На Буковині заради субсидій пенсіонери розривають шлюби

ДОВЕЛИ ЛЮДЕЙ... / 

У Чернівецькому РАЦСІ впродовж останніх двох місяців реєструють збільшення кількості розлучень пенсіонерів. Працівники відзначають — такого раніше не було.


З травня до липня цього року розлучилося 59 подружніх пар, з них 17 пар – пенсіонери, повідомили molbuk.ua у Чернівецькому РАЦСі. Порівнювати з минулим роком кількість розлучень пенсіонерів у РАЦСі не стали, але запевнили, що такого минулими роками не було.

"Під дверима кабінету реєстрації розірвання шлюбу можна побачити людей 68-74-річного віку. Причому це почалося саме з травня. До того вони до нас просто не приходили. Ми звикли, що приходять молоді пари, а зараз маємо розлучати пенсіонерів. Звісно, ніхто не зізнається, чому це роблять, та й ми не маємо права розпитувати. У випадку пенсіонерів шлюб розривають за взаємною згодою приблизно через місяць. Є такі дні, що до нас на розлучення приходить по чотири пари пенсіонерів”, - розповіла МБ начальник Чернівецького міського відділу РАЦС Наталя Вишневська.

Фахівці передбачають, що одна з причин розлучень пенсіонерів — можливість отримати субсидії. Адже з першого травня під час призначення житлових субсидій враховують майновий стан, зайнятість та доходи членів сімей – осіб зі складу домогосподарства, які навіть не зареєстровані у цьому домогосподарстві. Відомості про таких членів сімей зазначаються в декларації і можуть впливати на право домогосподарства на призначення субсидії, а доходи цих осіб враховуються при розрахунку розміру субсидії, йдеться у постанові про призначення субсидій.

Тисячі сімей цього року можуть залишитися без субсидій. Тож, щоби отримати субсидію, декому доведеться "викручуватися".

В управлінні соцзахисту Шевченківського району розповідають, що справді приходять пенсіонери, які розлучилися. Щоправда, таких небагато. Але довести, що це зроблено заради субсидій, неможливо.

“Якщо пенсіонер одружений, то запитуємо, де зареєстрована друга половинка. Якщо людина одружена, але чоловік або дружина зареєстровані за іншою адресою, враховуються їхні доходи, Якщо людина розлучена, ми беремо доходи тієї людини, яка зареєстрована, і її другу половинку не шукаємо. Якщо ж вони розлучені, але разом зареєстровані, то все одно враховуються доходи зареєстрованих осіб”, – пояснила molbuk.ua заступник начальника управління соцзахисту Шевченківського району Олена Полієва. 
 
"Останнім часом у нашій області також почастішали випадки розлучень, - коментує Експресу Віталій Савкін, директор Департаменту соціального захисту населення Чернівецької обласної держадміністрації. - Адже з 1 травня змінено форму Декларації про доходи. Відтепер декларувати необхідно доходи всіх членів сім'ї (чоловіка, дружини та неповнолітніх дітей), навіть тих, які зареєстровані за іншими адресами". Люди вирішують, що простіше формально розлучитися, але отримувати допомогу від держави.
 
"Розлучаються в основному старші пари, передпенсійного чи пенсійного віку, котрі мають вже дорослих дітей і два чи три помешкання, - розповідає юрист Сергій Богданов. - Перевірити, чи такі сім'ї розлучені тільки на папері, соціальним інспекторам буде дуже важко, я б сказав - майже неможливо". 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації