У Чернівецькому юридичному інституті Нацуніверситету “Одеська юридична академія” провели круглий стіл на тему створення, функціонування та розвитку об'єднаних територіальних громад

ПЛІДНА СПІВПРАЦЯ /


23 червня 2018 року на базі Чернівецького юридичного інституту Національного університету “Одеська юридична академія” успішно проведений Регіональний круглий стіл на тему “Об'єднані територіальні громади: створення, функціонування, розвиток (проблеми та шляхи їх розв'язання)” за сприяння та за участі Асоціації органів місцевого самоврядування Чернівецької області “Агенція розвитку громад Буковини”, Чернівецького відокремленого підрозділу Установи “Центр розвитку місцевого самоврядування”, Всеукраїнської громадської організації “Асоціація українських правників”.

 

Виступаючи з вітальним словом, директор ЧЮІ НУ “ОЮА” Микола Нємцов зазначив, що реформа децентралізації влади, яка є однією з найбільш успішних та важливих для нашої держави, дозволила формувати відповідно до положень Європейської хартії дієвий і спроможний інститут місцевого самоврядування — об’єднані територіальні громади. Він підкреслив позитивний факт консолідації науковців Чернівецького юридичного інституту Національного університету “Одеська юридична академія” і практиків — голів та представників більш як 10 об’єднаних територіальних громад Буковини — для розв’язання конкретних правових проблем.

 

Голова Асоціації органів місцевого самоврядування Чернівецької області “Агенція розвитку громад Буковини”, голова Глибоцької селищної об’єднаної територіальної громади Григорій Ванзуряк, окреслюючи перспективи подальшої співпраці, висловив пропозицію про створення юридичної платформи з метою надання викладачами ЧЮІ НУ “ОЮА” юридичних консультацій ОТГ, в тому числі їх мешканцям.

 

 

З метою юридичного оформлення добрих намірів і перспектив подальшого співробітництва між Чернівецьком юридичним інститутом НУ “ОЮА” та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області “Агенція розвитку громад Буковини” в урочистій обстановці було підписано Меморандум про співпрацю. Підписанням даного документу сторони підтвердили свої інтереси до узгодженої співпраці, що передбачає координацію діяльності з метою спільного здійснення організаційних, науково-практичних, просвітницьких, консультаційних, правових та інших заходів у сфері підвищення ефективності діяльності об’єднаних територіальних громад.

 

 

З науковими доповідями виступили д.ю.н., професор Тамара Латковська, д.ю.н., професор Вікторія Сидор, д.ю.н., доцент Василь Юрчишин, к.ю.н., доцент Альона Гнатовська, к.ю.н., доцент Олена Манжосова. Науковцями нашого інституту було висвітлено особливості реалізації фінансової децентралізації, питання передачі земель державної форми власності у власність ОТГ, кримінальні аспекти використання бюджетних коштів ОТГ, проблеми участі ОТГ в цивільних правовідносинах та у взаємовідносинах з органами виконавчої влади. Заступник директора ЧЮІ НУ “ОЮА” д-р юрид. наук, доцент Сергій Нежурбіда запропонував інтенсифікувати обмін досвідом з проблемних питань з зарубіжними колегами.

 

 

Актуальні проблеми діяльності ОТГ розкрили практики. Юрисконсульт Чернівецького відокремленого підрозділу Установи “Центр розвитку місцевого самоврядування”, к.ю.н. Вікторія Чебан висвітлила перспективи співробітництва територіальних громад як ефективний механізм розвитку. Виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування Чернівецької області “Агенція розвитку громад Буковини” Неля Малько окреслила основні досягнення в роботі Агенції та запропонувала започаткувати спільні з інститутом заходи з метою проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи, надання консультативно-методологічної та юридичної допомоги об’єднаним територіальним громадам; підготовки пропозицій щодо внесення змін в закони та нормативно-правові акти, що регулюють роботу місцевого самоврядування, а також організації та проведення круглих столів, конференцій і семінарів.

 

Голова Глибоцької селищної об’єднаної територіальної громади Григорій Ванзуряк поділився перспективами економічного розвитку ОТГ, основою якого є довіра бізнесу до громад.

 

 

Голова Рукшинської сільської об’єднаної територіальної громади Олег Горбатюк висловив занепокоєння недостатнім кадровим та юридичним забезпеченням діяльності ОТГ.

 

В результаті плідної дискусії керівництво та професорсько-викладацький склад ЧЮІ НУ “ОЮА” висунули пропозиції, що були активно підтримані головами та представниками об’єднаних територіальних громади, а саме:

 

1. Забезпечення викладачами, в тому числі тими, що мають свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю, та студентами старших курсів юридичного супроводу діяльності ОТГ.
2. Відкриття юридичної клініки, де громадяни зможуть отримати кваліфіковану безоплатну юридичну допомогу населенню, в тому числі з виїздом в села та селища.

3. Участь професорсько-викладацького складу інституту у підготовці пропозицій щодо внесення змін та доповнень до законодавства в галузі діяльності органів місцевого самоврядування.

 

 


 Купити квартиру в Чернівцях
Більше новин по темі:
Не пропускайте важливих новин!
Увімкніть сповіщення, та отримуйте новини моментально після публікації