ГОЛОВНА | БЛОГИ | ПРО НАС | АРХІВ | ФОТОСЕРВІС | КОНТАКТИ | ВХІД НА САЙТ
Дивись:
 НОВИНИ
 СПОРТ
 ІНТЕРВ'Ю
 ПЕРСОНАЛІЇ
 АНАЛІТИКА
 ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ
 КРИМІНАЛ
 ШОУ-БІЗНЕС
 НАУКА
 ІСТОРІЯ
 ПОЛІТИКА
 СКАНДАЛИ
 ЦІКАВИНКИ
 ТЕХНОЛОГІЇ
 БІЗНЕС
 КУЛЬТУРА
 ЗДОРОВ'Я
 НАДЗВИЧАЙНІ СИТУАЦІЇ
 ПРЕС-ОГЛЯД
 ЧЕРНІВЦІ
 ЕКОНОМІКА
 ОСВІТА
 ЕКОЛОГІЯ
 МАС-МЕДІА
 РЕЛІГІЯ
 МІЖНАРОДНІ НОВИНИ
 ПРАВО
 КОРДОН
 ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ВИБОРИ
 ПРОТЕСТИ
 НАРОДНІ ТРАДИЦІЇ
 МИСТЕЦТВО
 БЛАГОДІЙНІСТЬ
 ЧЕРВОНА РУТА 2009
 ОБЛАСНА ВЛАДА
 ВІДПОЧИНОК
 АРМІЯ
 ЖИТІЄ МОЄ
 БЛОГИ
 ОЧЕВИДНЕ-НЕЙМОВІРНЕ
АРХIВ
 
новин
веб-конференцiй
опитувань
ПРО НАС
КОНТАКТИ
ПОШУК
 
Новини від Киноафиша.юа
Загрузка...
Загрузка...
 
 
 
Loading...

Новини Чернівці та Буковинського краю. Щоденні чернівецькі новини, буковинські новини, новини буковини, прессконференції, анонси, блоги, опитування.

  Перегляд новини  /  ПРАВО   >>> 10 Вересня 2018

Депутати зобов'яжуть нотаріусів знімати своїх клієнтів на камеру: інакше продати квартиру, будинок або зробити довіреність не вийде

ПОСМІХНІТЬСЯ, ВАС ЗНІМАЮТЬ /

Депутати трьох політичних партій (БПП, Народний фронт, Радикальна партія) подали до Верховної Ради законопроект, який зобов'язує проводити обов'язкову аудіо і відео фіксацію процесу проведення практично всіх нотаріальних дій. Проект під номером 9063 носить гучну назву «Рейдерству СТОП!». Як випливає з назви, головна мета документа - боротьба з рейдерським захопленням власності. Принаймні, так декларують самі автори ініціативи.

«До мене часто звертаються люди з проханням захисту від рейдерських атак. Цим законопроектом ми мінімізуємо можливості для таких злочинів. Захист приватної власності - одне з важливих завдань, а даний законопроект саме й спрямований на захист приватної власності в Україні. Будь-який інвестор, який захоче вкладати гроші в нашу країну, насамперед поцікавиться: а як держава захистить його власність? Законопроект потрібний і важливий, тому я сподіваюся на його серйозне обговорення в парламенті, щоб найближчим часом ми вийшли на результативне голосування», - розповів UBR.ua один із співавторів законопроекту нардеп Олександр Кірш.

У той же час, він не вважає, що обов'язок вести аудіо та відеозапис значно позначиться на ціні нотаріальних послуг. «Разово обладнати кабінет нотаріуса відповідною апаратурою не складає труднощів, і не вимагає значних вкладень», - каже Кірш.

Правда самі учасники ринку відзначають, що витратитися на нове обладнання їм все ж таки доведеться неабияк, оскільки питання не тільки в установці камер, але також в зберіганні та захисту величезного масиву даних клієнтів.

Змусять засвітити паспорт на камеру

Документом пропонується проводити обов'язкове і повне фіксування за допомогою звуко- і відеозаписувальних технічних засобів процесу укладення (посвідчення) наступних угод:

Продаж компанії або частини її акцій;
Купівля-продаж нерухомості і землі;
Виконавчі написи на документах, що встановлюють заборгованість;
Купівля-продаж цінних паперів;
Оформлення довіреності (в разі, якщо угода, для укладення якої вона видається, підлягає нотаріальному посвідченню);
Укладення договору оренди земельної ділянки, який укладається з фізичною особою (крім випадків, коли орендодавцем виступає ФОП);


Також сторони угоди зобов'язані будуть на камеру представитися і показати ідентифікують їх документи. Аудіо та відео матеріали укладання угод необхідно буде внести до Державного реєстру прав. Причому здійснювати операції без звуко- і відеозаписувальних технічних засобів пропонують суворо заборонити. За порушення цієї норми нотаріус може позбутися ліцензії.

Як реалізують на практиці


Оскільки законопроект не передбачає джерел фінансування проекту, а значить витрати на закупівлю необхідного обладнання повністю ляжуть на плечі нотаріусів, впевнені юристи.

«Кабінет нотаріуса повинен буде обладнаний для зберігання відео і аудіо матеріалів, або комп'ютер нотаріуса повинен бути захищений від злому спеціальним програмним забезпеченням, а це додаткові кошти», - зауважив адвокат Дмитро Гутгарц.
До того ж, закон не відповідає на масу технічних і процедурних питань. Всі їх, в разі прийняття закону, потрібно буде виписати Мін'юсту: мінімальні вимоги до звуко- і відеозаписуючої техніці, порядку фіксації процесу, сторін угоди і їх документів. Без цих уточнень ефекту від новацій може не бути зовсім. Адже можна проводити зйомку на неякісну техніку, а погане освітлення і «правильний» ракурс дозволить формально виконати умови закону, але не дадуть потрібного результату.

Нагадаємо про те, що рейдери знайшли довготривалу схему з відбирання будинків і землі у простих українців

«Однозначно будуть вноситися зміни в порядок вчинення нотаріусами нотаріальних дій та в документи, що стосуються архівного зберігання документів нотаріусами. Так само не виключено створення окремого реєстру фіксації нотаріальних дій з метою внесення в нього відповідних даних. На мій погляд робити це на базі нинішніх реєстрів нотаріальних дій та прав на нерухоме майно не можна, оскільки це «перевантажить» сервера на яких зберігаються реєстри і ускладнить або унеможливить роботу з ними», - розповів UBR.ua керуючий партнер ЮК «Альянс правових сил» Віталій Собкович.

Спочатку потрібно запитати

Відповідно до закону про захист персональних даних, запис зможуть проводити тільки після отримання від учасників угоди дозволу на зберігання і обробку такої інформації. Ось тільки, якщо вони відмовляться, нотаріус не зможе провести ніяких подальших дій, кажуть юристи.

І додають, що нововведення не тільки ускладнять процедуру оформлення, а й розтягнутий її в часі. При цьому афери з нерухомістю нікуди не подінуться.

«Необхідно боротися з причиною хвороби, а не з її наслідками. Покращилась якість судоустрою після введення аудіо записи? Так само і тут - якщо хтось захоче сфальсифікувати, він знайде спосіб », - зауважив у розмові з UBR.ua приватний нотаріус Олександр Беднов.

Компанії-зозулі: на квартири українців реєструють шахрайські фірми

До того ж ускладнення процесів може збільшити ризики витоку персональних даних і втручання в комп'ютерні системи, кажуть юристи. А багато нотаріусів і зовсім вважатимуть за благо відмовитися від послуг, які вимагають відеозапису.

Ціни вгору

Новації депутатів не тільки ускладнять роботу нотаріусів. Ряд вимог до них неминуче призведе до солідних витрат, а значить, і до зростання розцінок на послуги для клієнтів. Ось лише деякі з них:

Збільшення витрат часу на оформлення кожної угоди і, отже, зменшення кількості клієнтів, обслугованих за один день;
Придбання технічних засобів, які будуть відповідати вимогам Мін'юсту;
Розширення поточних каналів Інтернет зв'язку (перехід в більш дорогі пакети провайдерів) в зв'язку з потенційною необхідністю відправки масивів інформації через мережу;
Модернізація комп'ютерної техніки для комфортної роботи із збільшеним навантаженням;
Закупівля it-послуг, оскільки не всі нотаріуси готові самостійно реалізувати нові вимоги;
Придбання нових серверів, блоків безперебійного живлення або сховищ інформації в разі необхідності зберігання матеріалів фіксації у нотаріусів.


За прогнозами юристів, розцінки нотаріусів в кінцевому підсумку можуть зрости щонайменше на 10-20%. А враховуючи, що у більшості немає своїх фахівців, які могли б здійснювати постійну технічну підтримку обладнання, цілком можливі якісь збої, які призведуть до зриву угоди.

За що в Україні можуть позбавити спадщини: 4 головні помилки

«Якщо забезпечення технічними засобами звуко - та відеозапису, і зміст таких надалі, ляже повністю на плечі нотаріусів, думаю, що подорожчання неминуче. Можливе підвищення вартості здійснення нотаріальної послуги буде прямо залежати від кількості часу, який ця послуга зажадає, зокрема, за часом записи », - зауважила в розмові старший юрист ЮФ NAKAZ Наталія Чацкіс.

А ось на зменшення декларованої суми угоди (для мінімізації податків) це ніяк не вплине, вважають юристи. Ті, хто хотів її знизити, і далі будуть це робити. Просто не проводитимуть розрахунки під відео фіксацію.

«Зазвичай, при здійсненні операцій купівлі-продажу, нотаріуси вимагають експертну оцінку вартості об'єкту, що продається. Якщо де і шукати заниження реальної вартості об'єкта, так це безпосередньо в діяльності суб'єктів проведення таких оцінок. Знову ж таки, в самому тексті законопроекту нічого не сказано про зберігання або передачі таких матеріалів в ті чи інші органи. Можливо такі записи будуть надаватися безпосередньо на вимогу самої податкової », - додала Чацкіс.
Джерело: UBR.ua
Переглядів (4337) Коментарів (0) Додати коментар Версія для друку
Інші новини по темі
1. Нотаріуси можуть отримати право реєструвати шлюби і розлучення, - керівник Мінюсту
2. Правила поховання в Україні не змінилися, змінився суб'єкт, що призначає експертизу тільки у випадку насильницької смерті, - роз'яснення суду щодо поправок Лозового
Коментарі
Додати свій коментар
  Ваше ім'я
  Місце проживання
  Введіть код
 оновити код
 
 
Увага, коментарі не відповідаючі нашим вимогам будуть видалені.
зачекайте ...