НАБУ повідомило про підозру міністру інфраструктури Омеляну. "Народний фронт" вважає це політично вмотивованою справою (ОНОВЛЕНО)

НАБУ РОЗХОДИЛОСЯ... / 

Національне антикорупційне бюро повідомило про підозру міністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Йому закидають незаконне збагачення (ч.3 ст.368-2 КК) і декларування недостовірної інформації (ст.366-1 КК). Про це повідомила прес-служба НАБУ.


Слідство з'ясувало, що Омелян за 18 років на державній службі отримав 2,17 млн гривень офіційного доходу, але його витрати лише в період 2008-2015 років склали щонайменше 3,45 млн гривень.

У 2015 році, ще заступником міністра інфраструктури, Омелян придбав позашляховик BMW X5 і вказав наявність 90 тисяч доларів і 25 тисяч євро. Загальна вартість цих активів на той час перевищила 4 мільйони гривень.

Крім того, детективи встановили, що в декларації за 2015 рік Омелян не вказав активів і витрат на суму 3,034 млн гривень, за 2016 рік - 8,024 млн гривень. Йдеться про набутий BMW X5, а також витрати на оренду будинку у 2015 році і на заміський будинок із земельною ділянкою, якими користувався Омелян у 2016 році.

Крім того, за версією слідства, міністр вніс недостовірні відомості про вартість автомобіля Volvo S80 2007 року випуску, придбаного 2016 року.

 


Омелян у своєму Фейсбуці прокоментував підозру.

"Якщо це найбільші «злочини», які змогли мені інкримінувати за час моєї роботи міністром, то мені не соромно дивитися в очі ані нашим громадянам, ані іноземним партнерам, ані керівництву країни. У той же час хочу нагадати, що на УЗ щорічно зникає безслідно більше 15 млрд грн, як заходили Раянейр, підписувався контракт з GE, проводилося днопоглиблення - не знає лише лінивий. Але, на це часу немає, є інші важливі цілі... Вітаю, вибори почалися", - написав він.

Міністр також заявив, що кримінальне провадження на нього з'явилося після того, як він в числі інших представників "Народного фронту" виявив бажання взяти на поруки Миколи Мартиненка.
 
 

Нагадаємо, що Омелян народився 30 січня 1979 року. У 2000 році закінчив Львівський національний університет імені Івана Франка, а у 2001 році - Національний університет "Львівська політехніка". Тривалий час працював у структурі Міністерства закордонних справ. У Міністерство інфраструктури він потрапив у грудні 2014 року, а з 14 квітня 2016 року обійняв посаду міністра в уряді Володимира Гройсмана. 

 

Підозра міністру інфраструктури Омеляну є політично вмотивованою, - заява "Народного фронту"

Ми створили антикорупційні органи, виділили мільярдні бюджети на них, і вважаємо, що боротьба з корупцією - один із пріоритетів державної політики.

"Народний фронт" вимагає не плутати боротьбу з корупцією із боротьбою з політичними опонентами та відмовитися від залучення антикорупційних органів у виборчий процес.

Відповідь на підозри лежить на поверхні - в Україні почалися вибори.

Сміхотворність так званих звинувачень стосовно міністра інфраструктури Володимира Омеляна очевидна навіть для першокурсника юридичного факультету.

Зміст підозри, яка вручена члену Кабінету Міністрів, є свідченням того, що міністр - законослухняний громадянин. Політично вмотивоване слідство проти нього велося півтора роки. Міністр не вчинив жодного правопорушення за весь час його перебування на посаді: жодного факту лобіювання, жодного факту хабара, жодного факту конфлікту інтересів слідство за півтора роки не встановило, тому що їх немає.

"Народний фронт" переконаний, що право на боці міністра інфраструктури. І ця позиція буде захищатися всіма законними методами в судових інстанціях.

Так само ми переконані, що внесення завідомо порожньої і ущербної підозри переслідує політичну мету: з одного боку, дискредитації Уряду і міністра, а з іншого - потуги НАБУ зупинити падіння рівня довіри українців до новоствореного антикорупційного органу.

Наші сподівання, що створення цього органу буде мати на меті об’єктивне і неупереджене розслідування корупційних злочинів на кшталт мільярдів, виведених Януковичем та його поплічниками, - не справдилися.

Ми закликаємо керівництво НАБУ позбутися політичних амбіцій, припинити дискредитацію боротьби з корупцією, почистити власні ряди від політиканів, корупціонерів із посвідченнями детективів НАБУ та просто недолугих і некваліфікованих співробітників.

Також ми звертаємося до наших партнерів з країн Великої сімки із закликом дати об’єктивну оцінку ганебним сигналам політизації антикорупційних органів.

Нагадаємо, що фальшування справ згідно зі ст. 372 Кримінального кодексу України тягне за собою кримінальну відповідальність для осіб, причетних до притягнення завідомо невинних осіб до кримінальної відповідальності.

 

Фото: Владислав Мусієнко


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації