Буковинські націоналісти разом з усією свободівською родиною України підтримали у Карпатах на Яворині патріотичний фестиваль (ФОТО)

СВОБОДУ НЕ СПИНИТИ! / 


На цьогорічну «Яворину-2018», що проходила в урочищі Розтока поблизу села Липа Долинського району на Івано-Франківщині, буковинські свободівці минулих вихідних традиційно виїхали багаточисельною, злагодженою командою. Перша поїздка буковинських свободівців у ці славетні легендарні місця, де відчутний подих історії та національний дух героїв УПА, відбулася ще у 2004 році. Відтоді націоналісти постійно їдуть на «Яворину».

 

Щороку, починаючи з 1988, в першу неділю після свята верховних апостолів Петра і Павла, з усіх куточків України та навіть світу, в урочище Розтока сюди з’їжджаються люди, щоб освіжити в пам’яті і воскресити в серцях події важких часів боротьби за українську державу, побачити, в яких умовах перебували борці за волю. Як відомо, у жовтні 1944 р старшинська школа УПА «Олені» розташувалася поблизу г. Яворина. На жаль, у нерівному бою тут згодом загинув увесь штаб старшинської школи разом з охороною. Неподалік від місця трагедії дещо пізніше поліг і крайовий провідник ОУН Ярослав Мельник (Роберт). У 1983 році група патріотів відшукала цвинтар, де поховані патріоти, а в 1991 році там збудували капличку та відновили хрести. Місцеві жителі називають це місце «цвинтар Поля»…

 

Керівник крайової організації ВО «Свобода» Віталій Мельничук, для якого його особиста та членів організації участь у «Яворині» одного разу мали доленосне для іміджу «Свободи» та його лідера Олега Тягнибока значення, розповів, що цьогорічний похід до бункера «Роберта» та «цвинтаря Поля» через несприятливі погодні умови був нелегким.
 

А пригадав події 2004 року Віталій Кузьмич тому, що і 14 років тому, і нині затяті страждальці за «совком» та україноненависники усередині країни і далі продовжують боротись з борцями за українську незалежність і дискретитувати ідеї українського націоналізму. Саме того року після виступу на «Яворині» Олега Тягнибока, телеканал «Інтер» звинуватив його у ксенофобських висловлюваннях, вирвавши з контексту частину промови. І враховуючи те, що чернівецький свободівець Віктор Кушнір, який робив власну відеозйомку події та виступ Тягнибока на камеру, було надано незаперечні відеодокази, завдяки яким свободівці змогли відстояти і виграти проти «Інтеру» та «орлів» Медведчука судову справу.

А минулих вихідних була чергова нагода пригадати всі зустрічі на Яворині, поклонитись Героям, взявши участь у поході Хресною дорогою до цвинтаря полеглих вояків старшинської школи УПА "Олені" та до бункера "Роберта". Учасники цьогорічного походу розповідали, що до того місця при дощовій, прохолодній погоді колона довжиною з півкілометра до меморіалів і назад подолала відстань у понад 15 кілометрів. По дорозі було 17 зупинок і на кожній з них разом зі священиками учасники Ходи молились за Героїв старшинської школи УПА "Олені", які загинули за волю України.

Тим часом на місці проведення фестивалю – в урочищі Розтока - проходили різноманітні спортивно-патріотичні та розважальні заходи: змагання з волейболу, шахів, армрестлінгу, линви тощо, де буковинські свободівці не лише взяли найактивнішу участь, а й здобули перемоги. У поєдинку з перетягування линви (канату), наприклад, наші хлопці зайняли почесне третє місце. Чимала заслуга у цьому керівника свободівців Кіцманщини Ігоря Гринюка, який у свій час займався підтримкою та розвитком цього виду спорту і має певний тренерський досвід. Саме під його керівництвом Дмитро Кушнірюк, Микола Собко, Ростислав Поклітар, Василь Хавко, Віорел Куку та інші учасники довели, що і на Буковині є справжні козаки, які можуть добре втримати в руках спортивну ініціативу.
 

Від усіх свободівців області, які взяли участь у Яворинському фестивалі, окрема подяка нашим безпосереднім організаторам та упорядникам поїздки, які впродовж кількох днів зробили все потрібне для комфортного відпочинку в непростих гірських умовах, – відповідальному за розвиток Чернівецької міської організації Вадиму Карповичу, заступнику голови обласної організації з політосвіти Марії Мандрик-Мельничук, керівнику юридичного управління обласної організації Ігорю Шереметі, керівнику Чернівецького відділення Всеукраїнської громадської організації «Моноліт» Володимиру Кисельову, представникам Чернівецької обласної профспілки «Студентська Свобода» Марії Трифан та Назару Шереметі, керівникам Новоселицької та Кіцманської свободівських команд. Саме завдяки загальному порозумінню Чернівецька свободівська родина достойно показала себе і була одна з найкращих на Яворині.

Підтримати святковий настрій та свободівський дух на фестиваль, як це було кожного року, приїхав також лідер українських націоналістів Олег Тягнибок. Переможцям спортивних змагань він вручив грамоти, побажав нових перемог, з приємністю відзначивши, що в Україні патріотичних фестивалів стає дедалі більше.
 

- І це дуже тішить, бо свідчить про те, що нація пам'ятає своїх героїв. І цих героїв, які загинули тут, на Яворині. Ми повинні передавати цю історію й нашим дітям. Тим більше, коли ця історія в часи совєцкої окупації замовчувалась. Хоча, раніше нам потрібно було з року в рік доводити, що УПА, ОУН воювали проти окупантів за Україну, розвіювати всі совєцкі міфи. Тепер же ми бачимо, що нам також доводиться боротися за правду й за межами країни. До прикладу, кілька днів назад президент Польщі Анджей Дуда поставив ультиматум українській владі, що співпраця між нашими країнами буде можлива тільки після того, як ми почнемо в Україні процес дегероїзації УПА. Це взагалі нечуване нахабство, що українцям починають вказувати, кого можна називати героями і кого ми маємо вшановувати. Ми хіба вказуємо полякам, як їм вшановувати Пілсуцького, який знищував українців? Це є їхня історія, їхня справа. Але такі ультиматуми неприпустимі. Ми також бачимо заяви угорської влади. В тому числі, й у частині української історії, мови, культури, освіти. Ми бачимо подібні заяви зі сторони Румунії. Але чому це відбувається саме зараз? Бо теперішня влада слабка. Не Україна погана, і не її історія. А наша влада не зацікавлена в розвитку національних пріоритетів, національних інтересів. Для них інші цінності важливі. І тому сусіди починають атакувати. Але ми маємо відстоювати своє, - сказав Олег Тягнибок.

Фестиваль «Яворина», за словами голови Чернівецької обласної організації ВО «Свобода» Віталія Мельничука, завдяки високому патріотичному піднесенню, пройшов на високому рівні. Люди гарно відпочили в гірських умовах, обмінялися позитивною енергетикою, оздоровились природою та цілющим повітрям Карпат. Під акомпанемент баяна, який з собою прихопив Ігор Шеремета, створивши тим самим особливий колорит та настрій, свободівці співали біля наметів пісень, жартували та відпочивали.
Родзинкою «Яворини» стала патріотична ватра, біля якої до глибокого вечора всі танцювали і грілись теплом яскравого багаття – як символу високого пошанування людей, які віддали життя заради того, щоб життя в Україні було кращим. І щоб була, власне, сама Україна, во славу якої вони там, біля підніжжя гори Яворини, склала свої голови…
 


Джерело: Прес-служба Чернівецької обласної організації ВО "Свобода" 

 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації