фронті – у війні, яку приніс моїй країні постійний член Ради Безпеки ООН. ... Москва робить українських дітей сиротами. Катує наших патріотів у своїх в'язницях".

- Понад 1,5 мільйона українців стали внутрішньо переміщеними особами. Вони все ще не можуть повернутися до своїх домівок.

- Росія створює екологічні катастрофи в окупованому Криму та на Донбасі.

- ООН не повинна мовчати, коли цінності та принципи, закріплені її Статутом та принципами міжнародного права, порушуються країною, що має право вето. Мовчання і є тією зброєю, яку Кремль використовує проти України, і, зрештою, проти всіх нас.

- Ніщо не зупинить Москву від продовження своєї агресивної, експансіоністської політики, якщо проти неї єдиним фронтом не виступить міжнародне співтовариство, якщо покарання за її вчинки не стане неминучим.

 

 


 

 

 - Кремль не має наміру зупинятися на цьому. Після окупації Криму, його мішенню сьогодні є окупація Азовського моря.

- Україна запропонувала включити пункт щодо Ситуації на тимчасово окупованих територіях України до порядку денного поточної сесії Генеральної Асамблеї.

- Настав час наголосити, що зловживання правом вето – це гальмо, що заважає нашій Організації діяти на повну силу. Ми вважаємо, що прогрес у питанні реформи Ради Безпеки буде важливим внеском у триваючу в ООН широкомасштабні зміни.

- Навіть після того, як ООН не вдалося запобігти агресії проти України, ми все ще сподівалися на допомогу Організації у врегулюванні конфлікту шляхом розгортання багатонаціональної миротворчої місії на тимчасово окупованій території Донбасу. Місії з потужним мандатом та широким колом відповідальності.


Фото: прес-служба президента

Пріоритетними для нас є багатосторонні механізми – тому ми звернулися за підтримкою до ООН, ОБСЄ, Ради Європи та інших міжнародних організацій, форумів та форматів. Ми будемо дотримуватися цього підходу й надалі. Москва має відчути силу міжнародного права.

- Росія продовжує ігнорувати наказ Міжнародного суду ООН скасувати заборону діяльності Меджлісу.

- Я закликаю країни-члени ООН докласти більше зусиль для того, щоб досягти поваги до прав людини в тимчасово окупованому Криму шляхом прийняття відповідної резолюції Генеральної Асамблеї ООН. Здається, що бути українцем чи кримським татарином у сьогоднішніх реаліях окупованого півострова є кримінальним злочином.




- Усі українські пропозиції обміняти російських громадян, засуджених за злочини проти суверенітету та територіальної цілісності України, на українських, яких тримають як політв’язнів, ігноруються. Це черговий приклад безвідповідальності Росії: спочатку підбурювати і надсилати своїх громадян на цю війну, а пізніше просто покинути їх на призволяще.

- Ми підтримуємо зусилля повернути питання прав людини до Ради Безпеки ООН та сприяти тісній співпраці між усіма органами ООН, залученими до цього.

- Хотів би поновити свій заклик до Асамблеї вшанувати одну з найбільших трагедій в історії людства шляхом прийняття відповідної декларації: у листопаді цього року ми вшановуватимемо 85-ті роковини одного з найбільш страшних злочинів 20-го століття - Голодомору або масової смерті від голоду, штучно організованого в Україні сталінським режимом. Він забрав життя багатьох мільйонів українців.  

 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації